Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 15:37
Temat postu:

Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Witam,
Mam Modusa, i kilka dni temu wyświetlił mi się komunikat Steering Fault
nie działa wspomaganie kierownicy.

Kilka razy miałem taki problem że po uruchomieniu silnika i ruszaniu wyświetlił mi się ten komunikat i nie działało wspomaganie, ale po ponownym uruchomieniu silnika wszystko było ok. Teraz komunikat ten świeci się na stałe i wspomaganie nie działa.
Jeśli ktoś miał podobny problem to bardzo bym prosił o informację co może być przyczyną.
Ewentualnie gdzie znajdują się bezpieczniki od układu wspomagania, bo w kabinie w skrzynce z bezpiecznikami, ich nie ma.

Z góry dziękuję
Powrót do góry
tomek81

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407, 1.8 ST , 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 20:09
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


a płyn do pompy wspomagania jest??
Powrót do góry
Mirek77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 380
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugot 307 SW 2,0 HDI 110KM Z FAP 2004
Piwa: 14/6
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 23:10
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Kolego Tomek81 chyba nie jesteś w temacie bo wspomaganie jest elektryczne a nie hydrauliczne Laughing
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 17:44
Temat postu:

Re: Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


sharp100 napisał:
Witam,
Mam Modusa, i kilka dni temu wyświetlił mi się komunikat Steering Fault
nie działa wspomaganie kierownicy.

Kilka razy miałem taki problem że po uruchomieniu silnika i ruszaniu wyświetlił mi się ten komunikat i nie działało wspomaganie, ale po ponownym uruchomieniu silnika wszystko było ok. Teraz komunikat ten świeci się na stałe i wspomaganie nie działa.
Jeśli ktoś miał podobny problem to bardzo bym prosił o informację co może być przyczyną.
Ewentualnie gdzie znajdują się bezpieczniki od układu wspomagania, bo w kabinie w skrzynce z bezpiecznikami, ich nie ma.

Z góry dziękuję




Witam,

Wspomaganie w Modusie jest elektryczne.
Może ktoś wie gdzie znajdująsię bezpieczniki od ukadu wspomagania. O ile takie wogóle istnieją. Sam się nie mogę doszukać tej informacji o bezpiecznikach.
Wydaje mi się że bezpiecznik gdzieś powinien być.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
tomek81

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407, 1.8 ST , 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 23:27
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


sorki coś mi się po...... Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 23:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 15:53
Temat postu:

Bezpieczniki


Bezpieczniki wszystkie są ok. Komunikat dalej jest widoczny.
Po odpięciu wspomagania (zasilanie + dane komputera) samochód nie działa, nie świecą się kontrolki nie ma możliwości uruchomienia silnika.
Po odpięciu jedynie zasilania wspomagania w samochodzie świecą sie wszystkie kontrolki, nie ma komunikatu o błędzie, po 30 sekundach komunikat wyskakuje - samochód nie pali.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 15:55
Temat postu:

Reset komputera


Robiłem reset komputera w samochodzie, przez 30 min go odłączyłem, też bezskutecznie.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 09:41
Temat postu:

Re: Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Witam Wszystkich klubowiczów

Byłem wczoraj w RENAULT aby zdiagnozowali problem "Steering Fault"
Zakład w którym byłem to Renault Warszawa ul. Puławska.
Za podłączenie do komputera oraz diagnozę zapłaciłem 70 zł. Cena ok. Pan z którym rozmawiałem przyjemny gość i potraktował sprawę bardzo dobrze.
Po teście okazało się że do wymiany elektryczne wspomaganie kierownicy.
Koszt wymiany to 6600 zł.
Paranoja !!!! spytałem która część się uszkodziała dokładnie we wspomaganiu ale nie byli w stanie stwierdzić, do wymiany cały moduł i tyle mi powiedzieli.
Cóż, nowoczesne samochody, myślę sobie może cały samochód od razu wymienić na inny i po kłopocie.
Zostaje mi allegro i zakup tej części oraz własna wymiana bo do serwisu RENAULT już nie pojadę.

Czy ktoś się może orientuje czy te moduły w tych samochodach rocznik 2004/2005r miały wadę fabryczną. Z tego co czytałem w necie to Nissan Micra 2003/2004r taką usterkę posiadał ale w Polsce nie zorganizowali akcji wymiany tego modułu, bo za duże koszty i stwierdzili że jak padnie na gwarancji to wymienią, a jak padnie po gwarancji to zapłaci klient. Modus jest na płycie podłogowej Nissana więc może niektóre części są od tego samego producenta.

Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 10:07
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


.
Powrót do góry
pan111

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: modus 1,6
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 12:28
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Współczuję
A w tej sytuacji pozostaje tylko szukać jakieś używki spróbuj tam się dowiedzieć kiedyś czegoś szukałem to mieli duży wybór części do modusa

e-mail:czescisamochodowe24@wp.pl

tel:022 868 38 42,601 22 35 26

adres:Geologiczna7 02-246 warszawa

lub tutaj mają na pewno ale cenowo bez rewelacji (1500pln)
tel .602841735 lub 781162267

Pozdro
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 21:13
Temat postu:

Inicjacja elektrycznego układu wspomagania w Renault


Witam wszystkich użytkowników.

