Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Dzwoniłem dziś do tej firmy http://moto.allegro.pl/item717573449_zawor_egr_recyrkulacji_renault_opel_pierburg.html mówiąc że mam uszkodzoną tą część zewnętrzną czyli cewkę i czy da się też naprawić tą część ? Odpowiedź padła : tak naprawiają też tą cewke i tez jest rok gwarancji.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
encypency

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kikół/Lipno (kuj-pom)
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9DCI, 2001r.
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 10:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


kecajm69 a jaki koszt naprawy Ci podali?


I mam kolejne pytanka:
1. Ma ktoś zaślepiony EGR w silniki DCI (Scenic I ph2)?
2. Jak z tym kompem, wywala czy nie wywala błędu?
3. Zaślepia się go metodą taką jaką podał hajer_mihau?
_________________
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 15:28
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


W silniku DCI nie mozemy zaslepic EGR.Dodatkowym elementem kontrolujacym prace EGR jest przeplywomierz.W określonych warunkach pracy silnika moduł sterujący żąda otwarcia zaworu EGR, tym samym zmniejsza się ilość świeżego powietrza zasysanego przez silnik-zmianę tą wykrywa przepływomierz. Przy zaślepionym zaworze EGR nie ma zmiany ilości zasysanego powietrza i moduł interpretuje to jako usterkę w sterowaniu zaworu EGR.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


encypency tyle co na aukcjii 215zł gdyż kazał przysłać cały. Powiem Wam mój przypadek. Mam uszkodzona cewkę EGR-u i przed zaślepieniem EGR-u świecił mi serwis i cherk (chyba tak się nazywa ta kontrolka) i wyskakiwał błąd EGR-u na kompie.Zaślepiłem EGR i podłączyłem cewkę kolegi(sprawną). Podłączyliśmy pod kompa, skasowaliśmy błędy i okazało się że wszystko jest OK zniknęły( sewis, cherk )i nie ma na kompie żadnych błędów związanych z EGR-m.Wyslę ten mój EGR do tej firmy(zaryzykuje) gdyż przysłano mi już 2 używane i oba uszkodzone miały cewki bo po podłączeniu kompa skasowaniu błędów i tak serwis i cherk śwqieciły a błędy i tak wyskoczyły. To powiedz michal72 konkretnie co się może stać z silnikiem po zaslepieniu bo teraz to już jestem głupi bo ty mówisz tak a uio inaczej a widze że oboje kumacie temat. Dobrze by było wyczerpać temat szkodzi czy nie.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 22:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Moim zdaniem zaslepienie egr nie powinno miec znaczacego wplywu na prace i trwalosc silnika pod warunkiem przprogramowania sterownika.Pare lat temu w oplu byla taka akcia serisowa ze wzgledu na wade ukladu egr.Zaslepiali go i wrzucali nowy soft.Klient byl zdowolony bo mial sprawne auto a serwis byl zadowolony bo ograniczal koszty.Mysle ze jest to wykonalne w strowniku dci.Trzeba by popytac fachowcow od wirusowania.Bylo by to korzystne,zaslepiamy egr i juz mamy cztery stowki w kieszeni dokladamy dwie i robimy soft przy okazji podnoszac moc silnika.Strownik w moim scenicu wychwycil blad po zaslepieniu egru(moze to jest kwestia softu,ze jeden sterownik lapie blad a drugi nie).Praca silnika po wyswietleni bledu stanowczo sie pogorszyla(zmienily sie czasy wtryskow)silnik znacznie gozej wchodzil na obroty,przykapcal i strasznie nieprzyjemnie pracowal.Tragedia przy gaszeniu.Jeden rechot.Spaliny z egp maja znaczny wplyw na miekie gaszenie silnika.Zdania sa podzelone na ten temat rowniez na innych forach.Nie jestesmy sami z tym problemem.ZASLEPIAJMY,ALE Z GLOWA.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 22:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 23:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


O widzisz dzięki za konkretną odpowiedź. Masz racje że jak jest błąd EGR-u to silnik ma inna prace(gorszą ale nie aż tak bardzo). Umnie jak będzie dobra cewka to wszystko jest OK czyli nie pokazuje błędów i silnik równiej pracuje. A co do softu to w listopadzie jadę do Wrocławia z chipowć swój silnik więc będzie można coś w tym kierunku zrobić. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź jestem spokojniejszy.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 23:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


W sprawie softu wlasnie wrzucilem post na forum.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 17:54
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Wlasnie potwirdzilem autorytatywnie u specow z Politechniki Swietokrzyskiej mozliwosc zasiepiena egr.Dali mi tyle matrialow na temat dzialania nowoczesnych systemow wtryskowychi ich sterowania,ze zanim to wszystko przeczytam to nasze auta beda juz dawno po recyklingu.Reasumujac zaslepienie jest mniej szkodliwe dla silnika niz jego praca z uszkodzonym egr.Natomiast potwierdzili ze bezwzglednie nalezy go wylaczyc programowo lub maxymalnie ograniczyc jego prace.
_________________
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez archive_18 dnia Sro 11 Lis 2009, 17:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


