Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
banaco

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): uć :)
Posiadane auto: 2002r BLACK JAZZ :) i-DSI 1339ccm
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 20:04
Temat postu:

wasze opinie na temat scenica


witam czytam wasze forum juz od jakiegos czasu i wkoncu postanowilem sie zalogowac , chcialbym poznac wasze opinie na temat scenica gdyz jestem zainteresowany kupnem tegoz modelu renault najbardziej odpowiadalby mi diselek (tylko dti czy dci?) rocznie przejezdzam okolo 20 tys km interesuje mnie tylko na powaznie czego mozna sie spodziewac co moze mnie zaskoczyc . A co myslicie o tym autku http://motocar.gratka.pl/ogl/10300863.html


pozdrawiam
Powrót do góry
mariuszek781

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: Renault scenic 2 2006 1.9Dci
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 21:48
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Fajny na zdjeciach ale nie wierz w przebieg.Pozdrawiam
_________________
Tomek
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 23:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


kolego. uważam że śmiało można brać to auto. cena możliwa zważywszy na stan. widać ze samochodzik dbany , ale nie wiadomo co pod maską. ja mam dci i uważam że to jest silnik w sam raz , generalnie musisz wiedzieć że tym zbyt ostro nie polatasz , ale to auto dla rodziny , więc nie służy na wyścigi. dci z tego roku to 102 km a dti 90 i muszę przyznać że moje 102 uwazam za minimum , ale umożliwiaswobodne poruszanie się i wyprzedzanie zwłaszcza że stenia mimo swych gabarytów jest dość ciężka.
co do eksploatacji , to jak dbasz tak masz. generalnie kosztuje tak jak każdy. ja na początku po zakupie zrobiłem rozrząd, płyny ,filtry , pompę i przez pół roku nic. a teraz padła mi przepływka i wymieniałem poduszki. co do części też kosztują jak inne. to że są strasznie drogie bo to francuz to mit. oczywiscie niektóre tak , ale większość ma zamienniki i można sobie poradzić.
Wink
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 23:10
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


pytasz co Cie może zaskoczyć...to zależy czym wcześniej jeżdziłeś Very Happy
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
banaco

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): uć :)
Posiadane auto: 2002r BLACK JAZZ :) i-DSI 1339ccm
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 16:26
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Cytat:
pytasz co Cie może zaskoczyć...to zależy czym wcześniej jeżdziłeś Very Happy

aktualnie poruszam sie skoda fabia z 2001 r 1,4 mpi z gazem i powiem szczerze ze przeeeeeeeeeeeeeenigdy wiecej tego auta Mad (przy kupnie tego auta chyba sam Pan Bóg odebrał mi rozum)
mariuszek 781 co do przebiegu to napewno ma duzo wiecej niz podaja
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 16:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 21:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


a ja jeżdziłem felicią 1,3 mpi też z gazem... też miałem jej dosyć.... chociaż DAWAŁA RADE. często robiła za "ciężarówke" Very Happy, ale potrafiła wciągnąć 15 litrów gazu
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
apo25

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Witam wszystkich!

Ja także przymierzam się do zakupu Renault Scenic'a. Myślę o wersji po lifcie, takiej z roku 1999/2000. Zwracam się do Was, bo dużo więcej wiecie o tej marce ode mnie. Czy jestem w stanie za 16000 zł wyrwać taki samochodzik w dobrym stanie? Przeglądając autogiełdę jest dużo ogłoszeń w tej cenie (nawet niższej), ale pytanie najważniejsze na co zwrócić w szczególności uwagę, by potem nie okazało się, że czekają mnie kosztowne remonty. Myślę o dieslu, większość mi mówi, że lepiej brać ze starszym silnikiem DTI, ale nie mam pojęcia tak naprawdę dlaczego Very Happy. Robię rocznie przebiegi rzędu 10/15 tys. km. Jak myślicie, czy przy takich przebiegach warto szukać koniecznie diesla? Jak wygląda ekonomiczność motora 1.6? Doradźcie, co lepiej- 1,9 DTI/DCI czy 1.6 w benzynie ( o gazie nie ma mowy! ).