Na początku dziękuję użytkownikowi pan111 za wskazówki.
Miałbym pytanie odnośnie inicjalizacji elektrycznego wspomagania kierownicy w samochodzie Renault Modus jestem na etapie zakupu takiego wspomagania z demontażu z innego samochodu.
Z tego co się dowiedziałem to po założeniu i podłączeniu elektrycznego wspomagania kierownicy z innego samochodu należy wpisać do komputera samochodu (do układu wspomagania) odpowiedni numer prawdopodobnie numer VIN nadwozia samochodu bez tego wspomaganie może nie działać.
Czy ktoś z Państwa spotkał się już z takim problemem, albo ma w tej sprawie jakieś doświadczenie bo ja nie bardzo się w tym orientuje. Bardzo bym prosił o informację za pomocą jakiego programu należy coś takiego zrobić jeśli jest taka potrzeba.
W użytku domowym mam interfejs ODB2 za pomocą którego mogę się podłączyć z komputerem pokładowym samochodu.

Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 22:05
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 22:44
Temat postu:

Program do Odczytu błędów z Elektrycznego wspomagania kierow


Jeśli chodzi o komputer to posiadam interface ELM 327, które współpracuje ze złączem ODB2 i spokojnie mogę odczytywać/kasować błędy pochodzące z silnika.
Czy do testów wspomagania kierownicy istnieje jakiś dodatkowe oprogramowanie, bo to które mam to niestety nie czyta błędów z układu wspomagania kierownicy. Dlatego pojechałem na serwis do Renault.

Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 02:04
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Kolego co ty tym Elmem chcesz zrobic?Porywasz sie z motyka na ksiezyc ,to urzadzenie nie nadaje sie do niczego,co juz nie raz na tym forum bylo udawadniane.Ze swiezymi samochodami diagnoskopy za pare tysiecy pln nie daja sobie rady,a ty chcesz zrobic rewolucje interfejsem za 100pln i programem sciagnietym z netu.Nie tedy droga.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 20:07
Temat postu:

ELM 327


Chyba masz rację, gó.no ten interfejs jest wart. ELM 327 to ściema - można odczytać proste funkcje/błędy ot i tyle.
Sprawa się finalizuje, w module wspomagania trzeba jakiś kod wpisać, założyłem wspomaganie z innego samochodu w którym działało, ale ni chu chu, modus nie pali, komputer nie widzi wspomagania - odcina zapłon.
Na serwisie mi powiedzieli że trzeba wpisać kod i adaptować wspomaganie do komputera. Umówiłem się już z gościem i ma mi to zrobić.
Napiszę jak się sprawa zakończyła.

Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 03:39
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Przy każdej wymianie modułu elektronicznego układu kierowniczego ze wspomaganiem elektrycznym,
skonfigurować moduł elektroniczny zależnie od typu pojazdu (patrz SC001 "Ustawienie parametrów modułu
elektronicznego") i wykonać przystosowanie czujnik kąta skrętu kierownicy (VP004 "Przyuczenie czujnika kąta
skrętu kierownicy").
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 19:49
Temat postu:

Wspomaganie w Modusie


Witam
Do tej pory jeszcze nic nie zdziałałem z wspomaganiem, póki co mam zepsute i nie działa. Wszyscy mechanicy i elektrycy ręce odmywają bo nikt nie wie jak się do tego zabrać, byłem u kilku mechaników i lipa.
Działające wspomaganie z innego samochodu wożę w bagażniku, bo jest inny Kod w pamieci i po wpięciu go do samochodu auto nie pali.
To co sie dowiedziałem na pewno to, to że w układzie wspomagania jest pamięć jakiś eprom w którym wpisuje się kod VIN nadwozia, wpisuje się go tylko raz ponowne wpisanie jest niemożliwe, chyba że sie wylutuje pamięć Eprom i wykasuje elektryczne ten wpis kodu.
Serwis RENAULT (Fachowcy - TANDECIARZE) nie wykona takiej usługi, jedynie do czego są zdolni to wymienić cały moduł z drążkiem i o metalową obudową - w sumie nie wiem po co to wszystko wykręcać jak można odkręcić 4 śruby i wyciągnąć samo wspomaganie elektryczne bez drążków i całej obudowy.
Czy ktoś z Państwa rozbierał elektronikę w tym modelu wspomagania części (na Allegro wpisać Wspomaganie Modus - można obejrzeć jak wygląda uklad wspomagania) tak aby przesłać mi jakieś zdjęcia lub informacje jak należy się dobrać do elektroniki, co wylutować aby ją rozebrać na części, i gdzie dokładnie znajduje się kość z pamięcią Eprom.
Elektronika jest zlutowana na stałe lecz można ją rozlutować i zdemontować, nie chcę tego robić na pałę bo nie chcę czegoś uszkodzić.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 18:58
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Może tak być że eprom jest jednokrotnego zapisu.Znajduje sie on w tej obudowie z naklejką.