I tu są kolejne konkrety. Coś Wam jeszcze powiem, ten drugi przysłany EGR podpinałem wczoraj, jak pisałem wcześniej też jest uszkodzony albo dobry ale od młodszego Scenika lub może Meganki nie wiem sprzedający zarzekał sie że jast dobry z auta z przebiegiem około 50tyś i nic w nim nie świeciło. I jak wracałem od kolegi mechanika to na tym nowym EGR-e i co sie okazało że turbo nie działa(auto muł) i wyskoczył 2 błąd oprucz ANTIPOLLUTION A CONTROLER to jeszcze INJECTION A CONTROLER i silnik lekko zaczął kuśtykać. Dzis wymieniłem na ten mój EGR i co, 2 bład zniknął,silnik chodzi równo, turbina ładuje(auto znów ma kopa). Więc widać że te EGR-y nie sa równe sobie i pewnie tak jest jak piszesz że uszkodzony albo nie odpowiednio dobrany może narobiś więcej problemów. Więc koledzy uwaga przy zakupie używek, jak już coś to zaznaczać sobie prawo zwrotu.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 23:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Przypuszczam ze wiekszosc tych egr jest dobra.Podobno montujac egr w aucie trzeba zrobic nastawy poczatkowe.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 21:11
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Facet z tej firmy która regeneruje EGR-y powiedział mi wczoraj zebym najnormalniej w świecie odpiął tą cewkę od wtyczki i przysłał a auto i tak będzie jeździć. Więc wieczorem do garażu cewkę odpiąłem i czekam rana. Rano wsiadam do Scenica odpalam i miłe zaskoczenie zajechałem do pracy i przyjechałem bez żadnych niepokojących objawów. Silnik pięknie pracuje,turbo dmucha, więc teraz mogę go wysłać ale jeszcze jedno muszęsię dowiedzieć czy trzeba tą cewkę naprawiać skoro może będzie ją można wyłączyc programowo , lub tej nowej zrobić nastawy początkowe, ale to się musze jutro spytac tego od chipowania.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


W opisie ktory byl na allegro jest wzmianka o modyfikacji egr.W twoim przypadku doprowadzil bym go do ladu i ograniczyl jego prace programowo.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
chrzan49

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 246
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Renault Scenic 1,9 dci 2002
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 00:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


EGR to jak latające spodki i potwór z Loch Ness razem.To jest urządzenie mieszające tylko część spalin w celu dopalenia na BIEGU JAŁOWYM!!!.Podczas jazdy nie ma w praktyce ŻADNEGO wpływu na pracę.Można:zaślepić(po wymontowaniu, odpiąć wtyczkę albo wymieniać do bólu.Problemem natomiast mogą być osady w kolektorze ssącym i te warto wyczyścić.Dla mnie temat zamknięty.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 15:49
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


Róbta co chceta!!!
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 00:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Naprawa EGR


A jednak cuda się zdarzają odebrałem 8 dni temu swój EGR od regeneracji z tej firmy http://www.allegro.pl/item777620049_oryginalny_zawor_egr_renault_pierburg_1_5_1_9_dci.html
i odziwo naprawiony. Jak już pisałem mam zaślepiony EGR i miałem walniętą cewkę EGR-a i ją naprawili bo podpiołem pod kostke i po krótkiej chwili SERIS i CHERK zgasły. Podłączyliśmy Scenica pod kompa i odziwo teraz udało się wykasować błędy Smile . Jest tylko jeden warunek ten dzyńdzel wystający z cewki musi być wciśnięty bo jak nie to komp pokazuje dalej błąd " zawór EGR jest w pozycji otwartej" i jeszcze jakiś numer, no i oczywiście SERIS i CHERK świeci. Więc jeden problem mi sie rozwiązał, ale jeszcze jedna miła rzecz mnie spotkała w związku z tą naprawą EGR-a. Niesamowicie spadło mi spalanie po tej naprawie cewki , bo do tej pory palił mi dość dużo bo 8-8,2 l/100km(dane z kompa) przy dziennej przebiegu 20km po trasie i 8 w mieście naprawde z lekką nogą. A teraz komp pokazuje mi 6,8-7 l/100km Shocked Very Happy Chyba cud !!!
_________________
Jacek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

48 800

2017r.

37 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultGrand Scenic

29 999

2014r.

98 000 km

podkarpackie

RenaultScenic

58 900

2017r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System