Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) Tempomat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plusaw

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz
Posiadane auto: Megane I Grandtour 1,6 16V 2001 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2007, 00:32
Temat postu:

Tempomat


Witam, proszę o poradę lub nawet luźne wnioski, to będę testował.
Mam w mojej reni takie przyciski: jeden pomiędzy przyciskami od jazdy "zimowej" - śnieżynki i ogrzewania tylnej szyby, po przyciśnięciu którego zaświeca się w nim lampeczka i .... NIC. Przycisk ma ikonę w kształcie wężyka (jak sinus) zakończonego grotem strzałki. Na kierownicy znajdują się inne przyciski wyglądające bardzo podobnie, ale bez światełek i z "+", "-" oraz oznaczenia "O/R" - w sumie cztery przyciski.
I teraz pytanie:
Jak z tego korzystać Question Rozumiem, że jest to tempomat. Że trzeba bryczkę rozbujać do 50 km/h i co dalej Question

Pomóżcie, proszę, piszcie nawet najprostsze rzeczy, bo pod latarnią najciemniej i im dłużej patrzę, tym mniej widzę.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
  //\\\\
 //  \\\\
 \\\\  //
  \\\\//
Megane I Grandtour \'01 1,6 16v Aut.
-----------------------
Powrót do góry
komunikator tlen - status
babaczd

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Wrz 2007, 09:33
Temat postu:

TEMPOMAT


Witam Wojtku.
Należy zacząć od tego, że musisz mieć włącznik tempomatu (a nic o tym nie piszesz - w Polsce zdarzają sie dziwne sytuacje z autami - szczególnie po naprawach Smile ).
W związku z tym, to że masz funkcje obsługi tempomatu nie musi oznaczać że go posiadasz, choćby dlatego że mogłeś mieć wymienioną kierownice - komentarz nawiązuje do poprzedniego zdania.
Zakładam jednak że wszystko jest OK i masz tempomat.

1. Włączasz przycisk tempomatu - jest gdzieś wśród innych przycisków, włączenie na pewno potwierdzi zapalona kontrolka przy zegarach lub na wyświetlaczu komputera ( nie wiem jak jest u Ciebie).

2. Włączenie tempomatu nie powoduje jego działania - tu zaczynają być potrzebne przyciski przy kierownicy "+", "-", "O", "R".

3. Wciśnięcie "+" przy włączonym tempomacie powoduje przejście auta w stan jazdy "na tempomacie" z taką prędkością jaka była w chwili wciśnięcia "+".Oczywiście kolejne przyciskanie "+" powoduje wzrost prędkości, a "-" zmniejszanie prędkości.

4. Przycisk "O" powoduje przejście ze stanu jazdy na tempomacie do trybu jazdy manualnej - pedał gazu.

5. Przycisk "R" powoduje przejście do jazdy na tempomacie z trybu manualnego z ostatnio zapamiętaną prędkością.

Dodatkowo Wojtku podpowiem, że jeżeli masz ESP auto na pewno będzie na nierównościach, zakrętach, gwałtownych wzniesieniach lub po wjechaniu na przeszkodę lub kałuże wychodzić z trybu TEMPOMAT. Jest to całkowicie normalne i związane z pracą kontroli trakcji - chodzi tu o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów żeby Ci auto nie gnało np. 200 km/h jak wjedziesz w kałuże bo tragedia gotowa.
Dodatkowo na stronie http://www.babacz.user.icpnet.pl/ masz fotkę.
_________________
Laguna II 3.0 V6 GT 210KM automat
Megane I 2.0 115KM automat
Powrót do góry
plusaw

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz
Posiadane auto: Megane I Grandtour 1,6 16V 2001 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2007, 22:30
Temat postu:

tempomat


Witam, włączam specjalnym przyciskiem i NIC. No cóż. Mam nadzieję, że to tylko błahostka, np. źle podłączona wtyczka lub zły styk i nic więcej. Dzięki za poradę i wyjaśnienie jak to powinno działać.

Pozdrawiam
Wojtek
_________________
  //\\\\
 //  \\\\
 \\\\  //
  \\\\//
Megane I Grandtour \'01 1,6 16v Aut.
-----------------------
Powrót do góry
komunikator tlen - status
babaczd

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2007, 13:55
Temat postu:

Tempomat


Witam Wojtku!
Jeśli będziesz miał jakieś pytania, a ja z doświadczeń empirycznych będę umiał pomóc to na pewno podpowiem, a ty pytaj.

Pozdrawiam Darek
_________________
Laguna II 3.0 V6 GT 210KM automat
Megane I 2.0 115KM automat
Powrót do góry
huncio

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Hrubieszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 12:40
Temat postu:

Re: ( Renault ) Tempomat


mam ten sam problem, nie dziala mi tempomat.
Gdzies wyczytalem ze przyczyna maga byc zle styki w kierownicy. Przyciski na kierownicy wtedy nie dzialaja.
Nie dziala mi tez klakson na kierownicy, dziala ten w przelacznikow kierunkowskazow.

Czy ktos juz rozbieral kierownice i naprawial te styki?

Jak sprawdzic czy samochod ma kontrole trakcji?

Espace III 98 r 3.0 V6 LPG
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 11 Lis 2007, 12:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
plusaw

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz
Posiadane auto: Megane I Grandtour 1,6 16V 2001 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lis 2007, 23:46
Temat postu:

Re: ( Renault ) Tempomat


Huncio, Kolego, rozbierałem kierownicę, ale niestety nic więcej. Robiłem to bardzo ostrożnie, żeby przypadkiem nie pogorszyć sprawy, w końcu tempomat, mimo że pożyteczny, to nie jest konieczny. Nic nie wywąchałem i "naprawa" skończyła się złożeniem wszystkiego do kupy. Jest jak było. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Prosto się ją rozbiera. Trzeba dysponować kluczem typu torx i to dość długim. Łby śrub znajdują się "od spodu", trzeba przekręcić kierownicę i trochę pokombinować, aż się trafi kluczem w łeb. Trochę taka kombinatoryka, ale dziecinnie proste.
Pozdrawiam
Wojtek
_________________
  //\\\\
 //  \\\\
 \\\\  //
  \\\\//
Megane I Grandtour \'01 1,6 16v Aut.
-----------------------
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Dyskusje ogólne


RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie

RenaultClio

26 900

2014r.

149 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System