Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Carlito

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: 2006 Thalia Alize 1.2 16V LPG
Piwa: 1/5
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 21:15
Temat postu:

Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Witam wszystkich forumowiczów,

Przymierzam się powoli do zmiany autka. Najpoważniejszym kandydatem jest właśnie Scenic z lat '02-'05 i 1.9DCi automat (dalej Nissan Almeira Tino i Citroen Xsara Picasso). Mam spory dylemat, gdyż do tej pory nie jeździłem nigdy Francuzem, a wszyscy znamy opinię obiegową na temat aut na F Wink...

Obecnie także jeźdżę od 1.5 roku Japończykiem (Mitsu Space Star 1.6 auto) i złego słowa nie mogę powiedzieć pod względem awaryjności tego autka - a o to mi głównie chodzi, tj. żeby nie tracić czasu na jeźdżenie po serwisach i kosztowne naprawy....

Jednak chciałbym się przesiąść na coś większego, "komfortowniejszego", i ekonomiczniejszego (ropa). Dlatego moje pytanie: jak to jest naprawdę z tą awaryjnością (szczególnie do tych, którzy się przesiedli z Japończyków)? Mój dotychczasowy kontakt z autami na F opiera sie na doświadczeniu kolegów - dwóch przeklinało Lagunę, a 3ci bardzo zadowolony z P 406D... Wink

PS Czy automat w tych rocznikach jest 5cio stopniowy? Jakie wrażenia?

Dzięki z góry za wszystkie pomocne porady.
Powrót do góry
gRRuby

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 1620
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SCENIC II 1.9dCi '05
Piwa: 222/81
Wysłany: Sob 16 Sty 2010, 23:49
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Na forum Renault Scenic, gdzie pełno ludzi zakochanych w swoich autach zadajesz pytanie "czy warto ?". Jakie odpowiedzi oczekujesz... Very Happy

Jak każde każde auto Scenic ma swoje wady, ale ma też mnóstwo zalet. Oferuje komfort - wiele rozwiązań pomagających i ułatwiających codzienną eksploatację. Zwłaszcza w wersjach bogato wyposażonych jest więcej układów, z którymi potencjalnie mogą być problemy - jak nie masz składanych elektrycznie lusterek to nigdy ci się system składania nie popsuje Very Happy
Mitsu Space Star 1.6, a Scenic II to spora technologiczna różnica. Zresztą Piccasso to też auto starszej generacji. Z nowymi autami są inne problemy - wszystkim rządzi elektronika, pełno plastiku i jednorazowych zapinek. Jednak dotyczy to wszystkich nowszych aut i Scenic nie jest tu czymś wyjątkowym.
Jednak, jak kilkakrotnie na forum podkreślano poważnych usterek jest mało. Oczywiście zawsze można mieć pecha i źle trafić jak to ze wszystkim. Dbając o auto i przestrzegając kilku prostych reguł można mieć kupę radochy.

Istotnym atutem jest dostępność informacji, świetne forum. Popularne auto bo to przecież płyta Megane. W razie czego części łatwo dostępne i relatywnie tanie.

Automaty są bardzo, bardzo rzadkie i na ogół wersje benzynowe. Choć teoretycznie są, ale wybór, jeśli w ogóle będzie niewielki.
Przekładnia automatyczna Proactive 4-ro stopniowa (sur 2.0 16V, 1.6 16V et 1.9 dCi) i 6-cio stopniowa (sur 2.0 dCi 150ch F.A.P.)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mirek77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 380
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugot 307 SW 2,0 HDI 110KM Z FAP 2004
Piwa: 14/6
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 11:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Ja uważam że nikt Ci tu prawdy nie powie,osobiście z japończyka nie przesiadłbym się na francuza(kolejne moje auto to będzie na pewno japończyk). To jest moja opinia,pezedmuwca mój ma troche racji obecnymi autami rządzi elektronika a ta jest zawodna.Co do diesla to nowoczesne mają FAP a to jest dopiero problem dla kierowcy.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gRRuby

