Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 17:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Madzia, znaczy nie naprawiałaś w tym warsztacie o którym pisaliśmy na gg, tylko u tego znajomego kogoś z rodziny ?
Powrót do góry
gadu-gadu
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 17:35
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Dajcie spokój , a miało być tak pięknie .
Madziu współczuje kłopotów i życzę jak najszybszego doprowadzenia naprawy do końca. Smile
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 20:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Jesteś głupia że mu zapłaciłaś pieniądze.Fachowa usługa.Szkoda gadać.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
MaDzIarre

Dyskutant



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Renault Scenic II, 1.9 dci 2004
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 13:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Michał Ty poważny jesteś ?!
Jak odebrałam samochód to motor chodził. Fakt nie było mocy i szyby otwierały się po kawałeczku ale przestałam być miła i gość naprawił. Że delikatnie stuka powiedział mi, że silnik się może jeszcze układać wiec czasami coś może być słychać - teraz po fakcie wiem że jest to bzdurą a co gorszas stuki zaczeły być coraz mocniejsze. Wtedy wycieków nie było widać ! To co miałam nie zapłacić ?! Że wyrugował cenę miałam się z nim spierać i awantury robić ?!
Olej, płyn, rozrząd wymienił- zrobił więc zapłaciłam. A między innymi dlatego, że policzył nie chcę mieć z nim nic wspólnego i nigdy nikomu go nie polecę.
Oddałam samochód gdzie indziej i po sprawie.Tak jak napisałam wcześniej mechanik na dowodzenia powiedział, że jeśli coś będzie się działo nie tak to on liczy się z poprawkami. Ale jak mogę zaufać 2 raz komuś kto się tak zachowuje ? A ulubionym zdaniem jest słowo "ja robiłem przy silniku a tamtego nie dotykałem". Jeśli faktycznie poprawiali po nim to jeszcze to przemyślę, ale chyba podjadę do niego z fakturą i uważam, że powinien mi za nią zwrócić gotówkę.

Waldku niestety Ciebie nie posłuchałam . Przestraszyłam się bo usłyszałam o nich kilka złych opinii a niepotrzebnie. Zaufałam temu gościowi gdyż wydawał się konkretny, spokojny i rzetelny. A tutaj mina!
Trudno na błędach się całe życie uczymy. Teraz poznaje Krośnieński rynek mechaników. Chyba znalazłam odpowiedni serwis bo na jego temat same superlatywy słyszałam i jeśli się sprawdzą to już tylko z ich usług będę korzystać.
Właśnie dzwonili że mam autko do odebrania.
Powrót do góry
gadu-gadu
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 14:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Madzia, koniecznie bierz od mechanika szczegółowe faktury za naprawy. Postaraj się odzyskać przynajmniej część kasy do tego partacza. Szkoda, że mimo wszystko nie naprawiałaś w warsztacie o którym rozmawialiśmy. Od większego zakładu łatwiej cokolwiek wydusić. Są w każdym większym mieście instytucje do zwalczania takich partaczy. Działają naprawdę skutecznie. Proponuję skorzystać.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 14:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 17:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Madzia mechanik powinien posprawdzać po sobie dzieło.Pęknięty odpływ od sprężarki nie trudno zauważyć.A co by było jakbyś była blądynką i staneła dopiero po fakcie zapalenia się kontrolki smarowania z braku oleju.Po takim partaczu pasowało by posprawdzać wszystko do czego się dotykał bo nie wiadomo co jeszcze umkneło jego uwadze.Ja bym go chyba na twoim miejscu udusił.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
MaDzIarre

Dyskutant



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Renault Scenic II, 1.9 dci 2004
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 13:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Oj Chłopaki Wy to macie z tymi blondynkami - fakt jestem blondynką Smile .

