Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 10:24
Temat postu:

Ubyło płynu chłodzącego


Po półrocznym użytkowaniu samochodu ze zbiorniczka cieczy chłodzącej ubyło mi jakieś 2cm płynu chłodzącego. Było na środku pomiędzy max. a min. a teraz jest jakiś 1cm od min. . Czy to duży ubytek czy nie? Ostatnio troszkę samochód pogoniłem w te upały i może dlatego wyparowało.
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 11:08
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Moim zdaniem tragedii nie ma. W te upały mogło troszkę wyparować i przecież jak się rozgrzewa to też paruje. Ale nie zaszkodzi dokładnie się przyjrzeć, czy gdzieś nie ma małego wycieku (np. na jakiejś złączce).
Samochód na gwarancji, więc może coś z nie taką jak potrzeba siłą skręcili.


Ostatnio zmieniony przez archive_25 dnia Sro 28 Lip 2010, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 11:54
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Sprawdź też czy aby nie podmaka wykładzina przy nogach pasażera - tam, jeżeli są ubytki obserwuje się najczęściej wycieki.
Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 12:59
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 23:48
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Pod nogami kierowcy sucho , sprawdziłem bo właśnie słyszałem, że bywają z tym problemy . A gdzie jest ten termostat?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Lip 2010, 23:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive

Gość







Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 07:31
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


.
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 12:06
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


edek40 napisał:
Pod nogami kierowcy sucho , sprawdziłem bo właśnie słyszałem, że bywają z tym problemy . A gdzie jest ten termostat?

Pod nogami kierowcy jest zazwyczaj sucho nawet jak przecieka - bo nieszczelnosci wychiodzą na zewnątrz po stronie pasażera - tam trzeba pooglądać wykładzinę.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 29 Lip 2010, 19:44
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Tak, tak, oczywiście miałem na myśli pod nogami pasazera. Pomyliłem się.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 30 Lip 2010, 23:22
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Sprawdziłem i nigdzie nie cieknie. Nie ma tez niczego niepokojącego w zawartości płynu w naczynku. Dzięki.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 09:01
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Skoro juz stwierdziłem, ze wycieków nie ma a jedynie wyparowało nieco płynu to chyba dolac powinienem wody destylowanej a nie plynu.

Kolego: Regulamin pkt. 20 mówi: „Nie piszemy jednego posta pod drugim (zamiast tego używamy opcji edycji posta by dopisać dodatkową treść).”
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 09:46
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Dolej płynu.
Powrót do góry
Gwardian

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: thalia dCi 1,5 2004
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 11:20
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333 napisał:
Dolej płynu.

Oczywiście tylko i wyłącznie PŁYNU!
Dolewanie wody powoduje rozcieńczanie i utratę właściwości. Kiedy w zimie spadnie temperatura poniżej 10 oC mogą wystapić przykre tego "rozcieńczania" następstwa.

Starajmy się nie cytować posta, jeśli odpowiadamy na niego tuż pod nim.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 15:10
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Jesli rozpuszczalnik wyparował (bo nie było wycieku) to co się stało z roztworem?
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 07:56
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


A skąd wiesz że wyparowała woda a nie glikol? Płyn i tak z czasem traci swoje właściwości (temperatura zamarzania, temperatura wrzenia), jak będziesz dolewał wodę to jeszcze szybciej obniżysz jego parametry.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 09:25
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


To że odparowała woda ( rozpuszczalnik ) wiem z lekcji chemii ale bardziej zastanawia mnie jak zmieniły się parametry tego co zostało w układzie. Marudzę tak bo to nowy samochód. Jakby był kilkuletni to bym po prostu zmienił płyn na nowi i tyle. Albo dolał czegokolwiek.
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 09:40
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


glikol to alkohol, on także paruje i to lepiej niż woda. To powinieneś wiedzieć, niekoniecznie z lekcji chemii Wink Nie ma sensu w samochodzie z tego roku wymieniać płyn na nowy bo trochę go ubyło. Jak jesteś bardzo dociekliwy to możesz podjechać gdzieś do warsztatu i zmierzyć temperaturę zamarzania, tylko że to strata czasu i pieniędzy - po prostu dolej płynu.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Widzę że wszyscy za tym by lac płyn . Tak zrobie , dzieki ....
Tak zrobiłem no i sie okazjue, że bardzo źle zrobiłem. Już to wiem . Zagęściłem roztwór dolewajac płynu w miejsce odparowanej wody. Pamietajcie zatem : jesli z układu wyparuje ciecz i macie 100% pewności, że to odparowanie a nie wyciek to wówczas dolewamy tylko wodę, NIE PŁYN .
Powrót do góry
Myśliwy