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 1620
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SCENIC II 1.9dCi '05
Piwa: 222/81
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 13:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Jest jeszcze kilka aspektów.
Cena. Japończyki - świetnie, tylko np Corolla Verso jest znacznie droższa od Scenica, a jeśli chodzi o wybór na rynku wtórym to jest ich kilkakrotnie mniej.
Wygląd - dla mnie ma znaczenie i auta japońskie mimo wielu pozytywnych ocen dot eksploatacji, dla mnie są synonimem nijakości.
Rodowód - powoli takie pojęcia takie jak "japończyk" tracą rację bytu. Nissan to powoli Renault (np Primera), Folfsfagen ma silniki PSA (Peugeot Citroen), Suzuki to już często Fiat. Itd. itd.
FAP - budzi kontrowersję i nawet najnowsze Scenici III można kupić bez FAP. Zresztą Scenic z lat '02-'05 bardzo rzadko miał FAP

przedmówca - pisze się przez "ó"
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 13:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Moim zdaniem "japonczyk"to nie jest juz ten bezawaryjny samochod ktory pamietamy z dawnych lat.Mercedes tez juz nie jest tym bezawaryjnym mercedesem ktory przelatal milion kilometrow.Zajrzyjcie pod maske Nissana Primery i zobaczycie ten sam silnik dci co w scenicu.Zajrzyjcie pod maske Sabba to zobaczycie dieslowski silnik Opla.Nie mowiac juz o grupie VW gdzie wszystko jest dokladnie przemieszane.
Nie sadze zeby SC byl bardziej awaryjny niz inne samochody.
Oczywiscie ze jak kupimy auto ktore ma na liczniku 130tys,a w rzeczywistosci ma przejechane trzysta z hakiem to beda problemy,bo nic nie jest wieczne.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 13:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawkos

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 678
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko,łódzkie
Posiadane auto: Renault Megane II 1,4 2004, Ford focus c-max 1,8 benz.2005 r
Piwa: 15/9
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 13:55
Temat postu:

rozrząd w scenicu


Witam, ja również mam zamiar zakupić Renault scenic w dieslu.Interesuje mnie silnik 1,9 dci Jakie są koszty wymiany rozrządu w tym silniku i dla porównania w 1,6 benzyna?
Powrót do góry
Mirek77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 380
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugot 307 SW 2,0 HDI 110KM Z FAP 2004
Piwa: 14/6
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 13:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Kolega michael 72 ma racje co do Nissana Primery (zapewne chodzi o model P-12),był bezawaryjny dopuki nie wkroczył renault do koncernu Nissan ale Renault obiecuje poprawę awaryjności i nic nie widać.Scenic III wyszedł już z usterką do której była ogłoszona akcja przywoławcza (chodziło o hamulce a to chyba bardzo ważne).
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michoos

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Grand Scenic, Exeption, 1.9 Dci, 2005, Rover 75, 1,9 CTDI 2001
Piwa: 13/5
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 21:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Podepnę się do tematu.
Moim zdaniem jest to kwestia osobistego wyboru. Czego oczekujesz od auta?? Jakimi kryteriami się kierujesz? Zanim kupiłem swojego Scenica sporo rozglądałem się za Toyotą Corollą Verso. Wysoka cena, niemal każdy przebieg powyżej 150 tys, w porównaniu do Scenica spartańskie wnętrze nie jestem pewien w 100 % ale chyba mniej zaawansowane technicznie. Warto zauważyć, że Scenic daje wiele nowoczesnych rozwiązań, które w tamtych latach były montowane w autach wyższego segmentu jak: karta hands free, automatyczny hamulec postojowy, czujniki zmierzchu, deszczu, ciśnienia w oponach. wiadomo im więcej tego jest tym większe prawdopodobieństwo awarii. Jeśli komuś to przeszkadza polecam VW I generacji.
Z innej beczki: chyba kiedyś an forum czytałem, że można ściągnąć z sieci program ( katalog części ) renault?? Ktoś o tym słyszał??
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Carlito

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: 2006 Thalia Alize 1.2 16V LPG
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 02:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Dzięki za te odpowiedzi i przemyślenia drodzy forumowiczowie...

gRRuby napisał:
Na forum Renault Scenic, gdzie pełno ludzi zakochanych w swoich autach zadajesz pytanie "czy warto ?". Jakie odpowiedzi oczekujesz... Very Happy

Prawdy i uczciwości; albo uczciwości i prawdy - czy to zbyt wiele w tech naszych czasach... Laughing
Nie, no panowie i panie - liczyłem na dojrzałe podejście do sprawy... wiadomo, że można być zachwyconym swym autem, ale nie znaczy to, że mamy ignorować rzeczywistość... wszak że nie ma auta bez wad, więc do rzeczy.

gRRuby napisał:
Mitsu Space Star 1.6, a Scenic II to spora technologiczna różnica...

