Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarosław33

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN-Sianów
Posiadane auto: SCENIC GRAND 1,9 CDTI 06r. i ASTRA III H STATION Kombi 1,9 DCI 07r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 22:08
Temat postu:

Hamulec ręczny.


WITAM ! Zrobiłem Sceniciem juz 50,000 km. właśnie i zaczeło zapalać mi się i piszczeć (dzwięk jak przy zapaleniu się rezerwy) przy rozruchu napis HANDBREMSE DEFEKT a po chwili HANDBREMSE FEHLFUNKTION. Następnie po paru minutach napis i ikona CZERWONA RĘCZNEGO GINĄ.
Kiedys czytałem na forum że można to w warunkach domowych samemu usunąć usterkę ???
Proszę podpowiedzcie POZDRAWIAM
_________________
G.J. 33
Powrót do góry
gadu-gadu
mariano76

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: Zafira 2008r 1.7 CDTI 125 kM, punto II 2000r. 1,2
Piwa: 12/32
Wysłany: Wto 16 Cze 2009, 09:26
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


komunikat mówi o błędnym działaniu ręcznego hamulca.ja miałem problem z tym hamulcem ale u mnie winna była zamoczona elektronika sterująca hamulcem ,która znajduje sie za tylnym prawym kołem.kiedys opisywałem dokładniej ten problem.propopnowałbym też sprawdzić naładowanie akumulatora.w przypadku pytań proszę pisać chętnie pomoge.
_________________
MARIanO
Powrót do góry
mysia1807

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: scenic II 1.9dci
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 16 Cze 2009, 13:04
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


witam ja posiadam ten sam problem z nieszczesnym recznym tzn swici sie servive i P w trojkacie i pokazuje sie komunikat tak jak kolega pisał, bylam z tym juz w servisie jakims tam X i nic nie stwierdzili nawet po o=podlaczeniu do komputera ale komunikat sie dalej pokazywal wiec pojechalam do serwisu renault podlaczyli go do komputera i stwierdzili ze nuby wszystko jest ok ale akumulator slaby i mi go podladowali i skasowali komunikat po 2 dniach spowrotem sie pokazal ale aku jest ok. potem on po paru dniach sam sie wylaczyl i przez prawie miesiac bylo wszystko ok a pare dni temu znowu mi sie ten komunikat pokazal hamulec reczny puszcza przy ruszaniu wiec nie jechalam do serwisu bo po co szkoda kasy. wiec co to moze byc?? co z tym zrobic zeby to sie nie wlanczalo i nie straszylo a uto mam od okolo 2 mies i tak pozatym to wszystko dziala <odpukac Razz > poprawnie. w serwisie w renault powiedzieli mi ze to moze byc cos na laczeniu recznego z komputerem tzn cos z kablami. prosze o opinie i odpowiedz.
Powrót do góry
gadu-gadu
Jarosław33

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN-Sianów
Posiadane auto: SCENIC GRAND 1,9 CDTI 06r. i ASTRA III H STATION Kombi 1,9 DCI 07r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 10:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


Very Happy POCZYTAJCIE TU
http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=13936
_________________
G.J. 33
Powrót do góry
gadu-gadu
pegi69

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pd. Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II, ph II, Comfort Privilege+, 2.0 DCI-150KM, 2007(mod.'08)
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 10:22
Temat postu:

awaria elektroniki


Witam, wczoraj podczas jazdy zapalił się komunikat "sprawdź ABS" , potem "sprawdź ESP", potem na krótko "awaria elektroniki". potem również "awaria hamulca postojowego", po chwili zostało tylko "sprawdź ESP". Nie działał ABS poza tym wszystko było ok.-paliły się kontrolki "serwice" "asr", "abs", reczny działał. Wstawiłem auto do garażu i po jakiś 3 godz. odpalam-wszystko ok. - kontrolki pogasły ABS działa. Dzisiaj rano po odpaleniu-wszystko ok. - krótka jazda i to samo. Może ktoś wie o co chodzi i co z tym dalej zrobić!!! Shocked
_________________
średnio 8,1l./100-obecnie Shell V-Power, Orlen Verva
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 10:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 10:46
Temat postu:

Re: awaria elektroniki


ktoś tu pisał kiedyś, że trzeba sprawdzić złącza elektryczne przy kołach
Powrót do góry
zanetaw

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: renault scenic grand 1,9 cm rok 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 11:48
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


cześć koledzy Wink

Moja propozycja to zresetować komputer - czyli odłączyć prąd mojemu autku czasem pomagało.
Razz

pozdr
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 11:51
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


i co - wszystko się wtedy zeruje Sad
Powrót do góry
pegi69

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pd. Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II, ph II, Comfort Privilege+, 2.0 DCI-150KM, 2007(mod.'08)
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 19:45
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


