Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tadeiro32

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: FORD MONDEO kombi 1.6 tdci 2013
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 16:12
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


m2m napisał:
u mnie przyczyna mechaniczna -pękniete ośki dzwigienek popychaczy zaworów-poprostu odkreciły sie 2 śruby i wałki pękły ,co za tym idzie zawory przestały pracowac na jednym garze .Wtryski zbednie wymieniłem i w taki sposób naprawa wychodzi mnie b.drogo.jutro mam miec odbiór samochodu wiec napisze wszystko co i jak.Rada -sprawdz cisnienie spręzania w cylindrach.


Dzięki.Powodzenia
Powrót do góry
m2m

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczyca
Posiadane auto: Renault master 2,5 DCI 120
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 21:21
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


m2m napisał:
u mnie przyczyna mechaniczna -pękniete ośki dzwigienek popychaczy zaworów-poprostu odkreciły sie 2 śruby i wałki pękły ,co za tym idzie zawory przestały pracowac na jednym garze .Wtryski zbednie wymieniłem i w taki sposób naprawa wychodzi mnie b.drogo.jutro mam miec odbiór samochodu wiec napisze wszystko co i jak.Rada -sprawdz cisnienie spręzania w cylindrach.


problem rozwiązany-samochód naprawiony.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Mastera.3majcie się!
_________________
Michał
Powrót do góry
qdyb

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Master 2004 2,5dci , Fiat DUCATO 2,3 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 11:27
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


witam wszystkich. jestem tu nowy.
mam problem z moim masterem kupilem go jakis czas temu aby zarabial na mnie a tu klops wydalem juz na niego kupe kasy a nadal nie jestem zadowolony
problem jest dosc podobny do waszego tzn
nie ma sily strasznie muli na poczatku myslalem ze ten typ tak ma ale gdy przejechalem sie takim samym masterem kumpla to szczena mi opadla jaie przyspieszenie ma jego renia

ogolnie mocy brak i przy zmianie biegow po wcisniecu sprzegla jakby przez chwile byl jeszcze na obrotach dopiero po chwili spadaja
jak juz uda sie go rozpedzic i wrzuce ten 6 bieg przy min 100 bo mniej nie da sie jechac to ma 0 przyspieszenia lekke gorka i redukcja na 5 bieg ( jazda na pusto boje sie pomyslec co bedzie przy ladunku)
prosze o jakies wskazowki rady

pozdrawiam
Powrót do góry
rafalelk

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: renault Master F9 3,0 (zd3) 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 08:33
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


qdyb napisał:
witam wszystkich. jestem tu nowy.
mam problem z moim masterem kupilem go jakis czas temu aby zarabial na mnie a tu klops wydalem juz na niego kupe kasy a nadal nie jestem zadowolony
problem jest dosc podobny do waszego tzn
nie ma sily strasznie muli na poczatku myslalem ze ten typ tak ma ale gdy przejechalem sie takim samym masterem kumpla to szczena mi opadla jaie przyspieszenie ma jego renia

ogolnie mocy brak i przy zmianie biegow po wcisniecu sprzegla jakby przez chwile byl jeszcze na obrotach dopiero po chwili spadaja
jak juz uda sie go rozpedzic i wrzuce ten 6 bieg przy min 100 bo mniej nie da sie jechac to ma 0 przyspieszenia lekke gorka i redukcja na 5 bieg ( jazda na pusto boje sie pomyslec co bedzie przy ladunku)
prosze o jakies wskazowki rady

pozdrawiam





wyczyść zawór EGR intercooler i sprawdź turbinę a przede wszystkim powymieniaj wszystkie filtry i podłącz do komputera
Powrót do góry
qdyb

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Master 2004 2,5dci , Fiat DUCATO 2,3 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


gdzie jest ten zawór EGR intercooler?? wczesniej ktos pisal ze nie ma tego zaworu EGR wiec nie wiem czy ja tez go mam

Master jest z 2004r 2,5 dci 84kW 115KM (pisza 120)

filtry sa nowe auto co dopiero po przegladzie wszystko powymieniane tzn olej filtry ...

dzis bylem w ASO i wyregulowali mi sprzeglo to byla przyczyna tych nie spadajacych obrotow przy zmianie biegow tylko zostala ta przypadlosc z "mulastym" silnikiem
w ASO powiedzieli ze mam sie umowic na podlaczenie do kompa ale nie wiem czy warto?? bez sensu placic za cos co nie potrzebne chyba ze sie myle to niech ktos mi doradzi.. dziekuje za odpoweidz

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 19:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qdyb

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Master 2004 2,5dci , Fiat DUCATO 2,3 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


zagladalem pod maske i cos mi sie wydaje ze nie mam tego zaworu EGR w swoim Masterze. jakies pomysly co to moze byc?? m2m moze opisac dokladnie co u Ciebie bylo przyczyna?? ile cie wyniosla naprawa??
Powrót do góry
pakos

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk - NH
Posiadane auto: Master 2,2dci 2,8dti 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lip 2010, 00:37
Temat postu:

Re: Brak mocy i dymienie w Masterze 2,5dci


m2m napisał:
Problem powstał w trakcie mrozów 23/24 stycznia złe paliwo.po wymianie filtra paliwa auto na zimnym silniku odpala cięzko trzeba kilka prób zeby silnik zaczoł pracowac na stałe(odpala i gasnie).po odpaleniu silnik i delikatnym rozgrzaniu silnik wkreca sie do 3.000 rpm ,ale nie zawsze i dymi .Czasami gdy po docisnieciu pedału gazu i puszczeniu podczas schodzenia obrotów do 0,8 rpm słychac dwa trzy metaliczne uderzenia jakby zawór ,wtrysk ,ale nie jest to za kazdym razem.Na wolnych obrotach pracuje troszeczke głosniej niz normalnie pracował przed awaria,spaliny tylko delikatnie wiecej widac niż na zdrowym motorze.W trakcie dodawania gazu czy próby jazdy zapala sie SERV i gasnie,na stałe pali sie świeca i kontrolka koło swiec Nie wiem co to za kontrolka (???) Question .Master 2,5 dci 120 84kw 2005 rok.prosze o pomoc i porady co z tymi problemami począć???.Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życze bezawaryjnej jazdy!!!


sprawdź rury od turbiny , miałem pękniętą przy intercoolerze i był wlaśnie taki efekt. drugi podobny problem nieco bardziejzłozony to pęknięta(e) ośki od klawiatury zaworów
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultTwingo

10 900

2009r.

175 057 km

łódzkie

RenaultMegane

4 999

2004r.

355 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

13 800

2008r.

250 000 km

pomorskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

19 999

2008r.

191 297 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System