Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z Holenderską instalacją gazową



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - III generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harnaś

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Audi A8 D2 4,2 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 00:03
Temat postu:

Problem z Holenderską instalacją gazową


Mam opla corse 1,2 z 2003r.Kupiłem go od znajomego który nabył ten samochód w salonie jako nowy i żeby nie stracić gwarancji zamontował instalacje w salonie opla.Jest to jakaś dziwna Holenderska instalacja a koszt naprawy jest tragiczny.Padły dwa wtryski i parownik.Koszt w oplu ok 2000 zł.Nikt inny nie chce podjąć się naprawy ponieważ jest to jakaś bardzo rzadka instalacja.Proponowano mi abym zamontował całkiem nową z jakiejs normalnej firmy zostawiając butle i przewody.Koszt ok 1400 zł.Może jednak ktoś zna jakiś serwis który w miare tanio mógł by to zrobić.Będę naprawde bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
olkpawel

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 17


Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 11:22
Temat postu:

HOLENDERSKA INSTALACJA LPG


WITAM! Kolego niejestem pewny czy to inst zamało info jak to co myśle to jest G3 inst trzeciej generacji .Ta instalacja jest już droda do zamontowania nowa kosztuje ok 6tyś dlatego są drogieczęści Sklep zczęscamihttp: //www.drypa.pl/index.php?iProduct=158&p=productsMore&sName=Reduktor---Parownik-Landi-Renzo-SE81-RED.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
harnaś

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Audi A8 D2 4,2 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Maj 2010, 20:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z Holenderską instalacją gazową


No to właśnie taka instalacja.Ktoś ją zamontował w nowym samochodzie żeby nie stracić gwarancji.A Opel tylko takie montuje.Dzwoniłem do tego sklepu który mi podałeś ale oni musieli by zobaczyć auto a to dla mnie zbyt daleko.Poza tym podali mi przykładowe ceny i zbytnio nie różnią się od cen w OPLU.(Bielsko-Biała WAWROSZ).Opel po podłączeniu stwierdził że parownik i dwa wtryski są do wymiany.Koszt OK 2500 zł.To jest dla mnie smieszne.Wszyscy doradzają mi montaż nowej.Ja jedznak traktuje to forum jako ostatnią deske ratunku.Może można to taniej dostać lub zastosować inne części.Bardzo proszę o kontakt.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
gimak

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: corolla E12, 1.4 vvt-i, 2004, LPG-Prins
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lis 2022, 15:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z Holenderską instalacją gazową


Podaj konkretnie jaka masz instalację gazową - powinno być napisane na sterowniku, reduktorze, a nawet na przełączniku PB/LPG w kabinie.
Powrót do góry
Mariolka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 475
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: seat altea
Piwa: 21/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2022, 21:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z Holenderską instalacją gazową


zamontój normalną instalację np staga i olej to też miałem landirenzo, padł sterownik koszt naparawy 600 zł, nowy 1000 zł przerobienie na staga 1200 zł, przerobilem hula, wtrysk do landirenzo ok 1200 zł do staga - 400 zł etc szkoda się bawić w naprawę zaraz ci padnie coś innego i koszt naprawy przeywższy wartość auta, holenderks ainstalacja pewnie prins
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Lis 2022, 21:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2022, 07:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z Holenderską instalacją gazową


Mariolka1 napisał:
zamontój normalną instalację np staga i olej to też miałem landirenzo, padł sterownik koszt naparawy 600 zł, nowy 1000 zł przerobienie na staga 1200 zł, przerobilem hula, wtrysk do landirenzo ok 1200 zł do staga - 400 zł etc szkoda się bawić w naprawę zaraz ci padnie coś innego i koszt naprawy przeywższy wartość auta, holenderks ainstalacja pewnie prins

dokładnie tak zrób jak radzi Mariolka1
Powrót do góry
gimak

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: corolla E12, 1.4 vvt-i, 2004, LPG-Prins
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2022, 00:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z Holenderską instalacją gazową


Mariolka1 napisał:
szkoda się bawić w naprawę zaraz ci padnie coś innego i koszt naprawy przeywższy wartość auta, holenderks ainstalacja pewnie prins

Jeżeli to jest Prins, to jestem odmiennego zdania. Mam tą instalacji w corolli od 2005 roku i w tym czasie raz czyściłem, a dwa razy regenerowałem reduktor (zestaw naprawczy) + okresowa wymiana filtrów. A jeżeli chodzi o sam silnik, to co 30 tys. kontrola luzów zaworowych (szklanki). Instalację tę znam, więc wiem co piszę i w żadnym przypadku nie zamieniłbym na inną.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - III generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - III generacja


RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie

RenaultCaptur

58 300

2018r.

104 941 km

podkarpackie

RenaultClio

15 900

2010r.

199 000 km

śląskie

RenaultKadjar

61 900

2017r.

133 146 km

warmińsko-mazurskie

RenaultClio

41 700

2020r.

109 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System