Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrorzeszek

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WEDNESBURY
Posiadane auto: MEGANE SCENIC SPORT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 00:18
Temat postu:

pytanie do posiadaczy 2,2dci


MAM PYTANKO?CHCE KUPIC VEL SATISA 2.2DCI ALE DUZO SLYSZALEM NEGATYWNYCH OPINI O TYM SILNIKU ZE AWARYJNY ITD..INTERESUJE MNIE TYLKO SILNIK JAKIE PROBLEMY PRZYSPARZA PRZY NORMALNYM UZYTKOWANI WYMIANACH OLEJOW ITD...A I CO LEPIEJ AUTOMAT CZY MANUAL.PYTAM BO NIE WIEM CZY LEPIEJ KUPIC OSZCZENDNY 2.2 CZY 2TBENZYNE(podobno nie ma problemow)NAJLEPIEJ SIE ZAPYTAC TYCH CO UZYWAJA TEN SAMOCHOD CODZIENNIE A NIE OPINII FRANKA Z ULICY. DZIEKUJE Z GORY ZA POMOC DANIEL.... Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
archive

Gość







Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 09:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


.
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 19:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


bardzo awaryjny silnik wycofany juz z produkcji z powodu wad konstrukcji i skomplikowanej obsludze zdecydowanie odradzam
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
JENOT-ESPACE

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): zach-pom
Posiadane auto: ESPACE IV 2,2DCI 2004 MAX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 22:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


RAFAL397 napisał:
bardzo awaryjny silnik wycofany juz z produkcji z powodu wad konstrukcji i skomplikowanej obsludze zdecydowanie odradzam

Co tak naprawdę boli te silniki i czy jestem w stanie zapobiec jakiejś awarii (np wcześniej wymienik pasek rozrządu itp.) Shocked
Mój silnik dokładnie taki jest i nigdy mnie nie zawiódł, w tym roku podczas wakacji przeleciałem ok 10tyś km w masakrycznym upale.
Pozdrowienia wszystkim Reniom Very Happy
_________________
ESPACE - o czym marzysz...
Powrót do góry
gadu-gadu
wosiu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk/kwidzyn
Posiadane auto: vel satis 3.0dv6 2003r
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 22:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


Dobrze kolega mowi. Pracowalem w serwisie renault dlugi czas i mechanicy mowili ze nie jest to udany silnik. Zato 2.0T jest dobry nie slyszalem zeby ktos na niego narzekal, no tylko tak oszczedny to on nie bedzie.Dodatkowo ten 2.2 z manualem jedzie tak sobie a na automacie to bedzie jezcze mniej elastyczny. Ja mam 3.0 i on poprostu jedzie ale bez zednych fajerwerkow. Na moj nie moge narzekac na szczescie ale ma zla opinie na ktora sobie zaslurzyl. Ja bym wybieral miedzy 2.0T a 3.5bo tez nie jest awaryjny i to kultowa jednostka z nissana 350z Tylo ma waldliwe skrzynie tak jak ten 3.0 Ale gdyby znalezc dobry egzemplarz to 3.5 da napewno wiecej frajdy a spalanie bedzie podobne do 2.0T. Pozdrawiam i powadzenia w zakupie.
_________________
wojtas
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 22:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


MOŻE dobrze gadaja ze nie udany motor ja nie narzekam tłuke go po ok 150km dziennie na oleju castrol edge 5w40 ale robie zmiane na 10w40 przebieg okolo 150tys km i nic , z tym ze to drugi motor bo kupile aulto z zarznietym motorem przy 155 tys km z francji na łysych oponach i z spalonym sprzegłem za dobre pieniazki , jezdziłe , nie miał mocy ,palił olej az wyciadnoł korbe na wierzch , zmieniłem motor i jest ok a wszytskie pomocne info zciągam z żagania i sam go robie.............
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
złoty85

