Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 18:07
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


edek40 napisał:
olo333, Twój problem polega na tym, że dla Ciebie alkohol to wódka i być może masz z tym większy problem niż myślisz.

Rozumiem zatem, że to przez takie osoby jak ty chcieli nałożyć akcyzę na płyn do spryskiwaczy.
edek40 napisał:
Glikol jest alkoholem ale niestety na Twoje nieszczęście posiada dwie grupy funkcyjne OH (hydroksylowe) co oznacza, że do rozerwania takiego wiązania potrzeba więcej energii niż do rozerwania wiązania jakie ma woda z jedną grupą hydroksylową. Do rozerwania dwóch grup hydroksylowych potrzeba dwa razy więcej energii niż do rozerwania pojedynczej grupy

W takim razie jakim cudem doszło do rozerwania tych wiązań w Twojej chłodnicy, skoro wyparowała ci WYŁĄCZNIE woda?
edek40 napisał:

P.s. Nie pisz do mnie "chemiku" bo nim nie jestem. To co wiem a co Ty zapomniałeś można było usłyszeć w 5 czy 6 klasie szkoły podstawowej na lekcji chemii.

No bynajmniej Cię nie podejrzewam o wykształcenie chemiczne. Coś tam wpisałeś w google, coś tam wyskoczyło, ale mało z tego zrozumiałeś. I nie chrzań mi tu o lekcjach chemii w 5 czy 6 klasie podstawówki, bo chemia zaczynała się w siódmej. Ale być może nigdy tak daleko nie dotarłeś...
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 18:30
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Koledzy Edek i Olo: proponuję zakończyć ten spór na forum i (ewentualnie jak musicie jeszcze) to przejść na PW.
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 18:40
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Masz rację, to nie odpowiednie miejsce żeby się obrażać. Ale uważam, że na takie posty należy reagować:
edek40 napisał:
Widzę że wszyscy za tym by lac płyn . Tak zrobie , dzieki ....
Tak zrobiłem no i sie okazjue, że bardzo źle zrobiłem. Już to wiem . Zagęściłem roztwór dolewajac płynu w miejsce odparowanej wody. Pamietajcie zatem : jesli z układu wyparuje ciecz i macie 100% pewności, że to odparowanie a nie wyciek to wówczas dolewamy tylko wodę, NIE PŁYN .

Przyznasz chyba, że stosując się do takich rad można wyrządzić sobie szkodę, tym bardziej że zima idzie. Ktoś z mniej doświadczonych kierowców mógłby posłuchać "dobrych rad", ale dzięki naszej interwencji może się zastanowi. W przeciwnym wypadku w ogóle nie wchodziłbym w dyskusję z takim osobnikiem.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333 napisał:
edek40 napisał:
olo333, Twój problem polega na tym, że dla Ciebie alkohol to wódka i być może masz z tym większy problem niż myślisz.

Rozumiem zatem, że to przez takie osoby jak ty chcieli nałożyć akcyzę na płyn do spryskiwaczy.
edek40 napisał:
Glikol jest alkoholem ale niestety na Twoje nieszczęście posiada dwie grupy funkcyjne OH (hydroksylowe) co oznacza, że do rozerwania takiego wiązania potrzeba więcej energii niż do rozerwania wiązania jakie ma woda z jedną grupą hydroksylową. Do rozerwania dwóch grup hydroksylowych potrzeba dwa razy więcej energii niż do rozerwania pojedynczej grupy

W takim razie jakim cudem doszło do rozerwania tych wiązań w Twojej chłodnicy, skoro wyparowała ci WYŁĄCZNIE woda?

Takim cudem, że woda ma jedną grupę hydroksylową i wystarczy do jej rozerwania temperatura niespełna 100st.C a glikol ma dwie grupy i do ich rozerwania potrzebna jest temperatura co najmniej 180st.C czego nie osiągnąłem w moim układzie chłodzenia. Naprawdę tak ciężko zrozumieć podstawy chemii?


edek40 napisał:

P.s. Nie pisz do mnie "chemiku" bo nim nie jestem. To co wiem a co Ty zapomniałeś można było usłyszeć w 5 czy 6 klasie szkoły podstawowej na lekcji chemii.

No bynajmniej Cię nie podejrzewam o wykształcenie chemiczne. Coś tam wpisałeś w google, coś tam wyskoczyło, ale mało z tego zrozumiałeś. I nie chrzań mi tu o lekcjach chemii w 5 czy 6 klasie podstawówki, bo chemia zaczynała się w siódmej. Ale być może nigdy tak daleko nie dotarłeś...


Raczej nic nie znajdziesz w google o tym o czym piszemy. Nie wiem jak jest obecnie ale za moich czasów w klasie V było coś co się nazywało "budowa materii, zjawiska fizyczne i PRZEMIANY CHEMICZNE ZACHODZĄCE w najbliższym otoczeniau"
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


O.K. - ja również pasuję - Edek, dolewaj wody, być może już najbliższa zima da ci kilka odpowiedzi z omawianego tematu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 22:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333 napisał:
O.K. - ja również pasuję - Edek, dolewaj wody, być może już najbliższa zima da ci kilka odpowiedzi z omawianego tematu.

Widzisz chłopie, chodzi o to, że jeśli masz podstawowe braki to nie udzielaj porad przeczących prawom fizyki czy chemii bo z tego rodzą się plotki iż glikol to wódka.
Powrót do góry
jan-wojciech

Dyskutant



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Renault thalia 1/4
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 09:08
Temat postu:

wycieki płynu


Nie chciałbym się wymądrzać jak niektórzy jeśli chodzi o płyn.Natomiast miałem podobną sytuację tzn wycieki nagrzewnicy po stronie pasażera,mech różnie się do tego odnosili jedni chcieli wymiany nagrzewnicy drudzy dolania preparatu uszczelniającego.Dolano mi jakiegoś płynu uszczelniającego i problem znikł,w tym roku wymieniłem płyn i jest wszystko w prządku.Narazie nie ma żadnych wycieków,a straszono mnie że po wymianie płynu na nowy ponownie będą wycieki.A jeśli chodzi o wymianę nagrzewnicy no to jest to kosztowna operacja bo trzeba demontować całą deskę rozdzielczą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

27 000

2011r.

240 000 km

śląskie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System