Mógłbym się z Wami umówić w ten sposób, że jak znajdę jakieś ogłoszenie w necie to zajrzycie na link i ocenicie, chociaż z wyglądu, czy nie bity, czy np. zgadza się grill z tego rocznika itp.? O to samo Was też proszę, jak ktoś trafi na coś fajnego to proszę tu wkleić Very Happy. Najlepiej, by te ogłoszenia były z Dolnego Śląska .

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc i odpowiedzi. Mam nadzieję, że wkrótce stanę się pełnoprawnym forumowiczem ze Stenią Razz.
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 15:27
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


na mnie możesz Kolego liczyć. a co do tego czy bity czy nie to na zdjęciu może być ciężko , bo w steni zwlaszcza jeśli chodzi o przód mało widać na oko bo oprócz pokrywy silnika sam plastik a tego się przecież nie wyprostuje , musisz popatrzeć na spasowanie elementów no i rzecz jasna kolor , ale podstawa to dobra diagnostyka i pamiętaj- zawsze Ty wybierasz stację diagnotyczną, a co do ceny niema rególy. wiadomo ze handlarz zawsze chce wziąć jak najwięcej , a znów krajowy może być w cenie bo pierwszy właściciel zawsze powie,że wychuchany...dużo zależy od szczęścia. ja nie wieżę w bzdety typu wyślizgana kierownica , czy wytarte fotele bo na to zawsze można założyc pokrowiec co by się nie wytarło, więc nie uważam żeby to mogło świadzczyć o zużyciu auta , tak samo przebieg. według mnie taki rocznik powinien mieć ok 160 - 170 tyś, bo jak czytam 90 tys to mi ześmiechu tchu brakuje. już widzę - ktoś kupuje dizla by było ekonomiczne , z klimą by było miło , Vanika by było wygodnie a potem kisi go w garażu ....buha ha ha ha. sorki za sarkazm ,ale ludzie w takie bzdury wierzą . pozatym demontaż zegarów w tym aucie to 3 minuty , a cofnięcie licznika??? sam rozumiesz.
co możesz sprawdzic sam ?

1. diagnostyka w stacji , dokładnie
2. książa serwisowa , przeglądyi co było robione
3. podnes maske . odpal. silnik . oczywiście będzie umyty więc nic nie zobaczysz , ale możesz ocenić stan poduszek silnika . nie powinien ganiac po całej komorze , a siedząc w kabinie nie powinieneć odczuwać zbyt dużych drgan , to nie jelcz tylko cywilizowane auto.
4. odpal i zobacz czy nie zostawia sadzy na jezdni , jeśli tak może to świadczyć np. o kończącej się turbinie , choć oczywiście nie musi , bo są jeszcze inne powody nadmiernego kopcenia , ale lepiej omijać takie
egzemplarze.
5 sprawdz działanie zegarów i całej elektryki wewnątrz auta(klakson , klima na wszystkich biegach, wycieraczki itp.) , bo często nowi użytkownicy od tego właśnie na forum zaczynają

mam takiego jak widzisz obok. trochę mnie już kosztował ale uwielbiam to auto. jest super na rodzinne wypady i w mieście też wspaniale sobie radzi...dobry wybór... Very Happy jakby co wal jak w dym na forum lub PW
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
apo25

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 17:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Wklejam te co mi wpadły w oko:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8620823

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8379771
Powrót do góry
Misio

