Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black Razor

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Vel Satis Initiale 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 13:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Jeżeli głosniki Sofaital (fabryczne), są w niezłym stanie (niezalane, nie sparciałe itp) dają relatywnie dobre brzmienie tonów niskich, jak na możliwości 13". Jesli chcecie jedynie wymienić głośniki, szukajcie zestawów odeseparowanych lub samych wooferów. Tweetery i tak są odseparowane i grają bdb, a więc nie ma potrzeby ich wymiany. Jeśli kupicie głosniki dwudrożne, będziecie mieli przesycone tony wysokie i brak bassu.

Montaż elips w pólce również daje rozwiązanie, tylko z tyłu musi być straaaasznie głośno. Z ciekawości- W jaki sposób poprowadziłeś kable do swoich elips. Masz Vela po lifcie, więc radio jest już poprawione (brak trzeszczenia- lepszy filtr dolnoprzepustowy), zatem to wystarcza. Jednak masz radio z przodu, a nie pod tylną kanapą Razz
Dla wersji przedliftowych mam gotowe rozwiązanie dla zainteresowanych z efektem nieziemskim, przy stosunkwo niedużym nakładzie finansowym Smile
_________________
Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry
skype status
archive_63

Auto Maniak



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 19:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


No to pochwal się kolego informacjami Very Happy
Powrót do góry
mefi28vel

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 v6 Initiale 2002 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 19:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


tez z checia sie dowiem Razz
Powrót do góry
Black Razor

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Vel Satis Initiale 3.0 dCi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 13:01
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Jeżeli oczekujecie efektu, jakiego ja oczekiwałem- nagłośnienia na miare BOSE, Harman/Kardon w pojazdach segmentu E to proponuję rozwiązanie, które po wielu róznych kombinacjach zestawów nagłośnienia (wymieniałem 6 kompletów głosników w tym HERTZ i HELIX) w moim Velu dało rezlutaty, a okazało się relatywnie mało kosztowne.

Głośniki "niskotonowe" w drzwi:
Zestaw odseparowany Alpine SXE- 1350S x2 (koszt 2x159zł)
RMS 40 W
MAX 250 W
Impedancja 4 Omy
Pasmo częstotliwości 60 Hz-20 000 Hz
Skuteczność 90 dB

wymieniacie same woofery, tweetery zostają fabryczne- bardzo ładnie sobie radzą.

Subwoofer:
Sub aktywny VoiceKraft VK1001 149zł + 32zł zestaw kabli montażowych
wzamcniacz na mosetach z możliwością regulacji częstotliwości, mocy oraz FULL, BASS 1, BASS 2

RMS 200 W
MAX 600 W

Całość jesteści w stanie sami podłączyć, poza przeprowadzeniem kabla zasilającego przez ścianę grodziową- mi zrobili to w warsztacie za 60zł.

W razie potrzeby pomocy przy montażu, bądź pytań- piszcie śmiało.

Reasumując nagłośnienie wysokiej klasy za 500zł, co uważam za niedużą kwotę przy osiągniętym efekcie. W Warszawie można śmiało podjechać, zobaczyć jak to gra Smile
_________________
Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry
skype status
Katarmiszcz

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2014
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie, Mysłowice
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5v6 Twingo 1.2 16v 2010
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 02 Kwi 2016, 18:06
Temat postu:

Subwoofer


Black Razor napisał:
Jeżeli oczekujecie efektu, jakiego ja oczekiwałem- nagłośnienia na miare BOSE, Harman/Kardon w pojazdach segmentu E to proponuję rozwiązanie, które po wielu róznych kombinacjach zestawów nagłośnienia (wymieniałem 6 kompletów głosników w tym HERTZ i HELIX) w moim Velu dało rezlutaty, a okazało się relatywnie mało kosztowne.

Głośniki "niskotonowe" w drzwi:
Zestaw odseparowany Alpine SXE- 1350S x2 (koszt 2x159zł)
RMS 40 W
MAX 250 W
Impedancja 4 Omy
Pasmo częstotliwości 60 Hz-20 000 Hz
Skuteczność 90 dB

wymieniacie same woofery, tweetery zostają fabryczne- bardzo ładnie sobie radzą.

Subwoofer:
Sub aktywny VoiceKraft VK1001 149zł + 32zł zestaw kabli montażowych
wzamcniacz na mosetach z możliwością regulacji częstotliwości, mocy oraz FULL, BASS 1, BASS 2

RMS 200 W
MAX 600 W

Całość jesteści w stanie sami podłączyć, poza przeprowadzeniem kabla zasilającego przez ścianę grodziową- mi zrobili to w warsztacie za 60zł.

W razie potrzeby pomocy przy montażu, bądź pytań- piszcie śmiało.