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: THALIA expresion 1,4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 18:42
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Witam, proszę o informację co należy zrobić jeżeli już wycieki są pod wykładziną od strony pasażera? Wiem, że trzeba uszczelnić - tylko jak i w którym miejscu. Czekam na poradę i pozdrawiam fachowców !
_________________
Pozdrawiam,
Myśliwy
Powrót do góry
robertw37

Dyskutant



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5dCi 82 km 11.2005r.
Piwa: 2/11
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 22:16
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


edek40 napisał:
Widzę że wszyscy za tym by lac płyn . Tak zrobie , dzieki ....
Tak zrobiłem no i sie okazjue, że bardzo źle zrobiłem. Już to wiem . Zagęściłem roztwór dolewajac płynu w miejsce odparowanej wody. Pamietajcie zatem : jesli z układu wyparuje ciecz i macie 100% pewności, że to odparowanie a nie wyciek to wówczas dolewamy tylko wodę, NIE PŁYN .


I co sądzisz, że w układzie pozostanie Ci zagęszczona galareta? Ech, to nic nie zmienia. Jak masz taki problem to jedź do serwisu, tam Ci za "marne " pieniądze powiedzą co zrobić.
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 11:46
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


edek40 napisał:
Widzę że wszyscy za tym by lac płyn . Tak zrobie , dzieki ....
Tak zrobiłem no i sie okazjue, że bardzo źle zrobiłem. Już to wiem . Zagęściłem roztwór dolewajac płynu w miejsce odparowanej wody. Pamietajcie zatem : jesli z układu wyparuje ciecz i macie 100% pewności, że to odparowanie a nie wyciek to wówczas dolewamy tylko wodę, NIE PŁYN .


Słuchaj no Edzio, rób sobie ze swoim samochodem co chcesz ale innym nie radź głupot.
Powrót do góry
Myśliwy

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: THALIA expresion 1,4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 12:53
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Prosiłem o poradę jak zdemontować po kolei części, aby uszczelnić nagrzewnicę. Roboty się nie boję, ale można uszkodzić plastyki. Jeśli zajdzie konieczność, to też kupię nagrzewnicę - tym bardziej, że idzie zima. Może ktoś z Was wymieniał już tę część. Mogą być same zdjęcia. Z góry dziękuję za pomoc !!!
_________________
Pozdrawiam,
Myśliwy
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 13:48
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


No jeżeli już byś się zdecydował na demontaż połowy samochodu to radziłbym wymienić nagrzewnicę na nową. Dużo płynu Ci ubywa? U mnie również nagrzewnica się poci, ale ubytki są nieduże, więc na razie nic z tym nie robię.
Opis wymiany nagrzewnicy jest w książce naprawy dla Clio 2, ale nie wiem na ile się ten proces różni od wymiany w Thalii.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 19:07
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333 napisał:
edek40 napisał:
Widzę że wszyscy za tym by lac płyn . Tak zrobie , dzieki ....
Tak zrobiłem no i sie okazjue, że bardzo źle zrobiłem. Już to wiem . Zagęściłem roztwór dolewajac płynu w miejsce odparowanej wody. Pamietajcie zatem : jesli z układu wyparuje ciecz i macie 100% pewności, że to odparowanie a nie wyciek to wówczas dolewamy tylko wodę, NIE PŁYN .


Słuchaj no Edzio, rób sobie ze swoim samochodem co chcesz ale innym nie radź głupot.

Skąd ty się urwałeś gościu????? Przestań pie.....C i nie rób z siebie idioty tymi bzdurami!!!
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 09:54
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


I co sądzisz, że w układzie pozostanie Ci zagęszczona galareta? Ech, to nic nie zmienia. Jak masz taki problem to jedź do serwisu, tam Ci za "marne " pieniądze powiedzą co zrobić.[/quote]

Tak. Tak nie tylko sądzę ale i wiem, że zostanie sama "galareta" a zmienia to tyle, że na tej galarecie się jeździć nie da. A Olo333 gdyby nie spał na chemii, to wiedziałby co się dzieje z roztworem gdy paruje z niego rozpuszczalnik.
Powrót do góry
robertw37

Dyskutant



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5dCi 82 km 11.2005r.
Piwa: 2/11
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 11:33
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Cytat:
edek40 napisał:
I co sądzisz, że w układzie pozostanie Ci zagęszczona galareta? Ech, to nic nie zmienia. Jak masz taki problem to jedź do serwisu, tam Ci za "marne " pieniądze powiedzą co zrobić.