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: skoda octavia 1.9tdi 2002 kombi Renault Vel Satis 2.2 dci
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Maj 2010, 08:28
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


witam wszystko zalezy jak trafisz przy kupnie!!! ja na swojego nie narzekam w silniku nie robilem nic a mam go juz rok i przejechane 220tys... ja np bardzo polecam osiagi moga byc spalanie 6 biegów w sam raz na trase!!!! SZCZERZE POLECAM
Powrót do góry
gadu-gadu
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Sob 15 Maj 2010, 12:01
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


cuda sie zdarzaja
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
wariant

Dyskutant



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dci
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 21:52
Temat postu:

2,2 dci


kolega Bieniek mówi, że to cud, że 2,2 dci chodzi bez problemów....to nie żaden cud mój ma 180000 km i kupiłem go od gościa który myślał, że mnie oszuka, ukrywając jak sądził poważną usterkę. Wyrzucało mu bagnet, olej zbierał się w gniazdach wtryskiwaczy i jak sądze w Renault przygotowali go na parę tysięcy a tymczasem problem jest banalny.
Ten motorek jest dość wysilony i zaawansowany technicznie ma pokrywę zaworów wykonaną z tworzywa w której poprowadzone jest kanałami doładowanie z turbiny, która z kolei daje wyjątkowo wysokie ciśnienie doładowania. W związku z tym jeśli w uszczelkach pokrywy występują nieszczelności może dochodzić do sytuacji w której turbina tłoczy powietrze częściowo bezpośrednio do skrzyni korbowej powodując wyrzucanie bagnetu i oleju gdzie tylko się da. Naprawa polegająca na wymianie kompletu uszczelek pokrywy zajęła mi koło 6 godz. i może nie jest bardzo prosta bo wymaga równierz demontażu wtryskiwaczy ale dla osoby przecietnie obeznanej z mechaniką do wykonania. Koszt części z podkładkami pod wtryskiwacze wyniósł 250,00 zł. Przy okazji oczywiście należy wyczyścić zawór EGR i pseudo przepustnice która otwiera się podciśnieniowo a więc admiar osadów czy nagaru utrudnia jej pracę powodujac spadki mocy i wzrost spalania. Po naprawie velcia śmiga jak dzika, silnik jest suchutki, nie kopci i przy przebiegu jaki mam na dzisiaj czyli 180 tyś nie bierze grama oleju. Dodam jeszcze, że specjalnie jej nie oszczędzam wakacje w grecji samochód załadowany bo wyjazd pod namiotem 4-osobową rodziną w dodatku upał i żadnych problemów. Dodam jeszcze, że moim zdaniem we współczesnych silnikach diesla nie należy absolutnie sugerować się okresami wymiany oleju podawanymi prze producenta, ja stosuje zasadę oelj z filtrem co 12 000 km. W velci stosuje 10 w40 mobil półsyntetyk, i tylko ta zasada może uchronić przed rozsypaniem się turbiny przy około 150-200 tyś co jest bolączkom chyba wszystkich w tej chwili marek.
No i jeszcze dodam, że velcie 2,2 dci wybrałem po konsultacjach z servisem gdzie stwierdzono jednoznacznie, że jeśli brać to tylko nie 3,0 dci a że 2,2 jest ok.
Pzdr. Very Happy
Powrót do góry
wariant

Dyskutant



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dci
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


I jeszcze pozwolę sobie zauważyć, że to, że silnik po dziesięciu latach przestaje być produkowany napewno nie jest dowodem na to, że jest nieudany po prostu o ile sie nie mylę zgodnie z tendencją jaka opanowała producentów (mniej pojemności a jeszcze więcej mocy) zastąpił go 2,0 170 koni. I sądzę, że tu dopiero zaczną się kłopoty (jak zresztą się to dzieje w np grupie volksvagena z kolejnymi coraz bardziej wysilonymi jednostkami).
Powrót do góry
df950

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Vel Satis
Piwa: 2/14
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


