Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pan111

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: modus 1,6
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 13:16
Temat postu:

Problem z wycieraczkami


Witam wszystkich

Otóż od kilku dni nagle pojawił się problem z wycieraczkami. A mianowicie gdy chce je włączyć to (obojętnie na którym biegu nic się nie dzieje jak również nie włącza się tylnia) ale gdy włącze np. kierunkowskaz lub zrobię jakiś ruch manetką tą z lewej strony wtedy włączają się wycieraczki lecz jednak potem nie chcą się wyłączyć i wtedy znowu jak zrobię ruch manetką (np. zmiana świateł, włączenie kierunkowskazów itp.) wtedy się wyłączą.
Nie zawsze się jednak tak dzieje bo nieraz jest przez parę minut zupełnie jest dobrze czyli tak jak powinno być, czyli problemu z włączeniem i wyłączeniem wycieraczek nie mam).
Zauważyłem również że potrafią włączyć się same światła mijania (też nie zawsze) podczas gdy auto jest zamknięte lub też nie zawsze mogę włączyć przycisk auto po lewej strony na manetce. Rozłączyłem na parę minut akumulator ale też nic nie dało, w serwisie za podłączenie pod clipa żądają 120pln więc nie pojadę. Tak myślę czyżby może którąś z manetek mam do wymiany?.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 13:42
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


.
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 19:39
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Rozbierz manetki sprawdź połączenia. Prawdopodobnie coś z połączeniem lub manetki do wymiany. Podjedź na diagnozę nie do ASO, tylko do kogoś kto ma komputer i podłączysz się za 50 zł.
Z tymi światłami to nie zrozumiałem - po co Ci światła maja się włączyć gdy zamkniesz samochód ? Przytrzymaj dłużej przy zgaszonych światłach przycisk "auto" i wyłącz na stałe automat.
Powrót do góry
gadu-gadu
pan111

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: modus 1,6
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 23:23
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Auto od świateł miałem zawsze włączone ponieważ po odpaleniu silnika światła zawsze mi się same włączają. (funkcję auto mam więc włączoną ponieważ często za dnia zdarzało mi się zapomnieć ich włączyć).
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 02:37
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Mylisz pojęcia. Włączenie "auto" w renówce oznacza uruchomienie czujnika zmierzchu (masz go na szybie). Czyli światła zapalają się same nawet gdy je wyłączysz, gdy na dworze zapada zmrok lub wjeżdżasz do tunelu. Gasną same gdy jest widno. W naszym kraju ta funkcja jest nieprzydatna, bo jeździmy 24h na światłach. Możesz ją wyłączyć. W większości renówek możesz nie wyłączać wcale świateł i mieć zawsze w pozycji "włączone". Po odpaleniu auta światła się zapalą, a po zgaszeniu i otwarciu drzwi kierowcy same zgasną. Dzieje się tak bez względu na to czy masz "auto" włączone czy też wyłączone. Dlatego wyłącz tą funkcję, bo jest zbędna i powoduje to, że mimo wyłączenia świateł wieczorem, one ciągle świecą.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 02:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zetes

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: modus 1,5 dci 2004 Seat Cordoba 1,4 ,
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 10:56
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Kto wymierzy i poda długość pióra wycieraczki od strony pasażera w Modusie .Właśnie ktoś sobie pożyczył dziś w nocy, myślę że będzie można dokupić nie koniecznie orginalną.
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 14:35
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Wycieraczki mają długość 70 i 65 cm. Są sprzedawane w komplecie. 185 zł Valeo ; 79 zł podróbka. Ceny za komplet 2 szt.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
pan111

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: modus 1,6
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 23:20
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Witam.
Dzisiaj właśnie zdemontowałem i rozebrałem manetki (tam było ok) natomiast w wiązce przewodów która łączy oby dwie manetki w przy jednej kostce urwany był jeden mały przewód po włożeniu go w swoje miejsce wszystko wróciło do normy.
Dziękuje za podpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
Pablo18_2007

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Renault Modus 1.2 16v 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Kwi 2019, 20:51
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Oderwała mi się guma tylnej wycieraczki w Renault Modus.
Napiszcie mi jak w szybki sposób wymontować stara i założyć nową wycieraczkę tylnej szyby?
Chciałabym sama wymienić. Oraz jakiej firmy wycieraczek polecacie?
Marta
Powrót do góry
vvoytek77

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętochłowice
Posiadane auto: Modus 1.5 dCi 106km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Maj 2019, 10:30
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Cześć, odkopię temat, ale chyba lepsze to niż zakładanie nowego.

Z rok temu miałem problem z manetkami, najpierw problem jak w pierwszym poście, po jakimś czasie zaczęły się większe problemy, np. nie działał kierunkowskaz przy wciśniętym stopie... Awarie usunięto.
Nastepjy problem był z kierunkowskazami, nie zawsze działały, tak jakby coś nie stykało w manetkach. Problem usunięto.

Teraz znów zaczynają się problemy z wycieraczkami... Wpadlem na pomysły aby wymienić cały przełącznik zespolony od kierunkowskazów, on jest razem z tą taśmą, która lubi się psuć. Są zamienniki za ok. 200 zł, ja chcę zamówić oryginał za 300. Myślicie, że powinno rozwiązać to opisywane przez użytkowników Renault problemy? Manetki od wycieraczek chce zostawić te które są.

Przełączniki występują już tylko w tej wersji z "Auto", ja tego nie posiadam, ale z tego co się orientowalem.nie ma z tym problemu i można je zamontować.
Powrót do góry
Łyli74

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Renault megane iii 1.5 dci i Renault Modus 1, 2
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Lis 2019, 12:24
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Witam czy trudno wymienić te manetki przy kierownicy, ktoś by mi mógł podpowiedzieć żeby czegoś nie urwać, dzięki za odpowiedź pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
tomaszpio

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Cze 2022, 15:36
Temat postu:

Re: ( Renault Modus ) Problem z wycieraczkami


Polecam wymianę wycieraczek na całkiem nowe, najlepiej lepszej wykości niż poprzednie np. Oximo. Jeśli jest problem techniczny przy montażu lub ogólnie jakieś pytania, to można podjechać do nich na miejsce, bardzo chętnie pomagają zamontować i wspomóc w kłopocie. Super firma.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Modus »

Opinie o samochodach Renault Modus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Modus ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

47 900

2017r.

95 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie

RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultMegane

18 500

2012r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System