Tak. Tak nie tylko sądzę ale i wiem, że zostanie sama "galareta" a zmienia to tyle, że na tej galarecie się jeździć nie da. A Olo333 gdyby nie spał na chemii, to wiedziałby co się dzieje z roztworem gdy paruje z niego rozpuszczalnik.

[/quote]
To powiedz mi kolego chemiku jakie są właściwości glikolu. Proszę, jesli chcesz eksperymentować to rób to na własnym samochodzie i nie pisz bzdur. Dolewaj wody i przy temperaturze - 30 stopni porozmawiamy. Przeczyta ktoś Twoje dywagacje i uszkodzi silnik.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 16:10
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


robertw37 napisał:
Cytat:
edek40 napisał:
I co sądzisz, że w układzie pozostanie Ci zagęszczona galareta? Ech, to nic nie zmienia. Jak masz taki problem to jedź do serwisu, tam Ci za "marne " pieniądze powiedzą co zrobić.


Tak. Tak nie tylko sądzę ale i wiem, że zostanie sama "galareta" a zmienia to tyle, że na tej galarecie się jeździć nie da. A Olo333 gdyby nie spał na chemii, to wiedziałby co się dzieje z roztworem gdy paruje z niego rozpuszczalnik.


To powiedz mi kolego chemiku jakie są właściwości glikolu. Proszę, jesli chcesz eksperymentować to rób to na własnym samochodzie i nie pisz bzdur. Dolewaj wody i przy temperaturze - 30 stopni porozmawiamy. Przeczyta ktoś Twoje dywagacje i uszkodzi silnik.[/quote]
A co mają za znaczenie właściwości glikolu? Wiemy nie zagłębiając się w szczegóły, że glikolu nie powinno być mniej jak 40% i więcej jak 60% w układzie chłodzenia. Jesli zatem stale odparowywał będzie rozpuszczalnik którym jest woda to dolewając płyn ( w którym jest już zawarty glikol ) zamiast wody, zagęścimy roztwór i glikolu w układzie będzie ponad 60%.
Powrót do góry
robertw37

Dyskutant



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,5dCi 82 km 11.2005r.
Piwa: 2/11
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 09:03
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Dobra, ja sie poddaję. Zrobisz co zechcesz. Instrukcja obsługi wyraźnie sugeruje uzupełnianie ubytku płynu, płynem a nie wodą.
Życzę bezproblemowej eksploatacji pojazdu. Robert
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 09:25
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


edek40 napisał:


Tak. Tak nie tylko sądzę ale i wiem, że zostanie sama "galareta" a zmienia to tyle, że na tej galarecie się jeździć nie da. A Olo333 gdyby nie spał na chemii, to wiedziałby co się dzieje z roztworem gdy paruje z niego rozpuszczalnik.