W czym się ta różnica objawia? Mitsu Space Star, to tanie, ale dość dobrze wyposażone auto jak na swą cenę: szyberdach, podgrzewane lusterka, klima, automatyczna skrzynia biegów (co prawda 4-stopniowa), ale a la Tiptronic (INVECS)... - czyli to co w zasadzie było mi do szczęścia potrzebne... Cool

gRRuby napisał:
Automaty są bardzo, bardzo rzadkie i na ogół wersje benzynowe. Choć teoretycznie są, ale wybór, jeśli w ogóle będzie niewielki.

Na pewno jest nieporównywalnie mniejszy, ale jednak jest:
http://www.autotrader.co.uk/search/results/usedcars/postcode/bs35lr/radius/1501/make/renault/model/scenic/fuel-type/diesel/maximum-age/up_to_7_years_old/sort/priceasc/transmission/automatic?logcode=s

gRRuby napisał:
powoli takie pojęcia takie jak "japończyk" tracą rację bytu. Nissan to powoli Renault (np Primera), Folfsfagen ma silniki PSA (Peugeot Citroen), Suzuki to już często Fiat.

To fakt. Swoją drogą silnik dCi to fenomen w swojej klasie. Jednak benzynowe jednostki i Nissana i Mitsu są zdaje się ich własne (przynamniej jeszcze do niedawna były) i spisują się znakomicie...

gRRuby napisał:
FAP - budzi kontrowersję i nawet najnowsze Scenici III można kupić bez FAP. Zresztą Scenic z lat '02-'05 bardzo rzadko miał FAP

No i dzięki Bogu Cool

Mirek77 napisał:
Ja uważam że nikt Ci tu prawdy nie powie,osobiście z japończyka nie przesiadłbym się na francuza...

No jednak ktoś powiedział. I byłeś to Ty. Dzięki! Laughing

michoos napisał:
...Scenic daje wiele nowoczesnych rozwiązań, które w tamtych latach były montowane w autach wyższego segmentu jak: karta hands free, automatyczny hamulec postojowy, czujniki zmierzchu, deszczu, ciśnienia w oponach. wiadomo im więcej tego jest tym większe prawdopodobieństwo awarii. Jeśli komuś to przeszkadza polecam VW I generacji.

Zgadza się. Tylko jeżeli taki "bajer" jest niedopracowany - przez co zamiast mniemanej wygody dostarcza użytkownikowi udręki - jaki jest efekt? Nie jestem zwolennikiem powrotu do przeszłości, ale patrzę na auto przez pryzmat przeciętnego użytkownika, który potrzebuje autem dojechać z punktu A do B, a tryb życia oraz kieszeń nie pozwalają na częstsze wizyty w stacjach serwisowych i "tropienie i eliminowanie" usterek niż jest to konieczne... do tego wiadomo, czym więcej komfortu i przyjemności z jazdy - tym lepiej. Gdzieś leży ta granica między komfortem a niezawodnością/ceną...
Powrót do góry
gRRuby

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 1620
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SCENIC II 1.9dCi '05
Piwa: 222/81
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 04:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Możesz wybrać Scenica bez bajerów czyli tzw drewniaka. Zwykły ręczny, zwykła klima, zwykłe lusterko wsteczne, bez tempomatu, hands free, radia, ze zwykłymi zagłówkami itd. Odpada całą masa potencjalnych awarii. To granica, którą każdy musi sobie sam wyznaczyć.

miichal72 napisał:
Cytat:
Oczywiscie ze jak kupimy auto ktore ma na liczniku 130tys,a w rzeczywistosci ma przejechane trzysta z hakiem to beda problemy,bo nic nie jest wieczne.

Zaryzykuję stwierdzenie, że nie ma wielkiej różnicy w awaryjności 4-5 letniego auta z przebiegiem 150tyś. niemieckiego, francuskiego czy super niezawodnych auta japońskich.

