Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mietol

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: clio II 1.5 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 10:38
Temat postu:

Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


Witam wszystkich.
Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, że przekleiłem swoją wypowiedź z innego tematu. Jestem po prostu zdesperowany!

Mam problem z kontrolką świec żarowych, który wygląda tak:

Pewnego razu kontrolka się po prostu zaświeciła i świeciła się cały czas. Auto ( Renault Clio II 1.5 dCi) nie chciało zapalać jak było zimne pomimo kilkukrotnego podgrzania. Trzeba było długo kręcić aż zapalił.
Pojechałem do mechanika, podłączył kompa i stwierdził ze jedna świeca żarowa jest walnięta. Zostały wymienione wszystkie, błąd został skasowany z kompa i wszytko wróciło do normy. Autko pięknie paliło.
Do momentu w którym znowu zaświeciła się ta nieszczęsna kontrolka:/
I znowu kłopoty z zapalaniem. U mechanika stwierdzono że jakiś przekaźnik był spalony, wymienił go, skasował błąd i znowu wszystko było ok.
Po tygodniu znowu kontrolka się zapaliła!I znowu to samo.
Mechanik tym razem tylko wykasował błąd i o dziwo wszytko znowu przez tydzień było ok.
Wczoraj znowu się zapaliła w czasie normalnej jazdy(ok 90 km/h)!!!Mechanik twierdzi że musi to być w takim razie wina wtryskiwaczy!
Kurde jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo samo wykasowanie błędu z komputera sprawia, że wszytko wraca do normy i auto dobrze pali.

Zaznaczam, że oprócz tego, że ciągle pali się ta kontrolka nie pali się żadna inna(serv czy stop).
Wygląda na to, że nie grzeją świece żarowe, bo tak jak pisałem auto nie chce zapalać rano. Jak już zapali to wszytko jest ok i zapala później bez problemów. Dopiero po dłuższym postoju są problemy z zapalaniem.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobny problemem? Bardzo proszę o pomoc?
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 10:52
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


.
Powrót do góry
Mietol

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: clio II 1.5 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 12:07
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


Tak zrobię.
ale czy mógłbyś napisać coś więcej?
Spotkałeś się może już z taką usterką?
Czy może to być rzeczywiście problem z wtryskami jak sugeruje mi to mechanik?
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 17:45
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


Tak jak napisał Uio - sprawdź świece. Przy problemie z wtryskami zapala się kontrolka serwis. Ponadto po wymianie świec dalej pozostałby błąd wtrysku.
Powrót do góry
gadu-gadu
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 19:48
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


skoro zapala sie komtrolka to musi byc blad spytaj mechanika jakik to blad ktory ci wymazal ostatnio i sprawa jasna
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 19:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mietol

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: clio II 1.5 dCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2010, 08:08
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


NO i kolejny raz podpięcie do kompa i wykasowanie błędu za mną.
Komputer pokazał 2 błędy:

1. DF037 - obwody przełącznika stop, spójność
2. DF102 - obwód wtryskiwacza w cylindrze 4, przy minimalnej granicy.

Martwi mnie szczególnie ten 2 błąd bo to znaczy że troche mnie to niestety szarpnie po kieszeni:(
Mechanik twierdzi że kontrolka może zapalać się też przez ten pierwszy błąd. Jak się znowu zapali to mam przyjechać jeszcze raz.
Najpierw wymieni się ten przełącznik(bo w miarę tani jest), a jak to nie pomoże to niestety, trzeba robić wtryskiwacze:(
Powrót do góry
Hangobango

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy/pomorskie
Posiadane auto: Renault Clio II 1,5 DCI 2001 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 14:22
Temat postu:

Kontrolka świec żarowych


Od ponad dwóch miesięcy zmagamy się z IDENTYCZNYM problemem. Wszystko działo się, tak jak w wątku głównym. Na kilkanaście podłączeń do kompa, po jednym lub max dwóch dniach kontrolka ponownie się zapalała. Błędy zawsze dwa i te same. Świecie wymienione, kable posprawdzane, żarówki wymienione, kostka pod kierownicą też (ostatecznie na serwisową). I nic. Evil or Very Mad Zanim zgodziliśmy się na cięcie wiązki, spróbowaliśmy u innego eletromechanika. Sprawdzono obwód stopu, przeprowadzono test przelewowy i okazało się , że wtryski są ok! Wstępna diagnoza - "głupieje" sterownik silnika. Obecnie czekamy na ściągnięcie zamiennika. Jaki będzie efekt, damy znać. Wink
Powrót do góry
Hangobango

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy/pomorskie
Posiadane auto: Renault Clio II 1,5 DCI 2001 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 10:14
Temat postu:

Clio II 1.5 dCi-kontrolka świec żarowych i auto kiepsko pali


Witam!
Po miesiącach szukania, przynajmniej tak się wydaje, znaleźliśmy przyczynę problemów. Szczęście w nieszczęściu nie udało się wymienić sterownika silnika za pierwszym podejściem. Przed drugą próbą (na wszelki wypadek) elektromechanik zamienił 1 i 4 wtrysk miejscami, aby potwierdzić, że sterownik silnika "głupieje". I tu niespodzianka Shocked - chociaż wcześniejsza diagnostyka na to nie wskazywała: wtrysk , którego błąd był każdorazowo wyświetlany, po zamianie miejsca, w ogóle nie podjął pracy. Wymiana jednego wtrysku na fabrycznie nowy na chwilę obecną rozwiązała wielomiesięczne problemy. Zobaczymy jak będzie dalej Laughing
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Mona13

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Renault Clio 1,5 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Gru 2013, 17:23
Temat postu:

Renault Clio 1,5 dci - kontrolka świec żarowych


Witam
Mam problem z samochodem (Renault Clio 1,5 dci 2002r.). W sierpniu po raz pierwszy zapaliła mi się kontrolka świec żarowych podczas jazdy. Od razu zauważyłam że samochód chodzi dużo głośniej, ale z paleniem nie miał problemu. Jeździłam z tą usterką kilka dni aż przyjął mnie mechanik. Podpiął auto pod komputer i wyszedł błąd: brak połączenia z 3 wtryskiwaczem. Wyjął zawleczkę, przeczyścił i powiedział że tak czasami się dzieje. Usunął błąd i powiedział że jak się stanie tak kolejny raz to trzeba będzie szukać przebicia gdzieś na kablach. Ale od tamtej pory nic się nie działa aż do teraz. W ubiegłym tygodniu znowu podczas jazdy zapaliła się kontrolka z tym, że tym razem auta już nie odpaliłam. Na pewno przyczyną jest fakt że jest zimno. Dzwoniłam do mechanika ale ma oblężenie więc muszę poczekać. Niemniej jednak martwi mnie to. Może ktoś miał podobny problem. Bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź, bo zbliżają się święta a auto stoi w garażu Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 267 km

śląskie

RenaultScenic

14 900

2008r.

209 000 km

małopolskie

RenaultEspace

59 999

2016r.

199 000 km

pomorskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System