Panowie, troll, jak Boga kocham.
Spróbuję Ci to wyjaśnić jeszcze raz, metodą mniej naukową. Postaw szklankę z 200 ml wódki w ciepłym miejscu na powiedzmy 24 godziny. Po 24 godzinach załóżmy że będzie tam 150 ml, czyli coś odparowało. Nie trzeba być geniuszem by odgadnąć, że stężenie alkoholu w tej pozostałej części będzie mniejsze niż na początku, strzelam 25 % (początkowe 40%). Więc czego odparowało więcej, skoro roztwór się zmniejszył - alkoholu czy wody? Dodam tylko że glikol to też alkohol.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 01 Paź 2010, 20:39
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333, Twój problem polega na tym, że dla Ciebie alkohol to wódka i być może masz z tym większy problem niż myślisz. Glikol jest alkoholem ale niestety na Twoje nieszczęście posiada dwie grupy funkcyjne OH (hydroksylowe) co oznacza, że do rozerwania takiego wiązania potrzeba więcej energii niż do rozerwania wiązania jakie ma woda z jedną grupą hydroksylową. Do rozerwania dwóch grup hydroksylowych potrzeba dwa razy więcej energii niż do rozerwania pojedynczej grupy czyli glikol zaczyna się gotować w temperaturze mniej więcej 2 razy wyższej niż woda. Temperatura wrzenia glikolu to coś pewnie koło 190st.C ( nie pamiętam dokładnie ) a w tej temperaturze wody już nie będzie. Gliceryna tez jest alkoholem ale ta zaś posiada aż trzy grupy hydroksylowe i tworzy ona grupę karboksylową do których rozerwania potrzeba trzy razy więcej energii niż ta dostarczona do rozerwania wiązania grupy OH w wodzie. Temperatura przy której gliceryna wrze to jakieś 3 razy więcej niż dla wody czyli niemal 300st.C. To wyjaśnienie mniej naukowe. A żeby uprościć napiszę jeszcze, że na rozgrzany tygiel wylejesz 100 gram wody i ona zacznie się gotować podczas gdy glikol nie zacznie nawet jeszcze mętnieć.
P.s. Nie pisz do mnie "chemiku" bo nim nie jestem. To co wiem a co Ty zapomniałeś można było usłyszeć w 5 czy 6 klasie szkoły podstawowej na lekcji chemii.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 00:44
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


robertw37 napisał:
Dobra, ja sie poddaję. Zrobisz co zechcesz. Instrukcja obsługi wyraźnie sugeruje uzupełnianie ubytku płynu, płynem a nie wodą.
Życzę bezproblemowej eksploatacji pojazdu. Robert

No właśnie. Instrukcja sugeruje co zrobić w razie UBYTKU PŁYNU jako całości ( H2O + C2H4(OH)2 ) na skutek dziury w układzie a nie co w razie oporowania jednego z jego składników. Nie przewidują widocznie nieszczelności np: korka w zbiorniku wyrównawczym.
Wiem, że to trudny problem ale wszak po to jest forum by trudne rozwiązywać wspólnymi siłami. Bo jak koło zmienić to ja wiem.
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 18:07
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


edek40 napisał:
olo333, Twój problem polega na tym, że dla Ciebie alkohol to wódka i być może masz z tym większy problem niż myślisz.

Rozumiem zatem, że to przez takie osoby jak ty chcieli nałożyć akcyzę na płyn do spryskiwaczy.
edek40 napisał:
Glikol jest alkoholem ale niestety na Twoje nieszczęście posiada dwie grupy funkcyjne OH (hydroksylowe) co oznacza, że do rozerwania takiego wiązania potrzeba więcej energii niż do rozerwania wiązania jakie ma woda z jedną grupą hydroksylową. Do rozerwania dwóch grup hydroksylowych potrzeba dwa razy więcej energii niż do rozerwania pojedynczej grupy

W takim razie jakim cudem doszło do rozerwania tych wiązań w Twojej chłodnicy, skoro wyparowała ci WYŁĄCZNIE woda?
edek40 napisał:

P.s. Nie pisz do mnie "chemiku" bo nim nie jestem. To co wiem a co Ty zapomniałeś można było usłyszeć w 5 czy 6 klasie szkoły podstawowej na lekcji chemii.

No bynajmniej Cię nie podejrzewam o wykształcenie chemiczne. Coś tam wpisałeś w google, coś tam wyskoczyło, ale mało z tego zrozumiałeś. I nie chrzań mi tu o lekcjach chemii w 5 czy 6 klasie podstawówki, bo chemia zaczynała się w siódmej. Ale być może nigdy tak daleko nie dotarłeś...
Powrót do góry
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 18:30
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Koledzy Edek i Olo: proponuję zakończyć ten spór na forum i (ewentualnie jak musicie jeszcze) to przejść na PW.
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 18:40
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


Masz rację, to nie odpowiednie miejsce żeby się obrażać. Ale uważam, że na takie posty należy reagować:
edek40 napisał:
Widzę że wszyscy za tym by lac płyn . Tak zrobie , dzieki ....
Tak zrobiłem no i sie okazjue, że bardzo źle zrobiłem. Już to wiem . Zagęściłem roztwór dolewajac płynu w miejsce odparowanej wody. Pamietajcie zatem : jesli z układu wyparuje ciecz i macie 100% pewności, że to odparowanie a nie wyciek to wówczas dolewamy tylko wodę, NIE PŁYN .

