Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) turbina



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
herluk

Debiutant



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: scenic 1,9 dti 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 12:35
Temat postu:

turbina


Witam! Zauważyłem w moim scenicu 1,9 dti, żę po skończonej jeżdzie gdy wyłączam silnik to słyszę cichy spowalniający świst. Domyślam się ,że to turbina. Moje pytanie brzmi, czy tak ma być,czy to zwiastun zbliżającej się awarii? Dodam ,że podczas jazdy przy dodawaniu gazu także słychać .
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 12:45
Temat postu:

Re: turbina


każda turbina świszczy, bo ma wysokie obroty w trakcie pracy. jeżeli świszczy za głośno, to wtedy coś można myśleć o sprawdzeniu
Powrót do góry
dzydzy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Scenic 99 1.9dti
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 14:32
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


moja rada : zanim wyłączsz silnik niech pochodzi na wolnych obrotach z pół min.dłużej ci turbina wytrzyma,uwierz mi Very Happy
_________________
Print Screen
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 19:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


Dobry znak.Skoro jeszcze świszczy po zgaszeniu to znaczy że jeszcze się nie zaciera.
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 20:55
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


koledzy. podpinam się do tematu , ponieważ prawdopodobnie temat też mnie dotyczy. byłem ostatnio u mechaniorka na wymianie fltrów , oleju i ogólnym przeglądzie , bo wybieram się w dłuższą trasę. generalnie wszystko ok. ale motor od góry był zachlapany olejem. okazało się że chlapał z rury pomiędzy intercoolerem a turbo , była pęknięta od spodu. udało się ją jakoś połatać i na silniku jest już sucho , jednak mechanik stwierdził że turbina "pluje" olejem i że nadchodzi jej kres. podczas jazdy auto nie kopci , tylko wtedy kiedy porządnie depnę przy wyprzedzaniu pojawia się chmurka za samochodem, ale to raczej norma. co robić? martwie się bo wiem że to ogromne koszty. auto ma 170 tyś przbiegu i może faktycznie turbo się kończy?
dowiedziałem się też że regeneracja typu 600zł na allegro to fikcja i ponoć jest tylko jeden zakład w kraju, który robi to rzetelnie i z gwarancją. czy ktoś z Was regenerował już turbinę i ma jakieś doświadczenia?
jeszcze jedno ważne pytanie. czym może owocować zgon turbiny w trasie? czy da się z tym dojechać do domu? chodzi mi o konsekwencje dla motoru , bo mechanik nawkładał mi tylu bzdur, że aż czacha dymi. z góry dzię ki za rady Confused
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 20:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Walsienaryj

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Scenic 1.8 16V Air 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 10:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


Nie wiem dokładnie ile typów awarii turbiny może wystąpić w trasie, ale kolega coś takiego przeżył jak jechał swoją Alfą. Niezbyt przyjemna sytuacja i trzeba mieć nerwy ze stali Wink

Przy wyprzedzaniu i mocnym depnięciu na gaz wyrobiona turbinka zassała olej, i zaczęła się nim sama napędzać, czyli nagle obroty wskoczyły na czerwone pole. Trwało to mniej więcej tyle na ile wystarczyło oleju do spalania Smile Czyli paręnaście sekund. Kumpel ledwo co opanował wehikuł i zatrzymał gdzieś na poboczu. Wtedy (jakieś dwa lata temu) naprawa kosztowała go jakieś 2,5 tysiąca, więc praktycznie 25% wartości jego samochodu Very Happy Mocno się zastanwiał czy mu się opłaca to robić.

Potocznie się to nazywa Choroba Szalonych Diesli Smile Ja się na tym za bardzo nie znam, bo jeżdżę benzyniakiem, więc sorki z góry jak coś napisałem niezgodnie ze sztuką.
_________________
Marcin
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 10:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


zdarza się tak czasami. czytałem, że trzeba wtedy wbić najniższy bieg (V lub VI) i powoli wytracać prędkość, żeby się nie zajarał silnik.
jakoś dziwnie często działo się to w 1,9 w octaviach, bo nawet chciałem kupić to auto
Powrót do góry
pinhead

Dyskutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Maz.
Posiadane auto: Scenic II 1.9 dCi 2004
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 10:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


Jak turbo padnie to radze nawet nie odpalac autka, male opilki metalu moga sie dostac do silnika i po zawodach.... Jak mi padlo turbo to znajomy mechanior powiedzial ze teoretycznie mozna zaslepic turbo i jechac bez(oczywiscie po obczyszczeniu dolotu i zmianie oleju), ale sam nigdy tego nie robil i generalnie by nie polecal Smile Co do regeneracji.... wszyscy mi odradzali wiec zalozylem nowke Smile
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 12:08
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


mrarek napisał:
zdarza się tak czasami. czytałem, że trzeba wtedy wbić najniższy bieg (V lub VI) i powoli wytracać prędkość, żeby się nie zajarał silnik.
jakoś dziwnie często działo się to w 1,9 w octaviach, bo nawet chciałem kupić to auto


czyli jeśli dobrze zrozumiałem mam wychamowywać silnikiem redukując biegi ? a póżniej laweta i do domu...czuję ze czeka mnie jazda z duszą na ramieniu... Rolling Eyes
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 12:10
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


tak. jak nie wyhamujesz turbiny, to wyhamuje się sama zapalając się pod maską (zbyt wielkie obroty).
zaznaczam - czytałem o tym a forum octavii, a nie reno Smile
Powrót do góry
gembal

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 624
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1,9 dci 2000
Piwa: 13/19
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 12:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) turbina


dzwoniłem właśnie do dwóch firm od regeneracji. w jednej z nich turbinki po regeneracji dostępne od ręki. firma TURBO PAMA w Stegnie

http://www.turbopama.pl/oferta.html

ich oferta brzmi sesnsownie , nie tak jak u innych ; rozbierzemy-zobaczymy. tutaj konkretna rozmowa; bebechy wymienione na nowe, jedynie stara obudowa - 1300 brutto. 12-mcy gwarancja

co myślicie???
_________________
POZDRAWIAM @D@M
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

75 850

2021r.

15 100 km

wielkopolskie

RenaultTwingo

17 499

2013r.

99 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

125 990

2020r.

19 000 km

śląskie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System