Kupiłem kilka dni temu Vel Satis'a z 2005 2.2 DCI 140 KM FAP. Mam odnośnie tego silnika kilka pytań:
- czy to ten sam silnik po lekkich który był produkowany na początku produkcji?
- jakie są dokładnie osiągi parametry tego silnika?
- co z wartością spalania w tym autku?
- kiedy wymiana rozrządu?
- jak "organoleptycznie" sprawdzić działanie TURBINY (ponoć test wykazał zbyt słabe turbodoładowanie o 0,5 atmosfery) od jakiej wartości obrotów autko się zbiera?
- jak dbać o ten silnik?
- po wyłączeniu silnika dziwnie "gruchocze" to jakiś problem?
- co zrobić by ciszej pracował (może jakiś Xeramic)?

Czekam na informacje.
_________________
Vel Satis 2.2 FAP 140KM
2005r Initiale Paris
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:49
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


Kolego: trochę dużo tych pytań...
Najlepiej poszukać na forum VelSatisa, czyli tu:
http://renault.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=1409
(widzę, że już zacząłeś tam pisać Wink ).
Tylko należy pamiętać, by postępować zgodnie z Regulamin pkt. 12 mówi: Jeżeli opisujemy problemy z samochodem, to należy przestrzegać zasady: jeden temat - jeden problem. (opisywanie kilku niezwiązanych ze sobą problemów w ramach jednego tematu wprowadza niepotrzebne zamieszanie, dlatego jest zabronione).

I uzupełnij profil [m.in. silnik, rocznik, wersja, moc].
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


Witam kolegów.
Ja Velem śmigam od marca tego roku, mam silnik 2,2 dCi 150 KM, opinie są bardzo różne, ale negatywne przeważnie od ludzi którzy słyszeli, że znajomy znajomu powiedział itd.... radykalnie inne są opinie użytkowników, po prostu są zadowoleni z tych silników, zwłaszcza że silniki o tej pojemności produkowane były w kilku wersjach, chodzi o moc, a także montowane były do różnych aut (Safrane, Laguna, Vel Satit, Trafic i jeszce w kilku)
Ja mam znajomego w serwisie i ma o tym silniku tez dobre zdanie, z tym że powiedział mi żebym wymianą oleju i filtra robił nie co 30 tyś, tylko co 20 tyś km.
Jeżeli chodzi o osiągi to ja swoim leciałem 215 km/h na A4, na krótkim odcinku tak dla próby, poza tym jest dynamiczny i dosyć oszczędne jak na taka krówkę Vel Satis z tym silnikiem waży ponad 1800 kg. Słyszałem trochę złego o silnikach 3.0 dCi montowane one były tez w Saabach, Oplach, mają coś z przegrzewaniem, chyba chodzi o pojemność miski olejowaej.
A tak na marginesie to wychodzę z założenia, że" jak dbasz tak masz"
Szerokości.
Powrót do góry
skype status
pawelmi82

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chełm
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso, Exclusive, 2,0 hdi,
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 12 Lis 2012, 00:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) pytanie do posiadaczy 2,2dci


cezar65 napisał:
silniki o tej pojemności produkowane były w kilku wersjach, chodzi o moc, a także montowane były do różnych aut (Safrane, Laguna, Vel Satit, Trafic i jeszce w kilku)

W Safrane to był zupełnie inny silnik.
A wracając do tematu, wiele nie napiszę ponieważ Vel Satisa z takim silnikiem posiadam od kilku tygodni ale że auto spisuje się świetnie to zasługa poprzedniego właściciela, który nie oszczędzał pieniędzy na samochód i wymienił prawie wszystko co mogło się popsuć, silnik, turbinę, nowe zawieszenie i hamulce, więc coś w tym jest, ale wszystko zależy w jakim stanie kupisz samochód i jak się dba to się ma Wink Moja decyzja co do zakupu była przemyślana i jak się znajdzie godny zakupu egzemplarz to myślę że warto bez względu na silnik Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

64 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

20 600

2008r.

250 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

29 999

2014r.

98 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System