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Galicja
Posiadane auto: Renault Clio IIph2 1,5dCi 2004
Piwa: 166/119
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 19:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Ja to jestem bardzo świeżutkim właścicielem i to ciut nowszego ale... zakochałem sie w tym autku.
Co do różnic w dci a tdi - to różnica technologii głównie polegająca na wtryskiwaczach - nowsze dCi jest silniejsze, mniej zazwyczaj pali ale jest bardziej podatne na problemy z kiepskim paliwem...wybór należy do Ciebie.
Oglądaj dobrze auta...często to są po taxówkowe lub po firmowe auta które zrobiły setki km (po mieście lub pod nogą kierowcy który nie był właścicielem auta)...i jak kolega pisał nie wierz w przebiegi poniżej 100 000km - mój jest młodszy i ma blisko 200 000km i jest możliwie że ma właśnie swój przebieg a nie taki co ma na liczniku 140 000km a w książeczce serwisowej pasek został wymieniony przy 198 000km Very Happy Very Happy Very Happy

Przy autach sprowadzonych pamiętać trzeba jeszcze o opłatach i czasie poświęconym na latanie za tym po urzędach.

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.
Powrót do góry
banaco

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): uć :)
Posiadane auto: 2002r BLACK JAZZ :) i-DSI 1339ccm
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 19:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


apo25 ten pierwszy (srebrny) jest fajny a te wszystkie bajery typu navi (ten drugi) jakos mi do gustu nie podpadają
A powiedzcie mi jeszcze koledzy jak to jest jak kupujemy autko w jakims tam komisie za kilka dni jedziemy sobie do serwisu na dokładne ogledziny i okazuje sie ze autko ma do roboty turbinke, wtryskiwacze był bityi przebieg jest sporo cofniety (co sprzedajacy komis ukrył ) co w takim wypadku robic??jak ustosunkuje sie do tego komis ? czy mozna odstapic od takiej umowy jesli tak to jaki mamy czas na to.
pozdrawiam
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 19:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


oba wyglądają dobrze . z tym ,że w pierwszym przypadku sprzedawca żle spisał dane auta z innych ogłoszeń , bo silnik dti ma 95 koni a dci 102. a jak ładnie umyty pod maską ochocho. fajnie ze ma nawigację tylko szkoda ze nie po polsku , ale przecież jak kupisz z nawi to ze 3 stówy w kieszeni, jak dla mnie to zaden argument za kupnem Wink szukajmy dalej , też cos pokombinuję Smile
_________________
POZDRAWIAM @D@M


Ostatnio zmieniony przez gembal dnia Pią 08 Maj 2009, 19:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


Banaco. komis nie gwarantuje jakości towaru , więc nie musi ponosić konsekwencji jego sprzedazy , bo to klient wystawiający towar za niego odpowiada i jeżeli on zapewnia że coś tam jest super to musisz miec to na piśmie lub ustalać ze sprzedającym przy osobach trzecich. a potem ewentualnie pozostaje droga cywilno-prawna. posiadanie komisu jest wspaniałym sposobem zarobkowania. za nic się nie odpowiada i liczy kasiorę z prowizji , jedyny ból to upilnować samochodów i ustrzec przed gradobiciem Very Happy
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 20:09
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


http://otomoto.pl/renault-scenic-klimatyzacja-dci-C8336006.html
a widzieliście to???? hehe - MITOMAN.
kolego jeszcze jedna rzecz. nie kupiłbym auta , które ktoś sprowadził pół roku temu , zarejestrował , pojeżdził z 10 tyś i teraz chce opchnąć , niewiem czemu ale podpada mi to. myślę tak; kupił , koszta go przerosły i żeby się z nim nie ugotowac , na szybko sprzedaje.
szukam dalej
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pią 08 Maj 2009, 20:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) wasze opinie na temat scenica


a no i jeszcze jedno. szukaj takiego z otwieraną z tyłu szybą , bo nie wszystkie mają ( zwłaszcza te z tyłu walone ) , bo to bardzo wygodne i przydatne. jak trzeba przewieżć coś za długiego to otwierasz szybkę i po bólu , ostatnio wiozłem tak drzwi. bez problemu. jak lubisz coś wrzucić na półeczkę to też łatwiej
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

79 990

2020r.

12 000 km

śląskie

RenaultMegane

21 500

2009r.

167 000 km

śląskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultClio

26 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

17 700

2007r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System