Przyznasz chyba, że stosując się do takich rad można wyrządzić sobie szkodę, tym bardziej że zima idzie. Ktoś z mniej doświadczonych kierowców mógłby posłuchać "dobrych rad", ale dzięki naszej interwencji może się zastanowi. W przeciwnym wypadku w ogóle nie wchodziłbym w dyskusję z takim osobnikiem.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333 napisał:
edek40 napisał:
olo333, Twój problem polega na tym, że dla Ciebie alkohol to wódka i być może masz z tym większy problem niż myślisz.

Rozumiem zatem, że to przez takie osoby jak ty chcieli nałożyć akcyzę na płyn do spryskiwaczy.
edek40 napisał:
Glikol jest alkoholem ale niestety na Twoje nieszczęście posiada dwie grupy funkcyjne OH (hydroksylowe) co oznacza, że do rozerwania takiego wiązania potrzeba więcej energii niż do rozerwania wiązania jakie ma woda z jedną grupą hydroksylową. Do rozerwania dwóch grup hydroksylowych potrzeba dwa razy więcej energii niż do rozerwania pojedynczej grupy

W takim razie jakim cudem doszło do rozerwania tych wiązań w Twojej chłodnicy, skoro wyparowała ci WYŁĄCZNIE woda?

Takim cudem, że woda ma jedną grupę hydroksylową i wystarczy do jej rozerwania temperatura niespełna 100st.C a glikol ma dwie grupy i do ich rozerwania potrzebna jest temperatura co najmniej 180st.C czego nie osiągnąłem w moim układzie chłodzenia. Naprawdę tak ciężko zrozumieć podstawy chemii?


edek40 napisał:

P.s. Nie pisz do mnie "chemiku" bo nim nie jestem. To co wiem a co Ty zapomniałeś można było usłyszeć w 5 czy 6 klasie szkoły podstawowej na lekcji chemii.

No bynajmniej Cię nie podejrzewam o wykształcenie chemiczne. Coś tam wpisałeś w google, coś tam wyskoczyło, ale mało z tego zrozumiałeś. I nie chrzań mi tu o lekcjach chemii w 5 czy 6 klasie podstawówki, bo chemia zaczynała się w siódmej. Ale być może nigdy tak daleko nie dotarłeś...


Raczej nic nie znajdziesz w google o tym o czym piszemy. Nie wiem jak jest obecnie ale za moich czasów w klasie V było coś co się nazywało "budowa materii, zjawiska fizyczne i PRZEMIANY CHEMICZNE ZACHODZĄCE w najbliższym otoczeniau"
Powrót do góry
olo333

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


O.K. - ja również pasuję - Edek, dolewaj wody, być może już najbliższa zima da ci kilka odpowiedzi z omawianego tematu.
Powrót do góry
edek40

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: renault thalia 1.4 16v 2010 ; Opel Agila 1.2 16V 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 02 Paź 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) Ubyło płynu chłodzącego


olo333 napisał:
O.K. - ja również pasuję - Edek, dolewaj wody, być może już najbliższa zima da ci kilka odpowiedzi z omawianego tematu.

Widzisz chłopie, chodzi o to, że jeśli masz podstawowe braki to nie udzielaj porad przeczących prawom fizyki czy chemii bo z tego rodzą się plotki iż glikol to wódka.
Powrót do góry
jan-wojciech

Dyskutant



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Renault thalia 1/4
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 09:08
Temat postu:

wycieki płynu


Nie chciałbym się wymądrzać jak niektórzy jeśli chodzi o płyn.Natomiast miałem podobną sytuację tzn wycieki nagrzewnicy po stronie pasażera,mech różnie się do tego odnosili jedni chcieli wymiany nagrzewnicy drudzy dolania preparatu uszczelniającego.Dolano mi jakiegoś płynu uszczelniającego i problem znikł,w tym roku wymieniłem płyn i jest wszystko w prządku.Narazie nie ma żadnych wycieków,a straszono mnie że po wymianie płynu na nowy ponownie będą wycieki.A jeśli chodzi o wymianę nagrzewnicy no to jest to kosztowna operacja bo trzeba demontować całą deskę rozdzielczą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

20 600

2008r.

250 000 km

śląskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultGrand Scenic

76 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultLaguna

17 700

2007r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System