Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krisf

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: G.Scenic II,2.0 16v,automat,2004r
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 23:14
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


2 różnych mechaników stwierdziło że górna poduszka jest dobra. Pozostaje dolna lub skrzyni biegów......Nadal na tropie Sad
Powrót do góry
ninja_cat

Dyskutant



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Renault Scenic II GRAND, 1.9dci, 120KM, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 17:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


A jakie objawy u Ciebie? Co sie dzieje na biegu jalowym? Drga drazek zmiany biegow?
Powrót do góry
krisf

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: G.Scenic II,2.0 16v,automat,2004r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 18:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Wszystko jest opisane w moich postach . Skrzynia automat, drążek nie drży... Drgania to jedno, ale podczas jazdy powyżej 120 dudnienie staje się bardzo uciażliwe, zmieniające ton przy poprzecznych nierównościach drogi.Generalnie występuje podczas jazdy przy każdej prędkości. Auto drży przy wolnych obrotach.
Powrót do góry
krisf

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: G.Scenic II,2.0 16v,automat,2004r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 19:53
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Mam nowy samochód Very Happy . Silnik wyjęty .Wymienione wszystkie poduszki . Cały kpl. nadawał się do kosza. Przy okazji wyszło, że łapa mocująca skrzynię była pęknięta Shocked . Teraz to cisza i spokój w aucie.....nawet praca disla zniknęła Cool
Powrót do góry
pawelka305391

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Scenic II 1,5 DCI 101KM 2004 Pack Authentique, Mercedes W169 2,0 CDI 82KM 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 01:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Potwierdzam ! Prawa poduszka zawieszenia silnika (strona prawa-rozrząd) została wymieniona i hałas podczas jazdy się skończył. Drgania były nie do zniesienia. Na biegu jałowym drgań nie było.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 01:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
w_war

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault,Grand Scenic, 2.0 Benzyna, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lut 2014, 17:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Witam
Też się podłączę do wątku:
Kupiłem miesiąc temu Grand Scenica Benzyna 2.0
Samochód po odpaleniu wpada w duże wibracje (drży szyber, plastiki, kierownica i pedały) w czasie jazdy jest podobnie, jest też problem z biegami (skrzynia 6) lewarek nie wraca w położenie 0 i jak przyszły mrozy to zaczęła zgrzytać podczas wrzucania 2 biegu. Auto oddałem do mechanika - wymieniłem rozrząd razem z kołem zmiennych faz. Ale auto dalej wibruje (może troszkę mniej) fachman mówił że był źle ustawiony rozrząd i teraz powinno być ok. - niby mam pojeździć to się ułoży Razz twierdzi że poduszki są ok. i nie chce mnie na koszty naciągać. Ponieważ troszkę jestem ogarnięty w mechanice pomyślałem że sam wymienię tę poduszki - tylko nie wiem która to może być i czy może mieć wpływ na problemy z biegami?
Powrót do góry
slawlik

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maków Podhalański
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dci 120km
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Maj 2014, 19:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Witam posiadam scenica II 1.9 dci i ostatnio zauwazyłem ze podczas ruszania jak jest zimny czuje drgania w samochodzie na wolnych obrotach jest ok tak samo podczas jazdy a jak sie nagrzeje silnik to drgania ustaja co to moze byc.
Powrót do góry
scrabi83

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Renault Scenic Grand 1.9 dci 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 10:49
Temat postu:

Prosze o pomoc PILNE.


Koledzy prosiłbym was o pomoc. chciałbym sie dowiedziec czy u mnie te jest walnięta poduszka silnika.objawy sa nastepujace. rano jak odpale auto oczywiscie telepie cała budą do momentu az złapie temperaturę a czaami i dłuzej. drugi objaw to taki że jak jade i wjeżdzam w jakies zagłebienia w momencie jak auto sie ugina tzn tak jak by siedalo kucało na ugietych kolanach słuchac straszne takie chuczenie buczenie taki buuuuuuu buuuuuu czasami nawet bardzo głosno i to niezależnie czy wjeżdżamy w duze zagłebienie czy małe ten objaw jest cały czas od momentu kiedy kupiłem samochód.powiem szczerze ze tka jazda jest naprawde mało komfortowa bo ciagle musze miec właczone radio glosniej zeby nie b yło tego słychac Very Happy
pomoze ktos prosze o pomoc bede wdzieczny.
Powrót do góry
macieja1975

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: scenic2; 1,5dci; 2005
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 11 Sty 2015, 21:29
Temat postu:

Re: Prosze o pomoc PILNE.


