Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P_r_z_e_m_o

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: SCENIC KALEIDO(1,6/16V 107KM)
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 05 Maj 2010, 13:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Chwila, a tylne drzwi? Chyba, że to pomyłka?
Ja miałem podobny problem, ale winny był luźny wyłącznik przy prawych tylnych drzwiach. Po prostu sobie latał. No i miałem sensacje w postaci migającej kontrolki drzwi + zapalanie się światła w kabinie. Może sprawdź jeszcze raz czy wyłączniki się nie ruszają
Następna sprawa, oryginalnie na drzwiach są kawałki plastiku na których opiera się wyłącznik. U mnie tego nie było, zrobiłem sobie nowe i przykleiłem taśmą dwustronną. Z tym, że teraz mi odpadły ale nic mi nie świeci.
Zastanawiam się, czy w Twoim przypadku nie doszło do zalania UCH i gdzieś w jego okolicy, na stykach nie ma jakiegoś zwarcia?
_________________
Pozdrawiam
P_r_z_e_m_o
******************
Zapraszam na Forum Megane i Scenic
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
fivee

Dyskutant



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Scenic '98 1.6/8V/90KM
Piwa: 7/26
Wysłany: Czw 06 Maj 2010, 12:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Muszę przyznać się do pewnego błędu, mianowicie, wcześniej pisałem że nie mam włączników w tylnych drzwiach. Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem na zdjęciach innych aut gdzie teoretycznie powinny one być , poszedłem na dół obejrzałem wnikliwie i okazało się, że są skutecznie nie widoczne zaślepki. Otworzyłem dziury były kable z wepchniętymi włącznikami. Znów wszystko wyjąłem sprawdziłem (wyciągnąłem wtyczki z włączników) ale nic to nie zmieniło w sytuacji świecącej kontrolki :/
Co do włączników to są one same w sobie plastikowe, także myślę, że same się izolują od nadwozia. Z tym modułem uch nie jestem pewien ale czytałem trochę po forum i jest to lekarstwo na wiele dolegliwości elektrycznych a naprawa ponoć jest strasznie droga.

Mam jeszcze jeden trop jak uważasz: skoro po zamknięciu drzwi światło gaśnie to znaczy że obwód skutecznie jest otwarty wyłączniki działają a skoro lampka wciąż się świeci to przyczyną może być tylko impuls do samej kontrolki, zwarcie tuż za nią?
Powrót do góry
P_r_z_e_m_o

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: SCENIC KALEIDO(1,6/16V 107KM)
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 14:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Działa to dokładnie jak napisałeś. Jeżeli któryś czujnik nie wyłącza się odpowiednio, tzn jest rozwarty po zamknięciu to światło gaśnie. W przypadku gdy jest źle ustawiony to w momencie gdy karoseria lub drzwi zaczynają "pracować" ponownie się stykają i podawany jest impuls na UCH a tym samym zapala się lampka sufitowa i kontrolka drzwi. Oczywiście równie dobrze może być gdzieś zwarcie na kablach i efekt będzie taki sam.

Acha wyłącznik nie izoluje się od nadwozia, jak napisałeś jest plastikowy. Dochodzą do niego dwa kable "+" i masa. "+" idzie do UCH, a masa do złącza masy na karoserii. Jeżeli wyłącznik nie rozłącza tzn., że uszkodzony jest w środku. Nic nie da oglądanie samych wyłączników, musisz je wypiąć z instalacji i próbować zwierać styki we wtyczce. Jeżeli po wyłączeniu stycznika lampka zgaśnie masz odpowiedź.
Zrób sobie próbnik; bateryjka z żarówką, standardowy multimetr w takich przypadkach pokazuje nie zawsze to czego się spodziewasz.
Nie pamiętam czy da się rozebrać sam wyłącznik, wydaje mi się że tak, ale w 100% nie jestem pewien, nie robiłem tego.
_________________
Pozdrawiam
P_r_z_e_m_o
******************
Zapraszam na Forum Megane i Scenic
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
zbenyk