Technologiczna różnica tkwi nie wyposażeniu, o którym wspominasz, a w sposobie realizacji tych funkcji - kontroli i sterowania. Nie chcę się tu rozpisywać, ale trochę tego jest. Np. czy twój szyberdach ma mikroprocesorowe sterowanie, domykanie z pilota (razem z szybami), rozszczelnianie, cztery położenia i jest podłączony do magistrali can? Pewno nie. Czy twój układ kierowniczy jest programowalny z komputera i możesz ustawić różne tryby wspomagania? Nie sądzę. Oczywiście wraz z poziomem wyposażenia komplikacja rośnie, ale samo sterowanie silnikiem jest znacznie bardziej zaawansowane. Ilość poduszek i systemów bezpieczeństwa też rodzi komplikacje. Można tak długo wymieniać. Mitsu Space Star 1.6 to naprawdę inna epoka (zresztą korzenie ma latach osiemdziesiątych, co nie zmienia faktu, że to bardzo fajne autko). W serwisówce Scenica jest zaznaczonych chyba 12 komputerów - nie jest to jakiś wyjątek, nowe auta tak mają.

Co do mówienia prawdy i uczciwości...
Nikt tu Cię nie oszuka bo po co - udziałów w Renaut nie mamy (przynajmniej ja) Very Happy
Prawdę forum ci powie... poczytaj o problemach jakie ludzie mają, co się psuje, jakie są ewentualne koszty napraw. Sam sobie odpowiesz na pytanie czy warto ? Ja decyzji na razie nie żałuję, ale jak widać są koledzy co tak. Wydaje mi się, że rozsądnie zakupione auto, o które się należycie zadba będzie dobrze służyło - mam na myśli Scenica Very Happy

Tu coś z francuskiego forum - ankieta: Ile razy Twój Scenik był unieruchomiony w funkcji przejechanych kilometrów ? (120głosów, 76 pustych)
http://www.forum-auto.com/marques/renault/sujet28274.htm

BTW
Może Ci się przyda:
http://www.renaultforums.co.uk/forumdisplay.php?f=129
Powrót do góry
michoos

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Grand Scenic, Exeption, 1.9 Dci, 2005, Rover 75, 1,9 CTDI 2001
Piwa: 13/5
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 10:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Mogę powiedzieć, że jak każde auto swoje humory miewa. Niezastąpiona jest tutaj Rola, jaką pełni niniejsze forum.
Jest wiele rzeczy, które pozornie stwarzają problem jednak można je rozwiązać we własnym zakresie oczywiści dzięki zaangażowaniu i pomocy doświadczonych kolegów z forum.
Stwierdzam to wyłącznie na własnym przykładzie.
Powrót do góry
majki1978

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: grandscenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Ja poradze może inaczej - warto kupić na pewno, ale sprawdzony egzemplarz z pewną przeszłością.
Dwa miesiące temu kupiłem swojego. Szukałem 3 miesiące.
ZAWSZE bierz od sprzedawcy numer VIN auta i sprawdź w autoryzowanym serwisie jego historię serwisową. Można to zrobić telefonicznie i nic to nie kosztuje. Potwierdzisz w najgorszym wypadku przebieg - przy jakim stanie licznika samochód był ostatnio w serwisie, czy był wymieniony rozrząd itp a nawet naprawy blacharskie jeżeli były wykonywane w ASO.
Sprawdziłem kilkanaście samochodów i około 40% sprzedawców nie chciało podawać numeru VIN i wymyślało jakąś głupią historię albo nie odbierało już telefonu.
Wstaw linka z oferty na forum i poproś o ocenę - doświadczeni użytkownicy wiele mogoą powiedzieć po samych zdjęciach i opisie samochodu.
Jak już znajdziesz ofertę to poroś o mozliwość kontroli auta w ASO.
Przegląd tam kosztuje koło 2 stów a w większości ASO wykonają go solidnie. Poza tym kolejna część ofert odpadnie bo sprzedawca kręci i nie chce pojechać do ASO na przegląd.

