Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) uszkodzona turbina



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tadeiro32

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: FORD MONDEO kombi 1.6 tdci 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 21:08
Temat postu:

uszkodzona turbina


Witam.Mam niekończący się problem z moim masterem 2.2dci z 2002 roku.Na samym początku przestał pracować jeden cylinder.Diagnosta stwierdził usterkę wtryskiwacza.Podczas jego demontażu uszkodzono glowicę.Wymieniłem glowicę i dałem nowy wtryskiwacz,dalej było to samo.Okazalo się że poprzedni wtryskiwacz był dobry,a uszkodzony był sterownik.Po jego wymianie już bylo dobrze.Po przejechaniu około 50 km zatarł się silnik.Obrócila się panewka i wypaliło zawór.Wymieniłem silnik na drugi w b.dobrym stanie/opinia sprzedawcy/.Przejechałem kilkanaście km i uszkodziła się turbina/moja ze starego silnika/.Kupilem następną w b.dobrym stanie.Przejechalem około 100 km i turbina rozpadła się a konkretnie wirnik na dwie części.Przestałem sponsorować swojego mechanika i nakazałem naprawić moje auto za swoje pieniądze.Myślę że mechanik uszkodzil najpierw silnik,potem dwie turbiny.Nie chce mi się wierzyć że to przypadek.Jutro mam odebrać samochód z warsztatu i nie wiem jak długo pojeżdżę.Proszę napiszcie co o tym myślicie i co mam zrobić jak będzie powtórka i turbina lub silnik się rozleci.Jaka może być przyczyna uszkadzania turbiny.Pozdrawiam
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) uszkodzona turbina


Niestety te silniki są trochę "nieszczęśliwe". Z turbiną to troszkę źle zrobiłeś. Zamiast kupować drugą trzeba było zregenerować starą. Możliwe, że leżała gdzieś w kącie lub na powietrzu sporo czasu i po prostu zatarł się wirnik a następnie rozleciał na dwie części. Może też coś ze smarowaniem nie tak. Sypie się wtedy turbo i panewki. Czy ten mechanik na pewno wyznaje się na tych silnikach ?
Powrót do góry
gadu-gadu
tadeiro32

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: FORD MONDEO kombi 1.6 tdci 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 21:58
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) uszkodzona turbina


waldek69 napisał:
Niestety te silniki są trochę "nieszczęśliwe". Z turbiną to troszkę źle zrobiłeś. Zamiast kupować drugą trzeba było zregenerować starą. Możliwe, że leżała gdzieś w kącie lub na powietrzu sporo czasu i po prostu zatarł się wirnik a następnie rozleciał na dwie części. Może też coś ze smarowaniem nie tak. Sypie się wtedy turbo i panewki. Czy ten mechanik na pewno wyznaje się na tych silnikach ?


Wcześnie myślałem że mechanik ok,teraz widzę że naprawia metodą prób i błędów.Dzięki za odpowiedż.Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 00:31
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) uszkodzona turbina


Stwierdzenie usterki wtryskiwacza-wina mechanika.Mógł zrobić dokładniejszą diagnostyke.
Uszkodzenie glowicy-wina mechanika.
Zatarcie silnika,obrócona panewka.Temat rzeka i kazdy bedzie wytaczał swoje racje.Raczej nie jest to zbieg okoliczności i przyjrzał bym sie dokładnie glowcy i uszczelce.Stawiam na zatkany kanał olejowy a co za tym idzie brak smarowania.
Przy braku smarowania baty dostała tez turbina i uległa uszkodzeniu.
Drugą turbine zakładając że była ok też wykończyło smarowanie.
Nie piszesz na którym cylindrze został wypalony zawór.Jeśli na tym samym co był wymieniany wtryskiwacz to już wiesz czyja to wina.
Jak odbierzesz auto to jedz do dobrego mechanika i doinwestuj pare groszy żeby sprawdził wszystko jeszcze raz,bo znowu moze wyjść jakaś niespodzianka.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
tadeiro32

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: FORD MONDEO kombi 1.6 tdci 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 00:48
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) uszkodzona turbina


michal72 napisał:
Stwierdzenie usterki wtryskiwacza-wina mechanika.Mógł zrobić dokładniejszą diagnostyke.
Uszkodzenie glowicy-wina mechanika.
Zatarcie silnika,obrócona panewka.Temat rzeka i kazdy bedzie wytaczał swoje racje.Raczej nie jest to zbieg okoliczności i przyjrzał bym sie dokładnie glowcy i uszczelce.Stawiam na zatkany kanał olejowy a co za tym idzie brak smarowania.
Przy braku smarowania baty dostała tez turbina i uległa uszkodzeniu.
Drugą turbine zakładając że była ok też wykończyło smarowanie.
Nie piszesz na którym cylindrze został wypalony zawór.Jeśli na tym samym co był wymieniany wtryskiwacz to już wiesz czyja to wina.
Jak odbierzesz auto to jedz do dobrego mechanika i doinwestuj pare groszy żeby sprawdził wszystko jeszcze raz,bo znowu moze wyjść jakaś niespodzianka.



Dzięki za odpowiedz.Zgadza się,zawór wypalilo na niepracującym cylindrze.Zrobię tak jak radzisz.Umówilem się już z innym mechanikiem.Podpiszę odbior auta jak wszystko będzie ok.Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 00:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
t0mek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 561
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Megane
Piwa: 42/1
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 01:52
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) uszkodzona turbina


według mnie usterka mogła być jedna, mechaniczna, cylindra na którym wymieniony był wtryskiwacz. Po założeniu nowego (nie wiem jak była uszkodzona głowica) usterka nie naprawiona postępowała aż obróciło panewkę. Nie wiem czy było to spowodowane opiłkami czy dopiero teraz poszły opiłki, ale one spowodowały rozwalenie turbiny. Ale to można sobie gdybać i wymyślać. Nie wierze za bardzo w padnięty sterownik silnika.
_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

125 990

2020r.

19 000 km

śląskie

RenaultMegane

141 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 850

2016r.

119 700 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

73 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 900

2008r.

219 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System