Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panda00

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): BEŁCHATÓW
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2007, 08:37
Temat postu:

wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


a moze ktos wie jak sprawdzic poziom oleju w w skrzyni ? jaki olej jest zalecany do automatycznej skrzyni espace 3 1998 V6 3,0 ?czy przy wymianie wymienia sie też jakis filtr?
Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2008, 00:46
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


Witam
Nie sa przewidziane wymiany oleju w skrzyniach.Skrzynie zalewane sa tylko raz i to ma wystarczyc, chyba ze jakas awaria.Ile oleju i jaki olej uzaleznione to jest od oznaczenia skrzyni, mozna je zobaczyc od spodu.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 01:35
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


Nie wymienianie oleju w automacie to najwieksza szkoda dla skrzyni jaka moze byc. To ze serwis tak twierdzi to nie znaczy ze jest to prawda. Dziwne ze ZF ktory jest producentem tych skrzyn w swoich katalogach pisze co innego. Tak samo serwis Peuegota i Citroena gdzie jest montowana identyczna skrzynia kaze go wymieniac co 60tys. Myslisz ze dlaczego te automaty slyna z awaryjnosci w renault, wlasnie przez zalecenia wspanialego serwisu ktory najlepiej omijac z daleka.

Napisz jaki masz silnik 12V czy 24V. Jesli ten pierwszy to masz skrzynie AD8 i tam dolewasz ta sama sroba co spuszczasz, jesli masz silnik 24V to skrzynia 4HP20. Tam jest sroba przelewowa przy prawej polosi niestety z kiepskim dojsciem.

espejsowiec1 napisał:
Witam
Nie sa przewidziane wymiany oleju w skrzyniach.Skrzynie zalewane sa tylko raz i to ma wystarczyc


Takich rad nie dawaj na forum bo ktos kto to przeczyta, moze go pozniej drogo kosztowac remont skrzyni.
Powrót do góry
gadu-gadu
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


Witam
ulafilipek, tak jest napisane w orginalnej ksiazce renault , wiec skoro oni tak pisza....To dlaczego starasz sie byc od nich madrzejszy??
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
ulafilipek

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 20:28
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


Pamietaj ze to co mowi serwis nie zawsze jest prawda, najczesciej sciemniaja zeby wyciagnac jak najwiecej kasy z czlowieka. Ich nie obchodzi co sie stanie jak padnie skrzynia po gwarancji, nawet sie ciesza ze zarobia duze pieniadze na remoncie skrzyni ktora odda im nieswiadomy uzytkownik. JA swojego kupilem po przebiegu 120tys od pierwszego wlascicela ktory tez nie wymienial bo serwis nie kazal. Nie zdazylem wymienic i padla skrzynia. Serwis wycenil naprawe na 5600zl:shock: Shocked . Za wyciagniecie skrzyni ktorej przy naprawie wcale nie trzeba wyciagac chcieli 1800zl(czy nie jest to zlodziejstwo)pisza ze trzeba wyciagac a nawet by jej nie wyciagneli, ale kto by im udowodnil. Cala naprawa kosztowala mnie 700zl a okazalo sie ze wyrobil sie trzpien w zaworze strujacym cisnieniem oleju. A dlaczego sie wyrobil- przez zabrudzony i stary olej. Wiec nie mow mi ze jak serwis pisze ze sie nie wymienia to sie nie wymienia, bo jest to glupota. Chyba nigdy nie miales automata i nie wiesz jak dziala automatyczna skrzynia gdzie czysty i dobry olej to podstawa. Jak serwis powiedzialby ci ze w ich silniku nie wymienia sie oleju to tez bys nie wymienial.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 20:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
espejsowiec1

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 80

Posiadane auto: Espace JEOA "2,0 LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 20:48
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