Reasumując nagłośnienie wysokiej klasy za 500zł, co uważam za niedużą kwotę przy osiągniętym efekcie. W Warszawie można śmiało podjechać, zobaczyć jak to gra Smile



A możesz zdradzić jak podlaczyles subwoofer? Bo od 3 czytam rozne posty suba już mam. Podlaczyles suba pod tylne glosniki czy pod wyjście na suba jesli takie jest ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Kwi 2016, 18:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Kwi 2016, 10:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Ja u siebie mam identyczne "graty" (radio tuner list, głośniki Alpine, tuba aktyna VK), sygnał do subwoofera idzie z tylnich głośników (konwerter hi input/rca), ale jest wzięty z kostki przy radiu. Kable są puszczone pod tapicerką. Efekt jest bardzo dobry jak na zainwestowaną kasę. Jak goście, którzy to składali rozebrali drzwi, byli zdziwieni jakością ich wytłumienia. Jeżeli nie masz zmieniarki CD, warto zastanowić się na cyfrową Yatour - dwa tygodnie temu zakładałem i w końcu "car-audio" ogarnięte Smile
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 04 Kwi 2016, 19:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Kolejny temat o samoróbkach i kolejny raz uprzejmie prosi się o zdjęcia!!!! Smile

Dajcie inspirację dla innych Smile
Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2016, 10:35
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


basal napisał:
Kolejny temat o samoróbkach i kolejny raz uprzejmie prosi się o zdjęcia!!!! Smile

Dajcie inspirację dla innych Smile


Jak zakładali mogłem kilka fotek zrobić, ale wtedy nie pomyślałem Wink Teraz w planach mam dołożenie wzmacniacza, bo 4x15 to trochę mało (ale i bez tego gra zacnie).
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 07 Kwi 2016, 16:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Przerabiałem ostatnio temat audio w Velu i moim zdaniem najlepszy efekt to dołożenie wzmacniacza i skrzynki basowej wpiętych przez konwerter w przewody tylnych głośników. Dostęp do przewodów wyśmienity - wystarczy jednym ruchem zdjąć plastikowe pokrywy środkowych słupków, przewody głośnikowe to dość grube i sztywne, skręcone ze sobą pomarańczowy i brązowy.
Całość gada bardzo ładnie i - moim zdaniem - nie ma się za bardzo do czego przyczepić.
Wszystko opisałem niedawno w osobnym temacie. Zdjęć nie robiłem, ale montaż jest naprawdę prosty.
Kabelki ładnie ukryte, wzmacniacz pod fotelem. Głośniki fabryczne - wiadomo - budżetówa, ale jeśli nie zajechane, to z basem ze skrzynki brzmią wcale nieźle.
Polecam pójść tą drogą, bo efekt jest baaardzo przyzwoity.
Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2016, 08:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


carmin napisał:
Przerabiałem ostatnio temat audio w Velu i moim zdaniem najlepszy efekt to dołożenie wzmacniacza i skrzynki basowej wpiętych przez konwerter w przewody tylnych głośników.


A jaki wzmacniacz masz zamontowany (lepiej się zapytać, niż wyważać otwarte drzwi)?
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Pią 08 Kwi 2016, 09:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Wzmacniacz to stary, budżetowy model Blaupunkt GTA 250, skrzynka typu zamkniętego z głośnikiem 10" (25 cm) Infinity, ale bas będzie przyzwoity w przypadku każdego w miarę markowego sprzętu, a może i mniej markowego... Mam więc to, czego bardzo brakowało: głęboki, miękki, mocny bas bez efektu dudnienia na zewnątrz auta. Po wstępnym wysterowaniu wzmacniacza można kontrolować bas na bieżąco operując sekcją tylnych głośników w menu pokładowym. Głośniki tylne działają. Efekt jest naprawdę wystarczający i nie potrzeba wymieniać fabrycznych głośników. Wszystkie kabelki pięknie pokrywane, prawie nic nie widać. Jedyny problem może sprawić przebicie się przez ściankę grodziową do komory silnika z przewodem plusowym do akumulatora, ale wykorzystałem otwór, który zrobił mi gazownik montując instalację.
Powrót do góry
KaMisLDZ

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Vel Satis 2.0t
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 10:36
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Czy żeby dostać się do głośników w drzwiach trzeba demontowac cały boczek czy da się samą oslonke? Jak się do tego zabrać.. proszę o poradę Smile
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 15:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Wymiana głośników


Musisz zdjąć cały boczek, ponieważ osłona jest przykręcona nakrętkami od wewnątrz.
Żeby zdjąć boczek, musisz najpierw rozebrać rączkę, bo pod nią kryją się dwie śrubki, którymi boczek jest przykręcony do drzwi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultLaguna

31 900

2013r.

124 330 km

mazowieckie

RenaultClio

39 900

2020r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

28 700

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultMegane

25 800

2013r.

112 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System