Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) naprawa siłownika wlewu paliwa


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomaszdem

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 8

Posiadane auto: CC700 97r aisan
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2012, 13:00
Temat postu:

silownik


a co powiecie na moje rozwiązanie.
wziąłem taki długi drucik i owinąłem końcówkę siłownika (ten bolec) a drut kończy się przy dostępie do tylnych świateł i tak sobie maualnie otwieram i zamykam i sikam na to że elektronicznie to nie działa Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
rrichor58

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Scenic I 1598 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 12:26
Temat postu:

Re: silownik


tomaszdem napisał:
a co powiecie na moje rozwiązanie.
wziąłem taki długi drucik i owinąłem końcówkę siłownika (ten bolec) a drut kończy się przy dostępie do tylnych świateł i tak sobie maualnie otwieram i zamykam i sikam na to że elektronicznie to nie działa Smile

Mistrzu, proste a niezawodne. Ja dwa razy wierciłem, wstawiałem śrubkę, kleiłem płynnym metalem. Parę operacji zamknij-otwórz i ŚRUBKA pękła w połowie (tak silnie kręci silniczek i nie pomógł gumowy odbojnik). Wniosek. Drut i po zawodach.
Pozdrawiam Rysiek
Powrót do góry
Gantanus

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Scenic 2 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 14 Maj 2016, 20:53
Temat postu:

Siłownik klapki wlewu paliwa Renault Scenic II


Podepnę się pod temat wyjęcia siłownika do klapki wlewu paliwa. Zajęło mi to dzisiaj 1,5 godziny ale dało efekt.
Zaczoełm od wyjęcia tylnej podłogi (dwa zatrzaski koło siedzeń) i demontażu listwy progowej-4 śruby torx pod zaślepkami. Pożniej listwa drzwiowa. Zaczynamy odginać od góry żeby puściły zatrzaski aż do rozłączenia z listwą progową (progowa kończy się zatrzaskiem, boczna ma wycięcie na zatrzask).Następnie trzy śruby bocznej ścianki(jedna na środku ,jedna przy drzwiach i jedna koło tylnej klapy)i jej wyjęcie. Potem wyjęcie z zatrzasków półki plastykowej na podszybiu (trzeba trochę siły ale z wyczuciem) i zdjęcie plastykowej osłony z pasem bezpieczeństwa (pas przechodzi przez otwór ale go zostawiamy).Te czynność radze zapamiętać bo póżniej trzeba trochę cierpliwości żeby włożyć ja na miejsce (taki durny wkład plastykowy jak zatrzask przy drzwiach i podbitka zachodząca trochę za plastykową tak jakby to nazwać zakładkę).Jeszcze została śruba 16 na mocowanie pasa i jesteśmy przy siłowniku. Teraz druga część. Ściągamy nadkole ( ja dałem radę bez odkręcania koła) odkręcając nakrętki plastykowe i wkręt na tylnym spodzie błotnika, dalej wyciągamy maskownicę wlewu paliwa odkręcając trzy wkręty na torx i naciskając zatrzaski na dolnej części maskownicy od spodu błotnika (nie wiem jak to dokładnie opisać ale trzeba się pochylić i zajrzeć nad koło pod błotnik i widać dwa zatrzaski prawie przy błotniku) i widzimy nakrętkę siłownika. Odkręcamy nakrętkę wyciągamy siłownik i odginając zabezpieczenie od kostki z przewodami wyciągamy kostkę. I to byłoby na tyle. Zakładanie to odwrotna kolejność i masa cierpliwości. Powodzenia. Very Happy
Powrót do góry
sebmichxxy

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biecz
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 1.9 DCI 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Mar 2017, 12:20
Temat postu:

Re: naprawa siłownika wlewu paliwa


jerzy49 napisał:









Uff.. miłej zabawy. Siłownik działa.Ważne! Nie zapomnij przy zamontowaniu, drzwi z pilota w pozycji otwartej tak jak siłownik bo uszkodzi się ponownie. Rolling Eyes Wink






dla czego nie wyświetla mi zdjęć z tego postu???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże


RenaultClio

7 990

2007r.

117 567 km

pomorskie

RenaultScenic

23 500

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultClio

34 900

2014r.

100 377 km

śląskie

RenaultLaguna

27 500

2011r.

215 000 km

śląskie

RenaultKoleos

21 900

2008r.

235 214 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System