Ja szukałem i z około 20 egzemplarzy znalazłem 2 w porządku.
Kupiłem auto używane od dilera - ktoś zostawił go w rozliczeniu bo kupował nowy model Scenica. Spradzony w 100% i bezwypadkowy - to ważne w takim aucie bo po niefachowych naprawach duża część elektroniki lubi szwankować.
Po 2 miesiącach użytkowania jestem jak na razie zadowolony Smile
Powrót do góry
michoos

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 522
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Renault Grand Scenic, Exeption, 1.9 Dci, 2005, Rover 75, 1,9 CTDI 2001
Piwa: 13/5
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Popieram przedmówcę.
Koniecznie poproś o VIN. Jeżeli sprzedający odmawia-od razu odpuść temat.
Co do sprawdzania VIN w serwisie osobiście doświadczyłem pewnych problemów.
W serwisie w Gdańsku odmówiono mi przedstawienia historii (żądali dowodu rejestracyjnego). Po co mi historia auta, które już kupiłem??
Okazało się, że to zwykłe lenistwo nadętych kolesi z Renault. Znajomy znajomego zna szefa serwisu i tylko tak się udało.
Przegląd w serwisie kosztował mnie niecałe 300 zł w Wielkopolsce. Na pewno dobrze wydana kasa.
Zawsze warto uczestniczyć w kontroli i zadawać niewygodne pytania
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 14:07
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Na początku wszyscy krytykowali wynalazki Reno (karta, aut. hamulec) a teraz sami się chwalą tym w swoich autach np. passat (bez kluczyka i aut. hamulec). Ja przerobiłem ok 17-18 aut i mogę powiedzieć, że jedynie w scenicu przez 3 lata nie robiłem nic przy zawieszeniu. W pozostałych łączniki + końcówki to był chleb powszedni. Wszystko zależy na co trafisz, miałem toyote carine E i był to najbardziej awaryjny samochód jakim jeździłem. Podobno trafiłem feralny egzemplarz. A ja myślę, że miał po prostu przeszłość blacharsko - lakierniczą i to powodowało usterki. Nie mniej jednak nawalił też - szyberdach, stacyjka, sonda. Scenic jak dotąd mnie nie zawiódł, no może raz gdy wysprzęglik nawalił. Ale nie do końca, bo odpalił na 2 biegu i dojechał o własnych siłach do warsztatu. Obecnie planuję przesiadkę na nowsze auto. jeżeli nie znajdę nic rozsądnego z 4x4 to na pewno przejde na nowszego scenica.
Pawkos - rozrząd wymieniasz co 120 tys. Więc różnica ceny 200-300 zł chyba nie ma znaczenia. Ja płaciłem ok 800 zł (części kupione w serwisie, montaż w zaprzyjaźnionym zakładzie)
Powrót do góry
gadu-gadu
Babu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gent, Belgia
Posiadane auto: Ford S-Max 2.0 TDCi
Piwa: 3/12
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 14:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic II 1.9DCi automat-czy warto? Jak z tą niezawodnośćią?


Witam wszystkich Posiadaczy i Poszukujacych.
Chyba nie ma ludzi bez watpliwosci przed zakupem auta. Ja cztery miesiace temu zmienilem auto. Poprzednie to Scenic 1.9dci, 2000r, obecne Scenic Grand 1.9dci, 2004. A opcji bylo wiecej. Przegrala np Mazda 5. Rozwiazania Renault sa dobre i wygodne. Np systemu HANDSFREE moglyby nauczyc sie inne koncerny (moze juz inne marki to maja...). Slowem wygralo auto wygodne, komfrotowe, ze srednimi cenami czesci zamiennych, bez ogromnej awaryjnosci, ale ze spora liczba drobnych usterek. Taka jest moja ocena. Z pomoca doswiadczonych forumowiczow mozna rozwiazac bardzo wiele z tych drobnych niedomagan. Np wymiana zarowek jest mozliwa bez pomocy serwisu - co sugeruje instrukcja obslugi.
Czego nie moge zrobic sam zalatwiam w ulubionym serwisie.

Moja konkluzja: SCENIC TO SAMOCHOD DLA OSOB, KTORE SA GOTOWE DBAC O STAN AUTA. JESLI KTOS CHCE MIEC POJAZD BEZ KOSZTOW DODATKOWYCH - POZA ZAKUPEM - TO POLECAM WIZYTE W NAJBLIZSZYM SKLEPIE ROWEROWYM.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

61 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultCaptur

52 900

2017r.

71 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

31 900

2013r.

124 330 km

mazowieckie

RenaultScenic

26 900

2014r.

238 890 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System