Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
UjekStach

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOP
Posiadane auto: Renault Master 2,5 DCI 120 2010; FSO Matiz 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Paź 2009, 23:22
Temat postu:

Brak mocy po odpaleniu


Witam,

w pracy poruszam się Masterem 2,5 DCI 100 konnym z roku 2006. Problem który występuje jest następujący: po odpaleniu zimnego silnika zakres obrotów jest gdzieś do 1500-1700 nie więcej. Po dłuższej chwili (3-5 minut) lub nabraniu temperatury (wskakują pierwsze kreski) silnik pracuje normalnie w pełnym zakresie obrotów. Samochód nie dymi, nie ma apetytu na olej. Podobno zbiera się jakaś maź w EGRze. W serwisie założono mi odmę (zwykła butelka ;P ) na wężu który odprowadza nadmiar oleju - nic się w niej nie zbiera. Wszystko można by przeżyć, ale idzie zima i jeżeli to ma związek z temperaturą płynu to będę musiał czekać niedługo po 15 minut. Mulenie objawia się też czasem gdy np stanę na 5 minut na stacji czy gdziekolwiek, odpalę ponownie i ruszę. Wtedy gdy będę jechał na biegu bezpośrednim pełny zakres wraca po kilkuset metrach, po zmianie wyżej/niżej wraca mulenie by znów powrócił pełny zakres oczywiście do kolejnej zmiany biegu. Zdarza się to rzadko, ale zdarza. Najczęściej przy niskiej temperaturze otoczenia.

Pozdrawiam
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 08:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


.
Powrót do góry
cura

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Master dci 120KM 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 09:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


Witam

Mam dokładnie ten sam problem co kolega. Rok temu wystąpiły te same objawy ale po paru tygodniach ustąpiły. Zatankowałem wtedy paliwo kiepskiej jakosci na stacji pana "mietka". Wyjeździłem je do końca po czym zalałem na normalnej stacji pewniejszego paliwa i wszystko mu przeszlo. Teraz znowu mam ten sam problem a paliwo było lane tylko z neste. Podłączylem auto do kompa i wykazało przepływomiez a właściwie czujnik przepływu powietrza. po włączeniu auta pokazuje wartość 0 czyli ze jest brak przepływu a auto jednak chodzi. jest słabe nie chce jechać nawet po odpaleniu auta jak jest juz ciepłe. zeby wróciła pełna moc trzeba odczekać ok 10 sekund na ciepłym pracującym silniku, natomiast rano az do momentu nagrzania się silnika. auto rano cięzko pali tzn. odpala, obroty spadają natychmiast z 900 do 700 i albo wskoczy spowrotem na 900 albo zgaśnie. byłem u 3 mechaników i żaden nie wie o co może chodzić. Diagnozy są różne typu ze świece zarowe, pompa wyskokiego ciśnienia, nastawnik przy turbinie. moze miał juz ktos podobną usterkę i byłby w stanie cos poradzic!

Pozdrawiam
Powrót do góry
KRÓTKAPIŁKA

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): żORY
Posiadane auto: RENAULT LAGUNA 1.9 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 11:50
Temat postu:

brak mocy


witam.
No ale co dalej z tym przepływomierzem?wymieniłes go bo to są typowe objawy dla przepływki.
Powrót do góry
cura

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Master dci 120KM 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 14:53
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


No własnie chodzi o to ze nic. objawy nie ustąpiły, jest dokładnie tak samo jak było przed wymianą przeplywki. narazie tak jeżdzę ale nie wiem czy to sie nie skonczy źle. raczej nie jest to mozliwe zeby nowa przeplywka bosch-a byla walnięta czyli to nie jest ten problem.

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 14:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
UjekStach

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOP
Posiadane auto: Renault Master 2,5 DCI 120 2010; FSO Matiz 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:33
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


To mnie kolega zmartwił, choć w tym moim podobno również ten czujnik zmieniono. Świeczki mi właśnie wymieniano na przeglądzie, czyszczono egr. Mówią coś o turbinie, ale nie wiem co by ona miała wspólnego z nagrzewaniem się silnika. Zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam
Powrót do góry
cura

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Master dci 120KM 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 15:32
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


witam

i jak pomogła wymiana tych swieczek i czyszczenie egr-a? u mnie dalej bez zmian niestety.

pozdrawiam
Powrót do góry
UjekStach

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOP
Posiadane auto: Renault Master 2,5 DCI 120 2010; FSO Matiz 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 20:41
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