Sam go raczej nie przelutujesz.Musisz znaleść speca od naprawy rtv lub firme zajmująca sie chiptuningiem.Dla nich przelutowywanie kości to codzienność.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 12:58
Temat postu:

Wspomaganie


Dziękuję za podpowiedź, układ już jakiś czas temu wylutowałem i dzięki uprzejmości kolegi z forum udało się nawet go zaprogramować w numer VIN z mojego samochodu i wlutować na miejsce.
Czekam cieplejszych dni aby zainstalować wspomaganie, należy je jeszcze zamontować i skalibrować, bo póki co pokazuje jakieś komunikaty.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 12:21
Temat postu:

Wspomaganie TRW - Renault Modus


Witam wszystkich, ciąg dalszy naprawy wspomagania ...

Po różnych próbach i modyfikacjach EPROMU 24C16W3 w zakupionym elektrycznym wspomaganiu kierownicy które spełzły na niczym (odczyt epromu i jego modyfikacja o numer VIN - ponowny zapis/wlutowanie do układu wspomagania) postanowiłem przekopiować swój oryginalny eprom z mojego zepsutego wspomagania do zakupionego z rozbitego samochodu.
Po prostu zrobiłem klona pamięci EPROM 24C16W3 i wlutowałem do zakupionego.
Po zainstalowaniu zakupionego wspomagania TRW w samochodzie z sklonowaną pamięcią samochód odpalił lecz pozostały błędy (Sterring Fault oraz STOP) na wyświetlaczach samochodu tak jak na starym zepsutym. Pojechałem z tym do serwisu i próbowali wykasować błąd (z tego co pamiętam DF002) skasowanie CLIPEM tego błędu było nie możliwe.
Z tego co dowiedziałem się od osób postronnych co temat znają to ten błąd jest wpisany na stałe i nie ma możliwości jego wykasowania (nie chce mi się w to wierzyć - prawdopodobnie program CLIP jak widzi ten błąd to ma restrykcje - NIE KASOWAĆ).

Czy ktoś z Państwa ma dostęp lub posiada wzorcowy program, który jest zawarty w nowym wspomaganiu w EPROMIE (wersja programu gdzie nie jest jeszcze wpisany numer VIN) czyli wspomaganie nowe wyjęte z pudełka.
Lub może ktoś z Państwa wie gdzie w pamięci zapisany jest błąd tak aby fizycznie usunąć go edytując zawartość epromu za pomocą komputera.

WSPOMAGANIE TRW: RENAULT J77 8200 433 517 --D20036, CODEITG 50300783 LHD 191204
Wspomaganie montowane w Renault Modus 2004r



Pozdrawiam i z góry dziękuję
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Sharp - uzupełnij swój profil o dokładne dane auta oraz miejscowość. Dużo łatwiej będzie coś podpowiedzieć nie szukając we wcześniejszych postach o jaki silnik i rocznik chodzi.
Może błąd siedzi w komputerze auta ? Jeżeli masz w okolicy magików od chip-tuningu można wyciągnąć soft i zmodyfikować lub wgrać czysty.
Czy w tej puszce przy wspomaganiu jest coś jeszcze oprócz elementu który przelutowałeś ?
Powrót do góry
gadu-gadu
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 09:25
Temat postu:

Magistrala CAN (sieć multipleksowa) w Renault Modus


Witam

Czy Ktoś z Państwa wie czy można w samochodzie Renault Modus dezaktywować poszczególne elementy magistrali CAN (sieci multipleksowej).

Głównie chodzi mi o dezaktywację wspomagania elektrycznego - tak aby nie podłączać tego elementu wogóle do magistrali.
Teraz gdy wspomaganie jest nie podłączone samochód nie pali nie świecą się zadne lampki kontrolne.
Jeśli można taką opcję zrobić to prosił bym o namiary na jakiś zakład, który to potrafi zrobić.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pią 16 Lip 2010, 00:58
Temat postu:

Steering Fault


Wspomaganie Naprawione. Smile

Zakupione wspomaganie kierownicy z innego samochodu Renault Modus udało się przystosować do mojego Modusa, wszystko pięknie działa kierownica w końcu lekko się obraca i nie trzęsie po wybojach.
Całkowity koszt naprawy we własnym zakresie to 750 zł. Całkowity koszt naprawy w serwisie Renault to 6600 zł.
Sprawę uważam za zakończoną.