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: reno scenic II 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 13:24
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Witam. Jestem tu nowy, ale mam taki mały problem. A mianowicie u mojej sceni z 2001 roku nie świeci się na panelu kontrolka otwartej klapy, a świeciła. Chciałbym wiedzieć gdzie jest czujnik (wyłącznik) to bym przy nim może coś pogrzebał jak nie ma styku. Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
mattxs

Debiutant



Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-Mazurskie
Posiadane auto: Renault Megane Scenic 1.9 dTi 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 22:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


może masz przepaloną żarówkę , podobnie miałem z pasem ,mimo że odpięty nic się nie świeciło ,ale przy okazji wymiany żarówek w zegarach zaglądnąłem dalej i miałem przepaloną kontrolkę też. co do poprzednich postów z kontrolką otwartych drzwi mam to samo ,tyle że u mnie zapala się kontrolka tylko przy niskich temp. minusowe i do 2 stopni na plusie. no i podczas jazdy po naszych "niedziurawych" drogach Rolling Eyes
_________________
And the rain will kill us all
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 22:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zbenyk

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: reno scenic II 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 11:13
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Dzięki. Browar dla Ciebia. Laughing
Powrót do góry
Marian1981

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megan Scenic I
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 21:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Kolego, wracając do tematu z palącą się kontrolką otwartych drzwi. U mnie było podobnie okazało sie, że padnięty był czujnik po zimie. Na "oko" nie było tego widac jednak jak porządnie dociskałem czujnik palcem to kontrolka gasła. Zanim wymontujesz czujniki spróbuj przycisnąc, niestety ale u mnie wymontowanie skończyło się wyłamaniem plastikowego mocowania(i czujnik był do wyrzucenia).
Powrót do góry
Macieks_88

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Markowa
Posiadane auto: Renault Scenic 1.6 16v 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2012, 13:00
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Witam serdecznie, mam problem z tymi czujnikami. Kiedy wszystkie drzwi są pozamykane kontrolka pokazuje otwarcie drzwi ponadto wewnętrzne światło świeci non stop nawet wtedy kiedy silnik nie pracuje, a auto jest zamknięte. Jestem zielony w takich sprawach. Moglibyście rzucić zdjęcie gdzie dokładnie znajdują się te czujniki? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
ar2r_w

Auto Maniak



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
Wysłany: Czw 16 Sie 2012, 18:21
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Zdjęcie raczej niepotrzebne- czujniki są pod takimi małymi, karbowanymi, gumowymi osłonkami pod (z tyłu obok) zaczepami zamków. Na pewno myjąc wnęki drzwi nieraz o nie zahaczyłeś Smile. Czujnik tylnej klapy to wystający plastykowy bolec w okolicy zamka.
Powrót do góry
Macieks_88

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Markowa
Posiadane auto: Renault Scenic 1.6 16v 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 17:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) kontrolka otwartych drzwi


Dzięki za info. Dzisiaj dokładnie sprawdziłem zbadałem zachowanie kontrolki przy zamykaniu i otwieraniu poszczególnych drzwi i okazało się, że to wina tylnej klapy. Przy ostrzejszym hamowaniu wszystko wraca no normy ale najmniejsza nierówność skutkuje jej "otwarciem". Będę się musiał przyjrzeć temu bliżej bo nie wyobrażam sobie jazdy z włączonym światłem wewnątrz auta po zmroku Wink
Powrót do góry
aleksa29

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Irlandia
Posiadane auto: Peugeot 508 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 13:27
Temat postu:

swialto


u mnie tez swieci sie ta kontrolka, tylko wczesniej pisaliscie o swietle przy otwartych drzwiach, ono wlasnie mi nie swieci przy otwartych drzwiach, jest gdzies jakis czujnik
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultLaguna

12 500

2007r.

290 000 km

śląskie

RenaultClio

38 900

2019r.

102 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

62 900

2019r.

109 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System