Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukos

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 787
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie
Posiadane auto: Renault Megane Scenic 1.6 8V 1998
Piwa: 38/21
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 09:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Koledzy nie ma co sprowadzać Marasa na słuszną drogę bo po jego zawziętości widać że wybór został już dokonany Wink nasuwa mi się tylko jedna małą uwaga - napisałeś że za taką cenę nie znajdziesz podobnego modelu (rocznik, przebieg itp) - prawda. A zastanawiałeś się ile będziesz musiał do niego dołożyć? Sprzedawca Ci go odpicuje ale jaki w tym jego interes żeby doprowadzić go do 100% sprawności i sprzedać za bezcen? Tak jak napisał Mrarek - w umowie będzie zapis dotyczący stanu technicznego - a sam wiesz na co się decydujesz. Powiem tak - Twoje pieniążki, Twoja decyzja. Każdy z nas powiedział co sądzi na ten temat. Życzę Ci aby po naprawie i kupnie wart był każdej zainwestowanej złotówki Cool
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Maras1984

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi, 2006
Piwa: 4/16
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 09:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Wypowiedź z 1 kwietnia odnośnie poduszek wystrzelonych dotyczyła auta zaproponowanego przez waldka kilka postów wcześniej.

Mam tą pewność, że widziałem kurtynę tylną w miejscu gdzie były przechowywane rzeczy po rozłożeniu Scenica, zanim trafił do lakiernika.
Fotele też były całe.

Podałem VIN w serwisie Renault i pokazali, że był co roku serwisowany, wymieniane miał bieżące płyny, klocki hamulcowe etc.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 09:51
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Maras1984 napisał:
Wypowiedź z 1 kwietnia odnośnie poduszek wystrzelonych dotyczyła auta zaproponowanego przez waldka kilka postów wcześniej.
aha, to coś pokićkałem
Cytat:
Podałem VIN w serwisie Renault i pokazali, że był co roku serwisowany, wymieniane miał bieżące płyny, klocki hamulcowe etc.
ZTCW serwisy RENAULT podają wizyty w ASO tylko w czasie gwarancji, chyba, ze auto kupione w polandzie. zresztą - był o tym wątek
Powrót do góry
Maras1984

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi, 2006
Piwa: 4/16
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 09:51
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


On go wiózł dla innego klienta. Na co dzień nie naprawia sprowadzanych samochodów. Jak powiedział, za dużo jest później latania, żeby wszystko doprowadzić do stanu właściwego. W tym przypadku był wyjątek, bo po incydencie z lawetą pierwotny klient rozmyślił się, widząc dodatkowe uszkodzenia. Więc sprzedawca wiedział, że będzie musiał go wyremontować, żeby móc go sprzedać. Inaczej zamroziłby sobie pieniądze przez to, że przez wiele miesięcy trzymałby go i czekał na kupca w uszkodzonym stanie. Sprzedawca jest z mojego miasta, byłem u każdego który dotykał Scenica (lakiernik, ten który rozkładał, składał...). Także jeżeli ktoś robiłby fuszerkę to by nie pokazywał gdzie co robił i nastawiał się na pogorszenie mu opinii złego sprzedawcy, bo miasto do największych nie należy.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 09:54
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Maras1984 nie zapominaj, że sprzedawca zrobi wszystko, by się auta pozbyć (czyt. sprzedać)
jeśli je kupisz, to życzę bezproblemowej jazdy, bo ZTCW kolor będzie taki jak mojego, a jazda scenikiem to przyjemność Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 09:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maras1984

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi, 2006
Piwa: 4/16
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 20:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Dzisiaj byłem na niezależnym przeglądzie. Amortyzatory od 64 (w tyle) do 84% (z przodu) sprawność. Elektronika bez zarzutów. Co prawda wyświetla się error Usterka automatyki świateł albo regulacji świateł, ale ma to być jeszcze naprawione. Jechałem autem i silnik chodzi bez zarzutów na każdym biegu i obrotach. Prowadzi się normalnie. W poniedziałek jadę na zbadanie zbieżności na wszelki wypadek, choć dziś nie znosiło.

Dzisiaj się przekonałem jak trudno dostać się do żarówki od strony akumulatora. Spadła tam osłonka i jutro mechanik ma to poprawić. Wyszło jedynie na przeglądzie, że tylne klocki hamulcowe są do wymiany "na wczoraj" i brakuje do tylnej wycieraczki gumki. Ile kosztuje taka gumka? I pytanko jeszcze jedno ile kosztują klocki hamulcowe oraz co może być powodem w/w usterki. Dodam, że światła się świecą (wszystkie) a także działa regulacja w pionie świateł przednich.
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 20:28
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Dużo pytan zadałes Maras. [na kilka tematów]
O klockach masz m.in. tu:
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=80895
Ale nie ciągnijmy w tym temacie innych tematów bo to nie to miejsce. To dział Oceń swoje auto.
A jeżeli masz pytanka, to albo załóż nowy temat albo poszukaj w Szukaj Wink
Powrót do góry
waldek69