Niestety dalej to samo się dzieje. Najgorsze, że teraz jak zimniej to również mi obroty spadają poniżej jałowych - identycznie jak opisałeś tylko, że zawsze wyjdzie (po kilkunastu sek) na normalne - nie gaśnie. Może znów poszedł czujnik przepływu powietrza? Na razie o tym nie wspominam, bo koniec roku to mało kasy w firmie Wink Przypomnę o tym przy rozrządzie na 200k. Mam również wrażenie, że stracił na mocy (widzi górkę szybciej niż ja Razz) i kopci przy gwałtownym przegazowaniu.
Powrót do góry
Monkey83

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master 2.5dCi 120 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 13:11
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


Witam,
W pracy jeżdzę Masterem 2.5dCi 120 KM i mam podobne problemy od jakiegos czasu. Rano po odpaleniu zmuła - max 1500obr/min - chwilka na wolnych obrotach i juz pełna moc. Na ciepłym nie zawsze, ale też sie tak zdarza. Doktoryzuję sie juz z kolega z dużym doświadczeniem prawie 2 tydzień i wygląda do tak:
- egr wymieniony na nowy
- czujnik temp nowy plus wiązka ok
- wtryski sa po naprawie
- wymieniony zawór bezpieczeństwa na listwie CR
- mapsensor sprawdzony ok
- świece zarowe nowe
- rozrząd zrobiony
- wtyczki od sterownika wyczyszczone
- pedał gazu rozebrany i sprawdzony na oscyloskopie i testerem usterek wszystkie wartości według dokumentacji ok
- w sterowniku brak błedów - jedynie od masowego przepływomierza, którego ten silnik nie posiada - ponoc błąd oprogramowania Renault.
Teraz jak są mrozy trzeba dłużej czekać, a przy gazie w podłodze max 1500 rpm (tak jakby tryb serwisowy), po jakiejs chwili wkręca sie ale bardzo ospale - daje mu sie chwilkę i jest wszystko ok. Autko ma przejechane 217 000 km i juz wysiadamy. Raz juz cos takiego sie działo samochód byl ASO Renault cos zrobili i byl spokoj pol roku. Autko regularnie serwisowane, może komus ten wywód pomoze a jak sie juz ktos uporał z problemem niech napisze. W poniedziałek walczymy dalej.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
UjekStach

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOP
Posiadane auto: Renault Master 2,5 DCI 120 2010; FSO Matiz 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 21:21
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


Udało się coś wywalczyć? Ja już dawno zaprzestałem walki. Teraz przy niższych temperaturach odpala dopiero za 2 lub 3 razem. Niby chwyci zawsze, ale dojdzie do 300-400 obr/m i powoli gaśnie (spadają obroty aż do zgaśnięcia).
Powrót do góry
rafalelk

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: renault Master F9 3,0 (zd3) 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


ok panowie a ktoś wymieniał zawór ciśnienia na pompie???? Ja też to miałem a po wymianie owego zaworu- jak od lekarza ozdrowiony.. najlepiej sprawdzić to rano podłączając komputer i zwrócić uwagę na ciśnienie podczas rozruchu.... po rozgrzaniu nic nie pokaze a najlepiej zostawić na noc w serwisie i rano podczas odpalania sie podłączyć
Powrót do góry
UjekStach

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOP
Posiadane auto: Renault Master 2,5 DCI 120 2010; FSO Matiz 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy po odpaleniu


Zostawiłem właśnie auto na serwisie w sobotę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
dyzio20

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): TCZYCA
Posiadane auto: reno master2,5dci 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 10:52
Temat postu:

brak mocy


Podłącze się pod temat .Mam coś podobnego.Mechanik stwierdził kończy się pompa ciśnienia paliwa.Rano problemy z uruchomieniem kilka razy muszę startować zanim złapie W tedy brak mocy Przejadę ok 300 m zatrzymuje się wciskam kilka razy pedał hamulca do dechy ,wtedy mu przechodzi .Nawet wciska w fotel.
Powrót do góry
Piotr Popłoński

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Budziszewice/tomaszow maz
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.5 DCI 120KM 2006 ROK
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 12:36
Temat postu:

Brak mocy


Czy ktoś poradził sobie z tym problemem?
Mam podobnie po odpaleniu jest mulowaty przez chwilę. Odpala normalnie.
Pedał gazu przeczyszczony i nie pomogło.
Komputer pokazał też przepływomierz ale nie mogę zlokalizować go (czytałem że ni ma przy moim)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

11 900

2007r.

256 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System