Pozdrawiam Wszystkich
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Pią 16 Lip 2010, 21:27
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Super - pół roku to trwało, ale ważne, że w końcu działa. Napisz jeszcze co trzeba zrobić po kolei od momentu zakupu sprawnego wspomagania z jakiegoś innego modusa.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sob 17 Lip 2010, 00:38
Temat postu:

Steering Fault


Witam

Modyfikacje EPROMu we wspomaganiu, których dokonywałem nie przyniosły rezultatu, zawsze pojawiały się błędy na komputerze samochodu i auto nie chciało palić (nawet po kasowaniu błędów w komputerze). Już miałem dość prób i bujania się z tym problemem w końcu męczyłem się z tym problemem 7 miesięcy.
Znalazłem elektronika, który naprawia tego typu usterki i jest w tym co robi naprawdę bardzo dobry, z tego co się dowiedziałem gość naprawia samochody (elektroniczne moduły) które serwisy renomowane uznają za niezdatne do użycia (komputery pokładowe, wspomagania itd .. ogólnie wszystko co ma elektronike), na placu pod firmą różnego rodzaju samochody z całej Polski z różnymi problemami. Jak byłem z naprawą wspomagania, ktoś z pracowników powiedział że od czasu do czasu nawet renomowane serwisy przyprowadzaja swoje samchody w których są usterki a nie mają bladego pojęcia jak je naprawić (oprócz wymiany połowy elektroniki w samochodzie).
Człowiek naprawdę bardzo życzliwy i pzredewszystkim potraktował sprawę jak należy. Bardzo jestem zadowolony, cena też przystępna.
Jak powiedziałem co jest grane odrazu powiedział że da się to zrobić i żebym przyjechał to zrobi od ręki, czas naprawy to ok 1 godziny.
Inni elektronicy do których dzwoniłem, albo z problemem się nie spotkali albo coś wiedzieli ale nie do końca, przyjazd i naprawa u takiego elektronika to ryzykowna sprawa i niepotrzebne zbędne koszty.
Już nigdy nie udam się z problemem do renomowanego serwisu ani do innego elektronika (chyba że to będzie jakaś drobnostka - ale takie raczej sam naprawiam).

Jeśli ktoś z Państwa będzie miał podobny problem, mogę powiedzieć że naprawa tego w renomowanym serwisie to jakies nieporozumienie i zdzieranie z ludzi pieniędzy, ten problem da się rozwiązać bez konieczności montażu nowego podzespołu w serwisie Renault.
Należy zakupić sprawne wspomaganie z rozbitego samochodu (np na Allegro, wspomaganie musi być takie samo jak nasze popsute) i udać się do elektronika (nawet jeśli ktoś będzie musiał przejechać kilkaset kilometrów).
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 18:23
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


zapodaj jeszcze adres do jegomościa i bedzie gites
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 14:18
Temat postu:

TVN TURBO - Program


Po całych perypetiach związanych z naprawą elektrycznego kodowanego wspomagania kierownicy w samochodzie Renault Modus, postanowiłem zwrócić się do programu TVN Turbo w celu przedstawienia i opisania problemu związanego z naprawą/zamontowaniem kodowanej części w samochodzie.
Panowie reporterzy z TVN Turbo, postanowili nakręcić program i przedstawić problem używania przez koncerny motoryzacyjne kodowanych elektronicznych podzespołów w nowoczesnych samochodach oraz stosowania rozwiązań które zmuszają potencjalnych użytkowników na dokonywanie napraw tylko w autoryzowanych serwisach za wygórowane ceny.
Program dostępny na www.tvnturbo.pl - Seria TURBO KAMERA 7 (póki co program ukazał się tylko w TV 27.09.2010 więc na wersję publikowaną na stronie internetowej należy jeszcze poczekać).
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Pon 04 Paź 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


ładny zielony kolorek. z tego co widziałem na filmie poniszczone były białe trybka na końcu bolca. to o to chodziło czy coś jeszcze było tam zepsute. w materiale nie wgłębiali się w temat tego wspomagania, tylko ogólnie w utrudnienia w naprawie więc pytam.

cały materiał
Kod:
http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,7,6358,odcinek.html
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 10:24
Temat postu:

TVN TURBO MODUS


Witam

Metalowe trybiki są pokryte warstwą białego tworzywa, chyba po to aby bardziej tłumić nierówności występujące na drodze, które są przenoszone na kierownice.
Tak naprawdę zepsuty prawdopodobnie był czujnik kąta skrętu (są dwa) widoczny na późniejszych zdjęciach - ta część psuje się najczęściej w tego typu wspomaganiach.
Wspomaganie niestety jest kodowane więc wymiana czujnika, który prawdopodobnie kosztuje kilkadziesiąt złotych jest dla autoryzowanego serwisu nieopłacalna, a chyba lepiej wymienić cały moduł niż bawić się w naprawę (gdzie tu troska o środowisko, którą chwali się RENAULT w swoich reklamach - ile potrzeba wytworzyć energii aby wyprodukować cały układ, ile potrzeba zużyć energii aby zutylizować zepsuty ???).
Należy tez zwrócić uwagę na ceny nowych samochodów RENAULT, które są stosunkowo niskie do wyposażenia, które jest zawarte w samochodzie.
Będzie jeszcze gorzej bo nowe samochody tej marki naszpikowane są bardziej skomplikowaną i perfidną elektroniką. W dodatku w samochodach stosowana jest sieć multipleksowa do komunikacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami (Komputer centralny, Komputer wspomagania kierownicy, Komputer ABS itd..) awaria/wypięcie z sieci jednego z komputerów blokuje pracę innych - samochód jest unieruchomiony.