Poproś kogoś niech chwyci mocowanie poduszki i popchnie ją, sam usiądź w środku, jak usłyszysz "łomotanie" to znaczy że poducha jest walnięta. U mnie tak było. Poza tym może wyciec olej z poduchy i będzie plama w okolicach.
Miałem podobne objawy do Twoich jak silnik się rozgrzał to "łomotanie" ustawało.
Powrót do góry
macieja1975

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: scenic2; 1,5dci; 2005
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 11 Sty 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


w_war napisał:
Witam
Też się podłączę do wątku:
Kupiłem miesiąc temu Grand Scenica Benzyna 2.0
Samochód po odpaleniu wpada w duże wibracje (drży szyber, plastiki, kierownica i pedały) w czasie jazdy jest podobnie, jest też problem z biegami (skrzynia 6) lewarek nie wraca w położenie 0 i jak przyszły mrozy to zaczęła zgrzytać podczas wrzucania 2 biegu. Auto oddałem do mechanika - wymieniłem rozrząd razem z kołem zmiennych faz. Ale auto dalej wibruje (może troszkę mniej) fachman mówił że był źle ustawiony rozrząd i teraz powinno być ok. - niby mam pojeździć to się ułoży Razz twierdzi że poduszki są ok. i nie chce mnie na koszty naciągać. Ponieważ troszkę jestem ogarnięty w mechanice pomyślałem że sam wymienię tę poduszki - tylko nie wiem która to może być i czy może mieć wpływ na problemy z biegami?


Jak Ci zgrzyta wymień poduchę skrzyni, tylko zaznacz miejsce starej i ustaw identycznie nową. Poduszka skrzyni niby nie wygląda na nie uszkodzoną ale dopiero po rozebraniu można to stwierdzić (u mnie było niewielkie wyrobienie gumy wewnątrz poduszki nie widoczne normalnie)
Powrót do góry
Voodek

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 20:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Witam,
Czy zgrzyt i efekt "dobijania" zawieszenia podczas przejazdu przez nierówności poprzeczne, np. progi zwalniające, zjazd z krawężnika, może być oznaką, że żywot poduszki (dolna? górna?) silnika dobiegł końca?
Jednocześnie nie odnotowałem innych, wymienianych przez forumowiczów objawów dla tej przypadłości, czyli drgania karoserii, nadmierny hałas pracy silnika, itp.
Jedyne co, to odczuwalne jest delikatne drganie pedału gazu podczas ruszania, zaraz po uruchomieniu samochodu. Dalej, podczas jazdy, nie da się już tego odczuć.
Na kierownicy nie odczuwam żadnych luzów, ani zgrzytów podczas skręcania, więc wahaczy, drążków i łożysk mcphersonów raczej nie podejrzewam. Ewentualnie może poduszki nad mcphersonami?
Powrót do góry
chmuraro

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: Grand Scenic 1.6 2005r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2015, 21:23
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Objawy uszkodzonej poduszki silnika?


Kolego Voodek,miałem takie same objawy i wymieniłem poduszkę górną silnika i łączniki stabilizatora i wszystko ustało,wreszcie nic nie wali przy przejazdach przez spowalniacze a mechanik mówił mi że poduszka jest cała ale niestety była już zużyta i wybita i tego nie wziął pod uwagę
Powrót do góry
tymin

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2018, 09:41
Temat postu:

Wymiana poduszki silnika górnej.


W moim przypadku poduszka wyglądała naq całkowicie zużytą. Po odkręceniu okazało się, że nie ma pod nią podkładki, która uniemożliwia 'wydymanie jej' w dół. Musiałem dorobić podkładkę i jest OK.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

59 800

2017r.

147 000 km

małopolskie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie

RenaultScenic Conquest

19 500

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultScenic

19 500

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultScenic

53 000

2018r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System