Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 03:39
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Przy każdej wymianie modułu elektronicznego układu kierowniczego ze wspomaganiem elektrycznym,
skonfigurować moduł elektroniczny zależnie od typu pojazdu (patrz SC001 "Ustawienie parametrów modułu
elektronicznego") i wykonać przystosowanie czujnik kąta skrętu kierownicy (VP004 "Przyuczenie czujnika kąta
skrętu kierownicy").
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 19:49
Temat postu:

Wspomaganie w Modusie


Witam
Do tej pory jeszcze nic nie zdziałałem z wspomaganiem, póki co mam zepsute i nie działa. Wszyscy mechanicy i elektrycy ręce odmywają bo nikt nie wie jak się do tego zabrać, byłem u kilku mechaników i lipa.
Działające wspomaganie z innego samochodu wożę w bagażniku, bo jest inny Kod w pamieci i po wpięciu go do samochodu auto nie pali.
To co sie dowiedziałem na pewno to, to że w układzie wspomagania jest pamięć jakiś eprom w którym wpisuje się kod VIN nadwozia, wpisuje się go tylko raz ponowne wpisanie jest niemożliwe, chyba że sie wylutuje pamięć Eprom i wykasuje elektryczne ten wpis kodu.
Serwis RENAULT (Fachowcy - TANDECIARZE) nie wykona takiej usługi, jedynie do czego są zdolni to wymienić cały moduł z drążkiem i o metalową obudową - w sumie nie wiem po co to wszystko wykręcać jak można odkręcić 4 śruby i wyciągnąć samo wspomaganie elektryczne bez drążków i całej obudowy.
Czy ktoś z Państwa rozbierał elektronikę w tym modelu wspomagania części (na Allegro wpisać Wspomaganie Modus - można obejrzeć jak wygląda uklad wspomagania) tak aby przesłać mi jakieś zdjęcia lub informacje jak należy się dobrać do elektroniki, co wylutować aby ją rozebrać na części, i gdzie dokładnie znajduje się kość z pamięcią Eprom.
Elektronika jest zlutowana na stałe lecz można ją rozlutować i zdemontować, nie chcę tego robić na pałę bo nie chcę czegoś uszkodzić.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 18:58
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Może tak być że eprom jest jednokrotnego zapisu.Znajduje sie on w tej obudowie z naklejką.



Sam go raczej nie przelutujesz.Musisz znaleść speca od naprawy rtv lub firme zajmująca sie chiptuningiem.Dla nich przelutowywanie kości to codzienność.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 12:58
Temat postu:

Wspomaganie


Dziękuję za podpowiedź, układ już jakiś czas temu wylutowałem i dzięki uprzejmości kolegi z forum udało się nawet go zaprogramować w numer VIN z mojego samochodu i wlutować na miejsce.
Czekam cieplejszych dni aby zainstalować wspomaganie, należy je jeszcze zamontować i skalibrować, bo póki co pokazuje jakieś komunikaty.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 12:21
Temat postu:

Wspomaganie TRW - Renault Modus


Witam wszystkich, ciąg dalszy naprawy wspomagania ...

Po różnych próbach i modyfikacjach EPROMU 24C16W3 w zakupionym elektrycznym wspomaganiu kierownicy które spełzły na niczym (odczyt epromu i jego modyfikacja o numer VIN - ponowny zapis/wlutowanie do układu wspomagania) postanowiłem przekopiować swój oryginalny eprom z mojego zepsutego wspomagania do zakupionego z rozbitego samochodu.
Po prostu zrobiłem klona pamięci EPROM 24C16W3 i wlutowałem do zakupionego.
Po zainstalowaniu zakupionego wspomagania TRW w samochodzie z sklonowaną pamięcią samochód odpalił lecz pozostały błędy (Sterring Fault oraz STOP) na wyświetlaczach samochodu tak jak na starym zepsutym. Pojechałem z tym do serwisu i próbowali wykasować błąd (z tego co pamiętam DF002) skasowanie CLIPEM tego błędu było nie możliwe.
Z tego co dowiedziałem się od osób postronnych co temat znają to ten błąd jest wpisany na stałe i nie ma możliwości jego wykasowania (nie chce mi się w to wierzyć - prawdopodobnie program CLIP jak widzi ten błąd to ma restrykcje - NIE KASOWAĆ).

Czy ktoś z Państwa ma dostęp lub posiada wzorcowy program, który jest zawarty w nowym wspomaganiu w EPROMIE (wersja programu gdzie nie jest jeszcze wpisany numer VIN) czyli wspomaganie nowe wyjęte z pudełka.
Lub może ktoś z Państwa wie gdzie w pamięci zapisany jest błąd tak aby fizycznie usunąć go edytując zawartość epromu za pomocą komputera.