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 999
Skąd jesteś (miejscowość / region): sieradz
Posiadane auto: Modus 1.5 DCi 2005 ; Volvo XC90 2.5 D5 2003r
Piwa: 67/3
Wysłany: Sob 08 Maj 2010, 02:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Chłopaki, ma któryś pożyczyć lawetę ? Swoje z rzucę, może prędzej się sprzeda Wink
Maras podobny dylemat miałem gdy kupowałem scenika. Czy brać młodsze po dzwonie czy lepiej trochę starsze bezwypadkowe. Wybrałem to drugie, ze względu na to, że kiedyś przyjdzie zmienić auto, a znaleźć klienta na całe malowane jest bardzo ciężko. Jeżeli do tego miałoby (nie daj Boże) wymienione szyby z różnych roczników, to 80% potencjalnych klientów odpada na wejściu. Ze swojej strony życzę długiej i bezawaryjnej jazdy.
Odnośnie usterki, jak sam wspomniałeś stał na dworze bez szyby i woda trochę szkód wyrządziła. Trzeba posprawdzać dokładnie kostki i połączenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Czw 20 Maj 2010, 00:11
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


waldek - znalazłeś lawetę??
Powrót do góry
Maras1984

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi, 2006
Piwa: 4/16
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Przyszła pora na prezentację Scenica po przemianie Smile








Przejechałem nim już 700 km w jedną dłuższą trasę 2x270 km. Spisuje się bez zarzutów. Ma niezłe przyspieszenie jak przystało na 105 KM. Prowadzi się bardzo dobrze i trzyma się dobrze zakrętów. Spalanie w trybie mieszanym 5.2l / 100km. Elektronika również działa bez zarzutów. Tak jak pisałem wyżej, mam wgrane polskie menu, które ułatwia użytkowanie.
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Prezentuje się ładnie...
Pisz na bieżąco jak ci się spisuje.
I ile w sumie ciebie to autko kosztowało? [jeśli to nie tajemnica Wink ]
Powrót do góry
Maras1984

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi, 2006
Piwa: 4/16
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Będę opisywać w stosownych działach co robiłem przy nim i jak odkrywałem rozwiązania problemu. Kosztował 21 500 bez opłat rejestracyjnych w wydziale komunikacyjnym. Akcyza i opłata recyklingowa była opłacona przez sprzedawcę. Dodatkowo musiałem zapłacił 25 zł za tłumaczenie faktury z francuskiego na nasze i za tłumaczenie dowodu rejestracyjnego już sobie zażyczyli 50 zł. Warto w wydziale komunikacyjnym podpytać jakie mają jeszcze blachy do wyboru, bo ja wybrałem z ładną liczbą.
Ubezpieczenie w PZU przy 60% zniżce kosztowało 305 zł, więc uważam, że bardzo atrakcyjna kwota. Gdy obliczałem na ich stronie to wychodziło mi ~360, a po przybyciu pracownicy do domu (mają taką bezpłatną usługę), obliczyła że jednorazowo kosztuje 305 zł.

Minusem jest to, że z przodu opony mam do wymiany, bo mają jakieś 2 mm do wyznacznika zużycia bieżnika. Z tyłu są rewelacyjne zimówki i nie odczuwam dyskomfortu z jazdy na nich. Ale w czerwcu wymienię wszystkie cztery, a zimówki zostawię na na odpowiedni okres.

Wkrótce opiszę jak zamontowałem zasilanie lusterka fotochromatycznego korzystając z zasilania wewnątrzkabinowego.

Dorzucam jeszcze zdjęcia dachu z bogatą historią:


Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 11:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


No to szerokości Maras.
Dach wygląda super - ogladałem te zdjęcia już na fotosiku.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 12:59
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


czyli jednak go kupiłeś... no cóż - niektórzy żenią się z prostytutkami i myślą, że to dziewice Very Happy
oby się spisywał bez zarzutu, a skoro fakturę tłumaczyłeś, to znaczy kupiłeś go "od niemca" tak??
Powrót do góry
Maras1984

Dyskutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.5 dCi, 2006
Piwa: 4/16
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 14:10
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Scenic spadł z lawety


Samochód pochodzi z Francji. Mam namiary adresowe na byłą właścicielkę i napisałem do niej list z prośbą o przesłanie drugiej karty.
Są od dość niedawna nowe przepisy, które nakazują przetłumaczyć fakturę zakupu jeżeli sprzedawca uiścił opłatę recyklingową. Tłumaczenie nie byłoby potrzebne gdybym osobiście ją opłacił.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto


RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultLaguna

38 000

2013r.

209 000 km

śląskie

RenaultCaptur

43 900

2019r.

42 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

12 500

2007r.

290 000 km

śląskie

RenaultTalisman

119 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System