Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) o espasie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikolaj

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Cze 2006, 17:10
Temat postu:

o espasie


Jestem właścicielem Espasa z 1998r. Silnik 2,2TD.
Poprzednio mialem 2,8 V6.
Jestem ogólnie bardzo zadowolony z tych samochodów.

Zapraszam do wymiany poglądów.
Powrót do góry
gadu-gadu
Dino

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3 miasto

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lut 2007, 15:38
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) o espasie


Pytanie o odpowietrzenie ukł chłodzenia w 2,8 i jaki jest patent na to
Powrót do góry
gadu-gadu
Renault_Espace

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lis 2007, 17:28
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) o espasie


Witam
Od ok dwóch lat posiadaczem Renaulta Espace 2.2 benzyna. Na początku auto drżało przy większych prędkościach, więc było podejrzenie na skrzynie biegów (znawca tematu stwierdził że to jakieś tam łożyska chociaż zalecił sprawdzić półosie przed demontażem skrzyni) w końcu okazało się, że to półosie są wyrobione i wprowadzają drgania. Potem siadła dmuchawa, czyli zaczęła hałasować, co było spowodowane wytarciem się panewek wykonanych z brązu na których osadzony był wirnik. Również mechanizm wycieraczek trochę hałasował zarówno jak i wentylatory chłodnicy (nakręciły się widocznie i trzeba było dopasować na szrocie od innej renówki - nie było problemu). Zdarzyło sie też pęknięcie uszczelki pod głowica oraz simering na wale przy skrzyni biegów. Ciekł szyberdach i przestał działać lewy zamek drzwi, ale te, jak i pozostałe usterki usunełem. Po wyeliminowaniu tych wszystkich dolegliwości w końcu "strzeliła" skrzynia (satelita), a raz na rok pęka wąż układu chłodniczego. Ostatnio pękła sprężyna tylnego zawieszenia ale to raczej norma - "Ten Typ Tak Ma". Być może to wszystko dlatego że auto jest z 93roku i długo stało niekonserwowane, więc pewne elementy się zestarzały.
Nie piszę tego wszystkiego żeby odstraszyć wszystkich od tego auta jednak nie chciałbym pisać jakie to wspaniałe auto chociaż:
- psuje sie najmniej z aut jakie miałem,( nielicząc Opla Astry GSI, którą miałem parę miesięcy i nie zdążyła sie psuć przy mojej extremalnej jeździe, co za to mocno szkodziło Peugeotowi 106 i już nigdy nie kupię Peugeota),
- doskonale się prowadzi,
- jest przestronne, pojemne, wygodne,
- płaska podłoga w drugim rzędzie (brak tego czegoś pośrodku co jest zwykłych autach osobowych i przeszkadza w swobodnym ułożeniu nóg pasażerowi po środku),
- posiada łatwo demontowalne fotele,
- dowolność w konfiguracji rozmieszczenia foteli,
- łatwo je zmienić w bagażówke,
- doskonałe na dalsze podróże, wyjazdy,
- silnik ma nie najgorsze przyspieszenie, miło się wyprzedza w trasie,
- w aucie jest stosunkowo niegłośno, zaczyna hałasować po przekroczeniu 120km/h
Ogólnie auto bardzo dobre i praktyczne i teraz wiem że nie chcem innego auta niż VAN. Byłem nim na drugim końcu Polski i nie zawiodło mnie, przeprowadziłem sie nim, i będę nim jeździł pewnie jeszcze z rok bo fajnie się jeździ mimo że nienajmniej pali. Polecam to auto każdemu kto ceni wygodę lub ma dzieci albo np musi wozić jakieś przedmioty w bagażniku.
Powrót do góry
irekaro

Dyskutant



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice

Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 22 Gru 2007, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) o espasie


nie dawno sprzedałem espaceII 2.0 L+gaz i byłem bardzo zadowolony. teraz kupiłem III 2,0 16V i jest też dobrze. stary palił gazu 11litrów średnio a ten pali benzyny 9,5 litra po mieście i to zimą na krutkich dystansach ( tak co 3 kilometry gasze i zapalam jak znowu jest zimny , tak po prawdzie to nigdy się nie zdąży zagrzać ). nie będę zakładał gazu bo i po co.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Oceń swoje auto


RenaultGrand Scenic

26 900

2013r.

157 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

31 900

2013r.

124 330 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

32 900

2013r.

205 000 km

śląskie

RenaultKadjar

89 990

2020r.

31 000 km

śląskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System