Witam, mojej usterki ciąg dalszy. Po kilku dniach "spokoju" znów pojawiły się wspomniane wyżej komunikaty, reset kompa nic nie pomógł (za to tak jak pisał mrarek wyzerowałem sobie wszystkie wskazania + ustawianie radia na nowo + przyuczanie podnośników szyb); pojechałem więc na diagnostykę, która wykazała "uszkodzenie czujnika prawego przedniego koła" (diagnosta baknął coś jakby "prędkości") ale nie jest pewne czy uszkodzony jest czujnik, czy może tylko złącza.
Mam pytanie: czy ktoś wie o jaki czujnik chodzi, jak on się fachowo nazywa bo chciałbym sprawdzić ew. koszt naprawy. Crying or Very sad
Pozdrawiam.
_________________
średnio 8,1l./100-obecnie Shell V-Power, Orlen Verva
Powrót do góry
reno

Auto Maniak



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1192
Skąd jesteś (miejscowość / region): rabka-zdroj
Posiadane auto: grand scenic 1.9 dci 05 fuul wypas
Piwa: 31/10
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 22:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


czujnik abs,esp kola
_________________


......................................

Pozdrawiam !!
Powrót do góry
darek1974

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Renault Grand Scenic II 1,9dci 2004
Piwa: 39/25
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 07:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


A czy jest możliwe aby rączka ręcznego generowała błąd hamulca ręcznego.
Rano ostatnio pojawia się komunikat Awaria hamulca ręcznego na czerwono ale gaśnie, po pracy / stoi 8 godzin / komunikatu nie ma. ale świeci się SERWIS P.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 09:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


.
Powrót do góry
pegi69

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pd. Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II, ph II, Comfort Privilege+, 2.0 DCI-150KM, 2007(mod.'08)
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 18:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


Witam ponownie, poszperałem trochę w Necie, a że sprawa nie dawała mi spokoju, zajrzałem dzisiaj pod autko i okazuje się, że przewód czujnika przy kole był łączony lub naprawiany (na marginesie - niezbyt dokładnie zaizolowany izolacją termokurczliwą) Evil or Very Mad, myślę, że to najbardziej prawdopodobna przyczyna komunikatów-co wy na to?
Mam jeszcze jedno pyt.:czy ktoś orientuje się może, czy czujnik z rocznika 2003-2004 pasuje do mojego? Question
_________________
średnio 8,1l./100-obecnie Shell V-Power, Orlen Verva
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 19:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


Rozetnij połącz dokładnie i zaizoluj.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
tdoszla

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): RADZIEJOWICE
Posiadane auto: SCENIC II 1.6 BENZYNA+GAZ, Grand Scenic II 2.0 B+LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2022, 21:49
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec ręczny.


Witam,
Odświeżę satrocia, bo czytam i czytam, ale nie znalazłem wskazówek do rozwiązania swojego problemu. Troszkę ponad dwa lata temu kupiłem Grand Scenica II rocznik 2005 2.0 benzyna w automacie. Od początku był problem z ręcznym, ale tylko z jego automatycznym zaciąganiem i zwalnianiem. W międzyczasie były robione hamulce w tym wymiana linek, ale to nie zmieniło sytuacji. Generalnie hamulec działa manualnie, zaciąga się i zwalnia bez problemu (wymiana linek, klocków i tarcz była w związku z nieodpuszczeniem jednej linki, ale problem występował od początku). Jak zaciągnę ręczny, to przy próbie ruszenia nie zwalnia się, ale ręcznie bez problemu. W pierwszym momencie zajrzałem do kostki pod fotelem i stwierdziłem jej brak, bo ktoś ją wyciął i poskręcał przewody. Pół dnia roboty i polutowałem kabelki i zabezpieczyłem podwójną warstwą rurki termokurczliwej, więc to wykluczam. Z powodu nieodpuszczenia jednej z linek rozebrałem też dźwignię, wyczyściłem i spryskałem preparatem do czyszczenia styków, ale te nic to nie zmieniło. Na desce świeci się oczywiście P w trójkącie, dioda na dźwigni miga. Zaraz po kupnie załapał jeszcze kilka razy automatycznie i potem przeszedł jedynie w opcję manual. Generalnie hamulec działa i poza tym nic złego się nie dzieje, ale jest to strasznie irytujące. Może ktoś przerabiał podobny temat, albo ma jakieś pomysły.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTrafic

69 900

2017r.

212 731 km

śląskie

RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System