Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kangoo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agentusek

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marianow k/Leszna, mazowieckie
Posiadane auto: Kangoo 1,5DCI 2004r/ 82KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 12:53
Temat postu:

problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


Witam,
Staralem sie poszukac watku w tresci i/lub temetu, ktory objawami bylby podobny do mojego problemu ale niestety nie udalo mi sie.
Problem dotyczy mojego Kangoo-ra, ktory od jakiegos miesiaca rano ma problemy z zapalaniem. Mianowicie:
1. przekrecam kluczyk
2. gasna wszystkie lampki (poza "akumulator" i "reczny")
3. krece kluczykiem, autko zapala od pierwszego razu
4. silnik pracuje 5-8 sekund i gasnie
5. krece jeszcze kilka razy z rzedu i za 3-4 razem zapala.
Nie wyswietla zadnych bledow SERV. Z cieplego po krotkim czasie pali bez problemow. Nie ma spadku mocy bez wzgledu na zakres obrotow (wiadomo ze na niskich jest gorzej) w porownaniu do jazdy przed problemami. Filtr paliwa wymieniany 3-4kkm temu, podlewam co jakis czas STP do diesel (w ilosciach zgodnych z zaleceniami). Piana pojawia sie "na powrocie" w przewodach paliwowych ale to chyba normalka. Nie wydaje mi sie zeby autko pracowalo nierowno (plywajace obroty) - no moze delikatnie. Zauwazylem natomiast jedna rzecz jeszcze, mianowicie co jakis czas z filtra paliwa leci babel powietrza na wtryskiwacze.
Moze macie jakies pomysly?
Gdyby byla to pompa paliwa to by przerywala tez w trakcie pracy (tych problemow nie ma). Moze filtr paliwa do zmiany, lub wtryski juz sie zmeczyly?. Czytalem tez o czujniku polozenia walu (zeby oczyscic z opilkow metali?) ale nie wiem gdzie to jest Wink.
prosze o pomoc
pozdraawiam
Piotr
Powrót do góry
skype status
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 20:58
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


Jaki masz przebieg w swoim "kangurku", skoro piszesz ze co jakis czas pojawiaja sie bąbelki paliwa idące do wtrysków to wyglada na to ze masz zapowietrzony układ paliwowy. Należałoby go odpowietrzyć. Takie jest moje skromne zdanie.Wink
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
agentusek

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marianow k/Leszna, mazowieckie
Posiadane auto: Kangoo 1,5DCI 2004r/ 82KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


przemus1982 napisał:
Jaki masz przebieg w swoim "kangurku", skoro piszesz ze co jakis czas pojawiaja sie bąbelki paliwa idące do wtrysków to wyglada na to ze masz zapowietrzony układ paliwowy. Należałoby go odpowietrzyć. Takie jest moje skromne zdanie.Wink

Przebieg 164kkm. Jutro kupie filtr paliwa ale juz sie boje zeby to nie byly te cholerne opilki z pompy paliwa w DCI. Naczytalem sie za duzo chyba.
Przed chwila bylem w garazu i popracowalem/popompowalem sporo ta gruszka. Potem z zimnego odpalil za pierwszym razem i co najwazniejsze nie zgasl. Zobaczymy co bedzie jutro rano. Jesli bylby to tylko zapowietrzony uklad paliwa to byloby super. Czy te operacje gruszka mogly odpowietrzyc uklad?
_________________
silnik K9K B7, 160 kkm na szafie i wciaz rosnie
Powrót do góry
skype status
przemus1982

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIAŁYSTOK
Posiadane auto: Seat altea 2.0tdi 2004, Citroen C4 Picasso 1.6hdi 2009r skrzynia mcp
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 23:08
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


Napewno pomoglo:), a nie zaszkodziło, tylko kup filtr dobrej jakości:), ja u siebie zmieniam filtr co roku i jest dobrze:) a na szafie 232tkm i rosnie:) odpukac w silniku zmieniane olej filtry rozrzad i swiece zarowe a ostatnio czyscilem regulator cisnienia na pompie wtryskowej bo obroty falowaly i dalej smiga:). Daj znac o efektach jak poszlo, wydaje mi sie ze masz zapowietrzony uklad paliwowy.Smile
_________________
tylny napęd jest dla dziewczynek Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
agentusek

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marianow k/Leszna, mazowieckie
Posiadane auto: Kangoo 1,5DCI 2004r/ 82KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 16:25
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


Dzis rano sytuacja sie powtorzyla, tzn zapalil i po 5 sekundach zgasl. Po kilkukrotnym dlugim kreceniu zapalil.
Kupilem nowy filtr paliwa. Wlasnie zmienilem (byl SCT GERMANY ST498 a teraz jest PURFLUX FCS748) fitr. Autko odpalilo i nie zgaslo. Pracuje rowno na zimnych obrotach (wczesniej na zimnym troche falowalo).
W starym filtrze bylo troche czarnych drobinek (okreca sie dol od filtra i zlewa olej/benzyne) ale bardzo malo i nie podejrzewam ze pompa sie rozsypala. Zobaczymy za kilka dni. Dopisze posta jutro jak rano bede odpalal. Dzis smigam jeszcze dolac do pelna (jest 1/3 zbiornika) i zalac STP. Tankuje mojego Kangurka i zony sluzbowa Toyote na lokalnej stacji i nigdy nie bylo problemow z ON. Widac jedno tankowanie "taniego" paliwa do Kangurka musialo zabic filtr. To jak pojechac do Egiptu i dostac choroby Faraona Wink.

P.S. Uklad paliwowy chyba dalej jest zapowietrzony (pomimo "walenia w gruche"), poniewaz dalej leca pecherzyki powietrza ale jest ich o wiele mniej, nie tak czesto i nie takie duze jak wczesniej.
_________________
silnik K9K B7, 160 kkm na szafie i wciaz rosnie
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 16:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wacekkk

Dyskutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnow
Posiadane auto: Reno Kangoo 1.5 cdi 2002r
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 13 Wrz 2011, 17:16
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


Witaj pechezykami powietrza sie nie przejmuj zabardzo zawsze wystepuja w przewodach to nic groznego tak poprostu jest a jesli po zmainie filtra bedzie ok to wszystko wyjasnia byl zabrudzony!!mam 1.5 dci tez mam pechezyki w przewodach i nie mam klopotow z odpalaniem i jazda poprostu trzeba tankowac dobre paliwo bo te silniki sa wrazkliwe na zle ON Pozdrawiam 1
Powrót do góry
agentusek

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Marianow k/Leszna, mazowieckie
Posiadane auto: Kangoo 1,5DCI 2004r/ 82KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Paź 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Renault Kangoo ) problemy z zapalaniem Kangoo I 1.5DCI 2004r


Nie ma zadnych problemow z zapalaniem. Przyczyna na cale szczescie byl filtr paliwa.
_________________
silnik K9K B7, 160 kkm na szafie i wciaz rosnie
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Kangoo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Kangoo »

Opinie o samochodach Renault Kangoo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Kangoo ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

70 900

2019r.

160 000 km

śląskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie

RenaultMegane

27 900

2010r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

50 000

2018r.

240 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System