WSPOMAGANIE TRW: RENAULT J77 8200 433 517 --D20036, CODEITG 50300783 LHD 191204
Wspomaganie montowane w Renault Modus 2004r



Pozdrawiam i z góry dziękuję
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 12:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Sharp - uzupełnij swój profil o dokładne dane auta oraz miejscowość. Dużo łatwiej będzie coś podpowiedzieć nie szukając we wcześniejszych postach o jaki silnik i rocznik chodzi.
Może błąd siedzi w komputerze auta ? Jeżeli masz w okolicy magików od chip-tuningu można wyciągnąć soft i zmodyfikować lub wgrać czysty.
Czy w tej puszce przy wspomaganiu jest coś jeszcze oprócz elementu który przelutowałeś ?
Powrót do góry
gadu-gadu
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 09:25
Temat postu:

Magistrala CAN (sieć multipleksowa) w Renault Modus


Witam

Czy Ktoś z Państwa wie czy można w samochodzie Renault Modus dezaktywować poszczególne elementy magistrali CAN (sieci multipleksowej).

Głównie chodzi mi o dezaktywację wspomagania elektrycznego - tak aby nie podłączać tego elementu wogóle do magistrali.
Teraz gdy wspomaganie jest nie podłączone samochód nie pali nie świecą się zadne lampki kontrolne.
Jeśli można taką opcję zrobić to prosił bym o namiary na jakiś zakład, który to potrafi zrobić.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pią 16 Lip 2010, 00:58
Temat postu:

Steering Fault


Wspomaganie Naprawione. Smile

Zakupione wspomaganie kierownicy z innego samochodu Renault Modus udało się przystosować do mojego Modusa, wszystko pięknie działa kierownica w końcu lekko się obraca i nie trzęsie po wybojach.
Całkowity koszt naprawy we własnym zakresie to 750 zł. Całkowity koszt naprawy w serwisie Renault to 6600 zł.
Sprawę uważam za zakończoną.

Pozdrawiam Wszystkich
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Pią 16 Lip 2010, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Super - pół roku to trwało, ale ważne, że w końcu działa. Napisz jeszcze co trzeba zrobić po kolei od momentu zakupu sprawnego wspomagania z jakiegoś innego modusa.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 00:38
Temat postu:

Steering Fault


Witam

Modyfikacje EPROMu we wspomaganiu, których dokonywałem nie przyniosły rezultatu, zawsze pojawiały się błędy na komputerze samochodu i auto nie chciało palić (nawet po kasowaniu błędów w komputerze). Już miałem dość prób i bujania się z tym problemem w końcu męczyłem się z tym problemem 7 miesięcy.
Znalazłem elektronika, który naprawia tego typu usterki i jest w tym co robi naprawdę bardzo dobry, z tego co się dowiedziałem gość naprawia samochody (elektroniczne moduły) które serwisy renomowane uznają za niezdatne do użycia (komputery pokładowe, wspomagania itd .. ogólnie wszystko co ma elektronike), na placu pod firmą różnego rodzaju samochody z całej Polski z różnymi problemami. Jak byłem z naprawą wspomagania, ktoś z pracowników powiedział że od czasu do czasu nawet renomowane serwisy przyprowadzaja swoje samchody w których są usterki a nie mają bladego pojęcia jak je naprawić (oprócz wymiany połowy elektroniki w samochodzie).
Człowiek naprawdę bardzo życzliwy i pzredewszystkim potraktował sprawę jak należy. Bardzo jestem zadowolony, cena też przystępna.
Jak powiedziałem co jest grane odrazu powiedział że da się to zrobić i żebym przyjechał to zrobi od ręki, czas naprawy to ok 1 godziny.
Inni elektronicy do których dzwoniłem, albo z problemem się nie spotkali albo coś wiedzieli ale nie do końca, przyjazd i naprawa u takiego elektronika to ryzykowna sprawa i niepotrzebne zbędne koszty.
Już nigdy nie udam się z problemem do renomowanego serwisu ani do innego elektronika (chyba że to będzie jakaś drobnostka - ale takie raczej sam naprawiam).