Problem jest w tym, że u mnie przy zatarciu silnika nie pojawiły się żadne kontrolki. Jestem lekko roztrzepana ale taką rzecz zauważyłabym od razu. Jechałam wtedy z Tatą, który jest kierowcą zawodowym i stukanie usłyszał jak ja jeszcze nie miałam o nim pojęcia. Nie pamiętam już dokładnie początku tego forum, ale z tego co kojarzę to u Majoneza też kontrolki nie zaświeciły. Wyczytałam gdzieś, że mogły nie zapalić bo ciśnienie było dobre. Nie wiem - mniejsza już z tym w każdym razie kolor włosów w tym przypadku nie ma znaczenia Cool

A z moim autkiem jest tak. Wycieki były bo uszkodzona była linka od spryskiwacza. Zachlapany silnik w okolicy turba mógł być powodem zabrudzenia dłońmi i smarami podczas montowania bo był mocno jak mi powiedzieli "zaślimaczony". Wymyli go dokładnie i za jakiś czas mam pojechać na sprawdzenie co się dzieje.
Jeśli chodzi o stuki to sami nie wiedzą co było. Rozebrali wszystko, już zamawiali jakieś rzeczy ( chyba łożyska ) ale okazało się że są ok. Tak jak zawieszenie i pozostało elementy podwozia. Złożyli wszystko i przestało stukać. Wygląda więc, że może coś źle przykręcili.
Jeśli chodzi o płatności to 280 pln zostawiłam. 80 za płyn do skrzyni biegów + 30 za wymianę. Tak więc 170 pln wyszło za poprawę za moim poprzednim mechanikiem.
Zamykam więc sprawę i mam nadzieję , ze jest to koniec moich niespodzianek motoryzacyjnych Smile

pozdrawiam i dziękuje za porady,
Powrót do góry
gadu-gadu
Misio

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 1781
Skąd jesteś (miejscowość / region): Galicja
Posiadane auto: Renault Clio IIph2 1,5dCi 2004
Piwa: 166/119
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 14:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


MaDzIarre napisał:
Zamykam więc sprawę i mam nadzieję , ze jest to koniec moich niespodzianek motoryzacyjnych Smile

Też mamy taką nadzieje ze limit złej passy już wykorzystałaś i teraz już będzie wszystko pienie i w porządku Smile

Co do mechanika - zapraszam do Krakowa na wycieczkę - Ty pozwiedzasz, spotkasz się w gronie kolegów z klubu a autku będzie zrobione to co ma być zrobione Smile oczywiście mam nadzieje że ta porada się Ci już nie przyda Smile
Powrót do góry
kecajm69

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka/Wieluń
Posiadane auto: Laguna II 2.0T z 2006, Megane I 1.9 DTI z 2000
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 23:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Również życzę bezawaryjnej jazdy i normalnych mechaników.
_________________
Jacek.
Powrót do góry
majonez1970

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 467
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok/podlaskie
Posiadane auto: Renault Megane Grand Scienic II 1,9 Dci 2005
Piwa: 13/13
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 08:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Madzia będzie dobrze, jak dla mnie zatarła się panewka to żona powiedziała mi tak: to dlatego że za bardzo przeżywam, wsłuchuję się w każde stuknięcie zawieszenia i silnika. No to po naprawie już tak nie przeżywam i wiecie co, jeździ super, nic nie stuka, nawet skrzypienie w zawieszeniu z przodu ustało. Sprawdzam raz na tydzień poziom oleju na bagnecie (oczywiście codziennie na wyświetlaczu Laughing ). A Misio dobrze prawi, jak będzie następny zlot to przyjedź i chłopaki obejrzą dokładnie autko. Znają się na nim na pewno lepiej od niejednego mechanika. Very Happy
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
MaDzIarre

Dyskutant



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Renault Scenic II, 1.9 dci 2004
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 15:46
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


Bardzo chętnie pojechałabym na taki zlot.
Dajcie tylko wcześniej znać i postaram się przyjechać Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
lz11980

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: grand scenic 1,9 dci 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 19:17
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Nic nie świeci, nie kręci silnik


U mnie wczoraj przy -25' 2 razy zakręcił rozrusznik i wszystko zgasło, podpiąłem prostownik bo myślałem że aku padł, pojawiły się kontrolki na desce ale kręcić nie chciał, był tylko centralny, dopiero dzisiaj okazało się że przepaliło bezpiecznik główny na aku na chwilę obecną zadziałałem kawałkiem drutu miedzianego 2,5mm i od 1 strzała zapalił, jutrom muszę poszukać tego bezpiecznika. Wychodzi na to że ten bezpiecznik podaje zasilanie na cały komp bo nic poza centralnym.
_________________
Robert
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strona 20 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultMegane

62 900

2019r.

117 000 km

śląskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System