1) W hurtowniach tego typu nowe wspomaganie można zakupić za ok 3500 zł,
2) Od niedawna dostępne są również już regenerowane wspomagania układu kierownicy:
http://www.agena.tychy.pl/sklep/category.php?id_category=58

Pozdrawiam Wszystkich i oby nikt nie miał problemów z wymianą zepsutych części w swoim samochodzie, poprzez stosowanie elektronicznych zabezpieczeń przez samochodowe koncerny.


TURBO KAMERA:
http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,7,6358,odcinek.html
_________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez sharp100 dnia Czw 14 Kwi 2011, 15:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karpikwml

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mława
Posiadane auto: renault modus
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 18:49
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Sharp 100 widze ze poradziles sobie z problemem wspomagania w Modusie,mam takie auto od 3 dni ,na 2 dzien po zakupie siadło wspomaganie i byłem w serwisie. Okazało sie ze jest dokładnie jak piszesz ,zdaje mi sie ze ja posiadam wiekszą wiedze na ten temat niz mechanik pracujący w tym serwisie.dlatego prosze Ciebie o pomoc dotyczącą tego elektronika bo kompletna kolumne moge kupic w Tychach. Chodzi o akceptacje elektroniczna.Mam model z 2005 roku 1.5 diesel. Zgóry dziekuje Andrzej
Powrót do góry
skype status
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 15:21
Temat postu:

Wspomaganie Elektryczne Kierownicy - Błąd STEERING FAULT


Witam

Ciąg dalszy przygody z elektrycznym wspomaganiem kierownicy w samochodzie Renault Modus.
Jak wynika z poprzednich postów, udało mi się po wielkich trudach przystosować elektryczne wspomaganie kierownicy zakupione z innego samochodu do mojego MODUSA.
Przez 5 miesięcy użytkowania nowego/używanego wspomagania w MODUSIE nie miałem żadnych problemów i błędów, samochód palił a wspomaganie kierownicy działało prawidłowo. Wszystko OK.
Wczoraj 04-12-2010r po przejechaniu ok 60 kilometrów zostawiłem samochód pod domem, po kilku godzinach (ok 6) uruchomiłem go ponownie temperatura otoczenia -12st.C, jak zwykle ruszyłem - wspomaganie kierownicy przestało działać a na wyświetlaczu napis STEERING FAULT. Zgasiłem samochód i odpaliłem ponownie, wszystko ok wspomaganie działa poprawnie lecz znowu po ruszeniu z miejsca ten sam błąd i wspomaganie przestało działać.
Wyłączyłem samochód i odczekałem ok 1 minutę, zapaliłem auto i wtedy już było wszystko dobrze, błąd się nie pokazał a wspomaganie działało prawidłowo.
Od naprawy wspomagania kierownicy w lipcu do grudnia 2 razy pojawił mi się komunikat STEERING FAULT.
Póki co będę liczył ile jeszcze razy ten komunikat się pojawi do momentu całkowitego zablokowania wspomagania kierownicy. W poprzednim wspomaganiu wystąpił on chyba 9 - 12 razy i wspomaganie unieruchomiło się na stałe.

Czy ktoś z Państwa wie dlaczego tak sie dzieje, co może być przyczyną powstawania tego błędu,
Może w tych modelach wspomagania są jakieś wadliwe czujniki konta skrętu i przy niskich temperaturach otoczenia wadliwie działają.
Poprzednie wspomaganie również wywalało błędy tylko wtedy gdy temperatura otoczenia był poniżej -5st.C.

Jeśli będę miał jakieś nowe informacje, to napiszę na forum.
Mam nadzieję że komunikat ten już więcej razy sie nie pokaże i nie będę miał problemu z wspomaganiem kierownicy w tym samochodzie.
Dziwię się kto taki wynalazek jak elektryczne wspomaganie kierownicy opatentował. Może podzespoły z jakich wykonane jest to wspomaganie są lipnej jakości. Dlaczego nowe razem z montażem w serwisie RENAULT kosztuje 6600 zł jeśli to tylko jakieś chińskie badziewie które za jakiś czas się popsuje.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
GoldenBoy

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Modus 1.6 16V
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 13:41
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Zima dla samochodów naszpikowanych elektroniką to ciężki okres.
Oprócz Modusa mam Megane II, w zeszłym roku i dwa lata temu świrowały wycieraczki- mrozy puściły wszystko wróciło do normy, w tym roku ESP/ASR przy pierwszym ataku mrozów oszalał - restart przez odłączenia akumulatora jak na razie zadziałał i wszystko jest obecnie ok.

Mój teść ma Audi 4, w zeszłym roku miał ciągły problem z rozładowującym się akumulatorem, przyszła wiosna, wszystko wróciło do normy, autoryzowany serwis stwierdzał co rusz inną przyczynę takiego stanu rzeczy i "wydoił" na kilka tys. nie pomogło. Problemy powróciły znowu w tym roku, inny autoryzowany serwis znalazł przyczynę, okazał się nim jakimś mały przełącznik, po wynikanie wszystko ok.