Jeśli ktoś z Państwa będzie miał podobny problem, mogę powiedzieć że naprawa tego w renomowanym serwisie to jakies nieporozumienie i zdzieranie z ludzi pieniędzy, ten problem da się rozwiązać bez konieczności montażu nowego podzespołu w serwisie Renault.
Należy zakupić sprawne wspomaganie z rozbitego samochodu (np na Allegro, wspomaganie musi być takie samo jak nasze popsute) i udać się do elektronika (nawet jeśli ktoś będzie musiał przejechać kilkaset kilometrów).
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 18:23
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


zapodaj jeszcze adres do jegomościa i bedzie gites
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 14:18
Temat postu:

TVN TURBO - Program


Po całych perypetiach związanych z naprawą elektrycznego kodowanego wspomagania kierownicy w samochodzie Renault Modus, postanowiłem zwrócić się do programu TVN Turbo w celu przedstawienia i opisania problemu związanego z naprawą/zamontowaniem kodowanej części w samochodzie.
Panowie reporterzy z TVN Turbo, postanowili nakręcić program i przedstawić problem używania przez koncerny motoryzacyjne kodowanych elektronicznych podzespołów w nowoczesnych samochodach oraz stosowania rozwiązań które zmuszają potencjalnych użytkowników na dokonywanie napraw tylko w autoryzowanych serwisach za wygórowane ceny.
Program dostępny na www.tvnturbo.pl - Seria TURBO KAMERA 7 (póki co program ukazał się tylko w TV 27.09.2010 więc na wersję publikowaną na stronie internetowej należy jeszcze poczekać).
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


ładny zielony kolorek. z tego co widziałem na filmie poniszczone były białe trybka na końcu bolca. to o to chodziło czy coś jeszcze było tam zepsute. w materiale nie wgłębiali się w temat tego wspomagania, tylko ogólnie w utrudnienia w naprawie więc pytam.

cały materiał
Kod:
http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,7,6358,odcinek.html
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 10:24
Temat postu:

TVN TURBO MODUS


Witam

Metalowe trybiki są pokryte warstwą białego tworzywa, chyba po to aby bardziej tłumić nierówności występujące na drodze, które są przenoszone na kierownice.
Tak naprawdę zepsuty prawdopodobnie był czujnik kąta skrętu (są dwa) widoczny na późniejszych zdjęciach - ta część psuje się najczęściej w tego typu wspomaganiach.
Wspomaganie niestety jest kodowane więc wymiana czujnika, który prawdopodobnie kosztuje kilkadziesiąt złotych jest dla autoryzowanego serwisu nieopłacalna, a chyba lepiej wymienić cały moduł niż bawić się w naprawę (gdzie tu troska o środowisko, którą chwali się RENAULT w swoich reklamach - ile potrzeba wytworzyć energii aby wyprodukować cały układ, ile potrzeba zużyć energii aby zutylizować zepsuty ???).
Należy tez zwrócić uwagę na ceny nowych samochodów RENAULT, które są stosunkowo niskie do wyposażenia, które jest zawarte w samochodzie.
Będzie jeszcze gorzej bo nowe samochody tej marki naszpikowane są bardziej skomplikowaną i perfidną elektroniką. W dodatku w samochodach stosowana jest sieć multipleksowa do komunikacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami (Komputer centralny, Komputer wspomagania kierownicy, Komputer ABS itd..) awaria/wypięcie z sieci jednego z komputerów blokuje pracę innych - samochód jest unieruchomiony.

1) W hurtowniach tego typu nowe wspomaganie można zakupić za ok 3500 zł,
2) Od niedawna dostępne są również już regenerowane wspomagania układu kierownicy:
http://www.agena.tychy.pl/sklep/category.php?id_category=58

Pozdrawiam Wszystkich i oby nikt nie miał problemów z wymianą zepsutych części w swoim samochodzie, poprzez stosowanie elektronicznych zabezpieczeń przez samochodowe koncerny.


TURBO KAMERA:
http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,7,6358,odcinek.html
_________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez sharp100 dnia Czw 14 Kwi 2011, 15:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karpikwml

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mława
Posiadane auto: renault modus
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 18:49
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Sharp 100 widze ze poradziles sobie z problemem wspomagania w Modusie,mam takie auto od 3 dni ,na 2 dzien po zakupie siadło wspomaganie i byłem w serwisie. Okazało sie ze jest dokładnie jak piszesz ,zdaje mi sie ze ja posiadam wiekszą wiedze na ten temat niz mechanik pracujący w tym serwisie.dlatego prosze Ciebie o pomoc dotyczącą tego elektronika bo kompletna kolumne moge kupic w Tychach. Chodzi o akceptacje elektroniczna.Mam model z 2005 roku 1.5 diesel. Zgóry dziekuje Andrzej
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultZoe

84 990

2022r.

17 000 km

śląskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

27 900

2014r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System