Witam ,
jesli by powiedzieli ze silnik jest bezobslugowy, i nie wymienia sie w nim oleju, to ja bym nie wymienial.Oczywiscie wez pod uwage ze to moje zdanie, jesli masz ochote prosze bardzo mozesz wymieniac ile razy tylko chcesz, skoro uwazasz ze tak bedzie lepiej dla Twojego auta, to ja uwazam ze jest oki.Nie moge wplywac na to co Ty chcesz ze swoim autem zrobic.Ja tylko odpowiadam na pytanie , mam przed soba orginalna ksiazke serwisowa do Espaca, napisane w niej jest jak byk ze wymiany oleju nie sa potrzebne.Gdzies juz napisalem tu na forum , ze trzeba wziac tez pod uwage to ze jednak wiekszosc aut jest sprowadzana z zachodu , tam maja jak by nie patrzec inne drogi. Wrzuci sobie gostek na tempomacie jakies 140 i pomyka tak bez przerwy , a u nas?? ehh raz 50 pozniej gaz do dechy i znowu chamowanie itd..... nic dziwnego ze te skrzynie padaja.
Automatem jezdzilem,oleju nie wymienialem i skrzynia przezyla, nowy wlasciciel ktory jezdzi tym autem tez nie wymienial oleju i skrzynia sie trzyma.Teraz co napisze to bedzie przykre ale prawdziwe, otz jak wspomnialem duzo naszych aut sciagano z zachodu , miedzy innymi dlatego ze cos zaczyna w nich szwankowac inni nam je sprzedaja, i nie ma co sie oszukiwac, bo nikt o zdrowych zmyslach nie sprzeda auta w ktorym wszystko jest dobre , lub wymieni wszysto na nowe i pozniej sprzeda.Znasz problem z nagrzewnicami w Espacie??Naprawa takiej w Niemczech kosztuje ponad 2000!!Euro , osmioletnie auto jest warte 5000 odejmij od tego te 2000 , jak myslisz ktos to naprawi i pozniej sprzeda??
Otoz nie, wlewaja do chlodnicy srodki ktore na jakis czas uszczelniaja nagrzewnice , no i po kupnie takiego auta .......to juz Twoj problem.Nie jest tak??Wszystkie Espacy ktore maja problemy z temperatura , prawie na 100 procent byly zalewane owymi cudownymi uszczelniaczami.Tak samo jest ze skrzyniami , maja pelno nieszczelnosci , wlewaja do nich cudowne srodki i po skrzyni. Ale to problem nastepnego wlasciciela.
Andrzej
_________________
Andrzej Espejsowiec
Powrót do góry
luis73

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: renault espace 99r 3.o 24v
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 04:53
Temat postu:

wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów espace3


olej trzeba wymieniac co 60 tys ja zaplacilem 5.5 tys za remont olej smierdzial spalenizna generalnie wszystko w srodku spalone czuc bylo charakterystyczny bardzo intensywny zapach kolor ciemno prawie buraczkowy .Renault nie jest producentem asb ZF 4HP20 prosze zadzwonic do serwisu asb i zapytac o ten model i jak sie go obsluguje odpowiedz bedzie jasna od nowosci przy normalnej jezdzie asb wytrzymuje 250 tys po regeneracji tak jak moja 120-160 tys olej co 60 tys jezdzilem w stanach wieloma automatami pracowalem u dilera i zawsze jak wiezdzasz na zmiane oleju w silniku to serwisant sprawdza stan kolor oleju w asb tak samo jak tu krążą mity i legedy o marce oleju ze tylko mineralny i tylko esso... jak wleje inny to odrazu rozwale automat nastempny mit legenda , powiedzialem o tym w serwisie gdzie naprawialem asb menadzer powiedzial mi krótko jesli pan chce to wleje panu ten olej ale nie dam gwarancji zalalem ten który zalecal serwis syntetyk i juz 10 tys nie czuc zmiany biegow ,(zdaza sie ze jesli nie byl dlugo wymieniany olej to lepiej nie wymieniac byly przypadki ze asb po wymianie nie ruszyla z miejsca jezdzic az padnie)firma gdzie ja naprawialem swoja asb (bez reklamy) jest w warszawie ma filie w calym kraju mozna znalesc w necie oni tylko robia hydraulike maszyny ciezarowki koparki sprzed ciezki ale na parkingu do naprawy stal jaguar bentlej ?porsche mesie bmw mnustwo samochodow zreszta jak sie wchodzi do tej firmy to odrazu widac ze firma jest konkretna . najpierw pojechalem do serwisu " juzefow" tragedia rozebrali skrzynie powiedzieli mi taka cene ze usiadlem i jak sie nie zgodzilem na naprawe bo wychodzilo prawie dwa razy tyle co za naprawe calkowita gdzie indziej no to szefunio BARDZO wqrwiony krzyknol do Kazia i Kazio wrzucil graty do brudnego pudla i te pudlo wypieprzyl prze warsztad po uiszczeniu oplaty za wyjecie skrzyni bez mozliwosci zlozenia jej "nie ma takiej opcji zebysmy ta skrzynie zlozyli spowrotem chyba ze z naszymi nowymi czesciami"... pozdrawiam a dodam jeszcze ze filtr jest w tej asb w srodku wymiana jest mozliwa tylko po wyjeciu i rozpolowieniu skrzyni ,koszt oleju to 300zl syntetyk czyli smiech w porownaniu z naprawa spalonej skrzyni a i jeszcze dla laikow asb mozna bardzo szybko spalic np. zakopujac sie w sniegu poprostu latwo ja zagotowac i po ptokach
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

64 800

2018r.

166 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

105 900

2019r.

24 723 km

śląskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

55 900

2015r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System