Jak stąd morał - każdy już chyba wie Smile

Co do Twojego przypadku, wydaje mi się, że to co dzieje się u Ciebie to skutek a nie przyczyna. Coś może dzieje się w samym wspomaganiu. Może tak być ze wymienisz z 3 komputery i ciągle będzie to samo. Do tego może nakładać się jakiś błąd w oprogramowaniu wspomagania, z którym nie zetknęli się programiści pisząc je, generowany przez jaką część układ wspomagania i skutkujący taki objawem. Ale nadmieniam, ze nie jestem specjalistą i to są tylko moje przemyślenia na podstawie opisu jaki tu przedstawiłeś.
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 16:48
Temat postu:

Steering fault


Jeśli jest błąd w oprogramowaniu, bo tak się zdarzyć może to taka firma jak RENAULT powinna oprogramowanie wymienić/zaktualizować - nic nie jest doskonałe. Błędy rejestrowane w komputerze centralnym auta powstałe na skutek użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych powinny być odczytywane i przesyłane do centrali firmy, ktoś to powinien analizować i wyciągać jakieś wnioski wprowadzając je do nowych rozwiązań.
Elektronika w samochodzie = Problemy
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sro 29 Gru 2010, 10:37
Temat postu:

Steering Fault


Witam

Wczoraj przejechałem samochodem ok 350 km, po czym postawiłem go pod firmą i poszedłem do pracy. (Temperatura na zewnątrz ok -9 st.C)
Ok godziny 16 uruchomiłem auto, delikatnie ruszyłem i pokazał mi się komunikat STEERING FAULT wraz z czerwoną lampką STOP, wspomaganie kierownicy przestało działać. Uruchomiłem samochód ponownie 2 razy ale objaw ten sam.
Odczekałem ok 1 minuty i uruchomiłem samochód ponownie wszystko było dobrze.
Dziś rano przekręciłem kluczyk w pozycję 1, zapaliły się tak jak zawsze wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej, po czym wszystko prawidłowo pogasło i nie było żadnych błędów na komputerze, przekręciłem delikatnie kierownice w prawo a później w lewo, na początku wyczułem delikatne szarpanie od wspomagania tak jakby wspomaganie przeskakiwało co 1 ząbek, ale to ustało.
Odpaliłem samochód i wszystko było OK.

Błąd STEERING FAULT od momentu naprawy w lipcu pojawił mi się 6 razy.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Sro 29 Gru 2010, 23:28
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


domyślam się, że w tym wspomaganiu jest jakaś płytka PCB. oglądałeś może czy nie ma tam jakiś zimnych lutów?

w tym starym co miałeś, wszystkie tryba był całe?
nie chce mi się wierzyć, że jedni maja ten problem a inni nie - np. ja, i że to jest wina materiałowa.
ile masz km? ja mam 108000 prawie
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 09:21
Temat postu:

Steering fault


Witam

Przebieg mojego modusa to 98000, wspomaganie (to założone z innego modusa) jest z 2004 roku (tak jak mój modus).
Jak było ciepło od lipca do listopada nie miałem tych komunikatów i wszystko działało poprawnie.
Problem się zaczął gdy temperatura otoczenia spadała. W szczególności błąd pojawia się jak przejadę dłuższy odcinek i zostawię samochód na mrozie (Wspomaganie jest rozgrzane, cały element jest ciepły być może na skutek różnicy temperatur tak się dzieje).
W oryginalnym wspomaganiu, które było zamontowane w aucie od nowości błąd zaczął pojawiać się po ok 3 latach eksploatacji po przebiegu 45000 km.
Z tego co się dowiedziałem od gościa co wspomaganie mi naprawiał, problem leży po stronie czujników konta skrętu, to one się często psują.
Z biegiem czasu też zużywają, powinny być wymienialne ale są wtopione na stałe w element wspomagania.
Na forach internetowych odnalazłem posty świadczące o tym że w samochodach marki Nissan Micra produkowanych 2004 roku była fabryczna usterka we wspomaganiach, wspomagania miały być wymieniane na gwarancji, ale w Polsce sobie odpuścili i nie wymieniali. Te same wspomagania montowane były w Modusach.

Raz ten błąd wyskoczył mi podczas jazdy na oryginalnym wspomaganiu, było to na lekkim zakręcie ale przy dużej prędkości wtedy szarpło kierownicą, bo ta chciała się prostować tak aby wyprostować koła do toru jazdy na wprost.
Też mi się w to wierzyć nie chce ale tak się dzieje:
STEERING FAULT - prześladowca.
Nie wiem czy rozwiązanie z elektrycznym wspomaganiem to taka rewelacja i udogodnienie dla kierowcy.
Wśród moich znajomych większość ma wspomagania zwykłe tradycyjne na pasku z pompą i nikt z tym nie ma problemu,
Kolega miał fiata Punto też elektryczne wspomaganie cały czas się sypało i raz działało a raz nie, w firmowej pandzie jest to samo, moja renówka ma ten sam problem.
Dla mnie to jest szajs nigdy więcej nie kupię samochodu z elektrycznym wspomaganiem.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 09:23
Temat postu:

