Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault 19 ) Chłodnica Wymiana płynu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2007, 23:20
Temat postu:

Chłodnica Wymiana płynu


Mam małe pytanie samochód ten mam od niedawna W jaki sposób szybko spuścić płyn, JEST TO RENAULT 19 z silnikiem 1721 z 1994 roku kiepsko sprawuje mi sie ogrzewanie, chciałem sie dowiedzieć jak sie dostać by wiele sie nie nameczyć.
Chciał bym wymienić płyn ewentualnie przepłukać układ.
Bo z wymianą nagrzewnicy chyba bedzie troche zabawy.


POZDRAWIAM dzieki za pomoc
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 22 Paź 2007, 10:38
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) Chłodnica Wymiana płynu


spuścić płyn najlepiej wężem wodnym dolnym można próbować odkamienić układ ale jest to ryzykowne bo może zacząć lać !!
wymiana chłodniczki nagrzewnicy nie jest tak znowu skomplikowane ale czasochłonne
_________________
piotr
Powrót do góry
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2007, 07:44
Temat postu:

Re: ( Renault 19 ) Chłodnica Wymiana płynu


CO do spuszczenia wody w chlodnicy to sam do konca nie wiem jak to przeprowadzic co niektorzy mowia ze dolnym wezem i jeszcze na odpalonym silniku tak by caly plyn zlecial. ale zas ktos inny mowil ze na odpalonym silniku mozna pompke zajechac jak sie plyn skaczy.



WIEC jak najskuteczniej bez ryzyka uszkodzenia przeprowadzic wymiane plynu przed zima???
Powrót do góry
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2007, 15:23
Temat postu:

Wszystko sie udalo grzeje ładnie normalnie


CÓŻ udało sie poprawic ogrzewanie i wymienic płyn teraz grzeje elegancko normalnie jak to okreslaja parzy.
Płyn spuszczałem dolnym wężem tuż koło pompy dodatkowo odkreciłem górny od chłodnicy bvy spuścić całą wode.

Co do nagrzewnicy to ją tylko przedmuchałem powietzem i przepukałem wodą pod ciśnieniem (z kranu) wypłukały sie brudy.
teraz ładnie grzeje i nie meczyłem sie z rozkrecaniem
Powrót do góry
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 14:15
Temat postu:

Jak zrobiłem by mi grzało i grzeje teraz dobrze


piotrlasso napisał:
spuścić płyn najlepiej wężem wodnym dolnym można próbować odkamienić układ ale jest to ryzykowne bo może zacząć lać !!
wymiana chłodniczki nagrzewnicy nie jest tak znowu skomplikowane ale czasochłonne


Cóż mi proponowali wymianę nagrzewnicy niby sprawa prosta ale czasu wiele zabiera. No i trzeba uważać by czasem nie narozrabiać. Poniekąd jest to dość delikatny element.
Dlatego ja zdecydowałem sie na przeczyszczenie układu.

W mojej renówce są dwa obiegi (jeden mały idzie na nagrzewnice, drugi duży na chłodnice).
Czyszczenie wykonałem w sposób następujący.
Odłączyłem przewód idący z silnika na nagrzewnice przyłączyłem ogrodowy by woda wylatywała poza silnik. Otworzyłem zbiornik wyrównawczy, włączyłem komprensator i przedmuchałem powietrzem. Dla pewności wykonałem zabieg paro krotnie.
Dla większej skuteczności dolewałem wody do zbiornika wyrównawczego i od strony zbiornika "dmuchałem" powietrzem tak więc wymuszałem obieg w przeciwnym kierunku. W wiaderku było widać jak syfy wylatują.
Tobie przy obcnych zimowych warunkach proponuje również spuścić na koniec płyn z chłodnicy i dolać świeżego wchodzi coś koło 5l. Ale bedziesz miał pewność ze nie zamarznie.

A jest jeszcze poniekąd inna metoda mniej kłopotliwa ale nie wiem na ile skuteczna. Po prostu by dolać preparat, który "poniekąd czyści" kosztuje koło 20 zł można go kupić w sklepach motoryzacyjnych. A co niektórzy inni użytkownicy forum proponowali jeszcze by dolać octu ma w kacu jakieś takie właściwość że może coś pomóc w udrożnieniu.


Pozdrawiam mam nadzieje ze coś pomogłem. Mi w aucie po przedmuchaniu grzeje, że aż "parzy"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 14:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sruba22

Debiutant



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 34

Posiadane auto: Renault 19 1,7 rok 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Sie 2008, 19:43
Temat postu:

odp


Nie jest tak tragicznie to wyciąganie nagrzewnicy Ja sam wymieniałem już chyba z 5 prywatnym osobą i powiem tyko że w lagunie 94 r jest troszkę przej..... Ale wymiana idzie sprawnie tylko to odpowietrzanie doprowadza mnie do szału
_________________
ŚRUBENCJA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault 19 »

Opinie o samochodach Renault 19 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault 19 ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System