Steering Fault


Dziś rano gdy ruszyłem samochodem kierownica zaczęła szarpać w lewo, po czym pojawił się błąd STOP bez żadnego komunikatu.
Wyłączyłem i włączyłem auto, ponownie ruszyłem i przy skręcaniu czułem przeskakiwanie kierownicy (delikatne szarpanie) ale zaraz ustało i już było wszystko dobrze.
Temperatura na zewnątrz : -5st.C.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
rufioo

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLIO III
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


witam

Padło mi wspomaganie w clio III i nie ma chętnych do naprawy prócz serwisu
przyczyny braku możliwości naprawy są dokładnie takie jak opisaliście

proszę o namiary na cwaniaka, który chce zarobić Very Happy

pozdrawiam

ps

NAPRAWIONE
brak komunikacji ze sterownikiem wspomagania - 1 dzień naprawy, koszt we Wrocławiu 500zł
DZIĘKI sharp100
Powrót do góry
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 13:43
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


lol
i ASO chce 3000 za takie coś
Powrót do góry
sommerxp

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złotów/Rugby
Posiadane auto: modus 1.2 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 02:10
Temat postu:

WSPOMAGANIE TRW MODUS


Witam panowie moze swie przywitam zeby nie bylo uzytkownik od dzis witam serdecznie wszystkich ale do tematu stalem sie posiadaczem modusa 1.2 z 2005 roku ale niestety problem jaki mam sklonil mnie do buszowania po necie no jestem z wami widze ze kilka osób mialo podobne problemy mam taki sam wspomaganie padlo zakupiłem drugie z rozbiorki z allegro kilka miesiecy starsze od mojego ale wszystko wyglada idealnie tylko problem jest taki ze samochod po wymianie na te drugie nie chce palic pokazuja sie kontrolki ale samochod nawet nie drygnie i teraz pytanie do Sharpa bo rozumiem ze zjadles zeby na tym jak to zrobic zeby bylo oki tylko problem jest taki ze samochod jest w Anglii ze mna i tutaj jest pies pogrzebany do tego magika do Polski to raczej sie nie oplaca ale jak trzeba bedzie to nie bedzie wyjscia POMOCYYYYYYYYY.......
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 14:26
Temat postu:

Naprawa Wspomagania


ASO już chce 3000 PLN ---- WOW ale zeszli z ceny, jak mi wspomaganie padło w 2009r to chcieli 6600 PLN.

Strasznie obniżyli cenę naprawy wspomagania elektrycznego ciekawe dlaczego ???, czy szpece w RENAULT od serwisu, marketingu i całej reszty poszli w końcu po rozum do głowy Smile
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
rufioo

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLIO III
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 10:17
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


nie zeszli Evil or Very Mad
we Wrocławiu krzyknęli też 6600.....
Powrót do góry
karpikwml

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mława
Posiadane auto: renault modus
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 12:49
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Witam,Pisałem wcześniej o problemach z modusem który sprowadziłem na jesieni a mianowicie przestało działać wspomaganie.Auto stało całą zime i nic nie robiłem ,co prawda umówiłem sie na naprawę w tychach ale że mam 500km i była śnierzyca zrezygnowałem.kilka dni temu musiałem przestawic auto ale bateria padła ,zaczołem ładowac ale nic nie pobierała bateria prądu więc podłączyłem z innego auta przewodami ,przewody były cienkie wiec rozrusznik nie miał dość prądu aby wystartować .Po kilkukrotnej próbie w aucie wszystko zaczeło szaleć ,wycieraczki światła ,alarm itd. Gdy ponownie włączyłem zapłon widzę że błąd na tablicy znikł,Kupiłem nową baterie i po podłączeniu ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wspomaganie działa. zaznaczam że byłem z autem u kilku najmądrzejszych elektroników w okolicy a tagże odwiedziłem serwis i kilkakrotnie płaciłem za podłączenie kompa.Jeśli komukolwiek pomogłem to koszt naprawy wynosi DWA PIWA dla KARPIKA .Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Ghostman

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 86KM 2005, Scenic II Grand 1.5 dCi 105KM 2005
Piwa: 12/13
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:40
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


pojeździj trochę i jak się ochłodzi jeszcze to zobaczymy jakie bedą efekty. wszystko wskazuje na to, że ASO liczy sobie 6600zł za wadliwy czujnik.
uszkodzenia mechaniczne same się nie naprawiają, jedynie styki, zimne luty, korozja itp wchodzi w rachubę.
Powrót do góry
GoldenBoy

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Modus 1.6 16V
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 10:46
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Mój Modus ostatnio też z dnia na dzień przestał odpalać, okazało się, że akumulator rozładował się ale ostatnio jeździłem nim tylko krótkie trasy max do 3 km.

A tak na marginesie mam jeszcze Megane II - jak robi się zimno to standard, że zaczyna coś się dziać z elektroniką. W zeszłym roku przestały pracować prawidłowo wycieraczki. W tym wariował układ ASR i ESP oraz wyłączał się jeden ksenon.

Coś jak ktoś mieszka na lazurowym wybrzeżu to ta marka jest idealna na taki klimat. Smile
Powrót do góry
drumish

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): pszczyna
Posiadane auto: megane 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lip 2011, 12:10
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


witam

Jestem posiadaczem megane 2 po lifcie 08, dwa tygodnie temu zaparkowałem samochód bez żadnych oznaki i problemów pod domem a gdy rano go odpaliłem na przywitanie od razu wywalił mi komunikat " błąd układu wspomagania kierownicy " i lampka stop. elektro -mechanik pomierzył wszystkie napięcia i stwierdził że wszystko jest ok a problem musi być w elektronice , module znajdującym się przy kolumnie i silniku elektrycznym. Z tego co się dowiedziałem trzeba zakupić całą kolumnę z silnikiem i sterownikiem. Problem jest w tym że od dwóch tygodni zjeździłem wszystkie skupy części używanych w obrębie 100km, przejrzałem wszystkie aukcje internetowe i nigdzie niema kolumny z takim samym numerem a obejrzałem już ich bardzo dużo. Czy prawdą jest że musi być ten sam numer na kolumnie bo inaczej komputer wywali błędy ?? Czy zgodność numeru dotyczy zgodności części mechanicznej czy wersji oprogramowania w sterowniku. Czy ktoś z państwa podmienił kolumnę na kolumne z innym numerem? Znalazłem jedynie nową cała kolumnę z trw z moim numerem ale koszt samej części to 4tyś.
Powrót do góry
cardiag

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): GNIEZNO
Posiadane auto: ALFA ROMEO
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2011, 08:49
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Witam,
Naprawiamy takie wspomagania w Gnieźnie. Dajemy gwarancję na 6 miesięcy. Po naprawie nie ma problemów typu: po odłączeniu akumulatora usterka wraca lub nie można odpalić auta.
Działamy w pełni profesionalnie, naprawiamy układy EPS do Renault i Fiata, a także Opla, naprawiamy pompy HPI Renault, Nissan, Mini, VW i inne.

Zapraszam, na pewno pomożemy. Tel. +48 603 126 628
Pozdrawiam!
Powrót do góry
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 18:24
Temat postu:

STEERING FAULT


Poraz kolejny padło mi wspomaganie kierownicy w samochodzie. W poniedziałek 12.12.2011r po odpaleniu auta rano gdy jechałem do pracy szarpło kierownicą i wywaliło komunikat STEERING FAULT. To chyba fatum tego auta.
Tym razem miałem już namiary na człowieka, który naprawia tego usterki, naprawa trwała 1 dzień a nie 7 miesięcy. Elektronikę ze starego wspomagania wsadziłem do auta (aby auto paliło) a zepsute wspomaganie wysłałem do naprawy do Gniezna. Wspomaganie naprawiaone przyszło za 2 dni od daty wysłania. Założyłem do auta i wszystko ładnie ruszyłoSmile Trzeba tylko uważać aby ząbki na kolumnie kierownicy nie przeskoczyły (kierownica była prosto podczas jazdy).
Dziękuję użytkownilowi "cardiag" za naprawę wspomagania. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego życzę Smile
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Paweł Prokop

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Mar 2013, 20:56
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Steering Fault - Elektryczne wspomaganie kierownicy


Miałem takie komunikaty zimą chyba ze 20 razy i nawet podczas jazdy (po przejechaniu 2 - 3km po nocnym postoju układ kierowniczy odmawiał posłuszeństwa). Po każdym komunikacie wystarczyło ponownie uruchomić silnik. Komunikaty stawały się coraz częstsze aż po około 2 miesiącach padł mi akumulator (7 rok ekploatacji). Wymieniłem akumulator na nowy - ze sklepu - i nim zdążył się naładować komunikat wyskoczył raz jeszcze (dzień po założeniu nowego akumulatora). Potem zapomniałem o sprawie i tak minęły 2 lata od wymiany akumulatora aż tu w tym sezonie podczas mrozów czterokrotnie doświadczyłem tego błędu! Zauważyłem jednak, że za każdym razem po zakończonej jeździe kierownicę pozostawiałem do "góry nogami". Zwróciłem więc uwagę, żeby kierownice zostawiać w pozycji 0. Jak do tej pory problem się nie powtórzył. Ciekawe jak długo jeszcze...
_________________
Pozdrawiam

Paweł Prokop
RENAULT MODUS 1.5 DCI
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sharp100

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Modus 2004r Benzyna/LPG
Piwa: 9/5
Wysłany: Sro 10 Kwi 2013, 08:29
Temat postu:

Wspomaganie


Ewidentnie zaczyna Ci się psuć to wspomaganie. Ja miałem to samo. Myślę że przejeździsz jeszcze to lato i w zimie problem wyskoczy na dobre.
Ale na szczęście da się to naprawić za rozsądne pieniądze.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

31 800

2012r.

200 000 km

śląskie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System