Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grika

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gołkowice
Posiadane auto: Renault Scenic III Expression 1,6 16V 110KM 2010r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 09:38
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Chętnie bym wpisał i zdjęcie dał ale nie wiem gdzie i jak
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 09:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


w PROFIL kolego. tak jak na innych forach
Powrót do góry
pc111

Auto Maniak



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 4198
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...
Posiadane auto: ...
Piwa: 258/295
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 10:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Wstaw kilka fotek z wnętrza ,chętnie popatrzymy. Very Happy
Powrót do góry
norbert_p

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic III, 1.4 TCe
Piwa: 5/8
Wysłany: Czw 22 Gru 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem GS III z silnikiem 1.4 TCe (130KM) w wersji SL Tech Run. Autko ma fajny i bardzo cichy silniczek. Dobrze się zbiera, jak na swoje gabaryty i daje naprawdę dobre odczucia. Nie przekraczam na razie 3000 obr/min (jak każe instrukcja), bo chcę go dobrze dotrzeć, a nie zatrzeć. Spalanie średnie to na razie 9l, ale myślę, że niedługo spadnie. W środku zachwyca dobre spasowanie elementów, zero podejrzanych szumów, stuków itp. Bardzo dobrze oceniam navi tomtom live (poprzednie typu carminat 8000 to żenada). Ta to pełnowartościowa navi. Ekstra sprawa. Trochę może zirytować krótka jedynka, ale da się z tym żyć. W końcu auto z turbiną. Jak coś się więcej nasunie to tutaj napiszę Wink
Powrót do góry
norbert_p

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic III, 1.4 TCe
Piwa: 5/8
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 23:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Mój Scenic ma przejechane już prawie 1800km. Dzisiaj wykonana była pierwsza wymiana oleju z filtrem w ASO (380zł). Myślę, że auto się już "ułozyło", aczkolwiek obroty ponad 3000 wykorzystuję dość sporadycznie (nie mam takiej potrzeby). Spalanie na początku oscylowało na trasie w granicach 9-9,5l. Dużo. Teraz przy tej samej technice oraz warunkach na drodze spadło do min 8,2l/100km. Niżej na razie mi się nie udało zejść. Myślę, że to dobry wynik. W końcu to benzyna z turbiną. Jak na razie usterek 0.
Co mnie trochę irytuje, ale zdążyłem się już przyzwyczaić:
- kiepski czujnik deszczu (miałem podobny problemik w Megance II ph I więc to zapewne taka konstrukcja made in Renault). Chodzi o to, że przy np syfie lecącym za tirem wycieraczki w trybie AUTO chodzą cały czas i nagle zaczynają działać czasowow, a ten syf dalej tak samo leci - ta sama prędkość i odległość od tira),
- szkoda, że Renault nie umieściło na tylnej szybie jakichś spojlerów, bo w deszczową pogodę ta szyba brudzi się non stop - wycieraczka, która generalnie jest mniej wykorzystywana od tych z przodu będzie pewnie do wymiany razem z nimi.
Więcej uwag na razie nie mam. Auto super się prowadzi również na śniegu na co istotny wpływ mają nowe zimówki UltraGripy 8.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 23:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 09:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


no to fajnie.
wszystkie pojazdy z pionową tylną ścianą mają ten problem brudzenia.
Powrót do góry
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 22:31
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Zaczynam dumac nad scenikiem III i jaki silnik w uzywanym aucie bedzie optymalny dziennie okolo 50-60 km plus pare wycieczek po 400 km w ciagu roku. Mam diesla 1.9tdi 100 ktorym przejechalem okolo 60 tys km bez zadnych problemow i awarii. Widzialbym chetnie pod domem 1.5 dci ale meczy mnie temat panewek bez zamków Smile 1.9 tez bym nie pogardzil ale ten sam problem a 2.0 dci sa za drogie.Zostaje jeszcze 1.6 w benzynie gdzie jedyny problem to kzfz no i 1.4tce , ktory bedzie palil najwiecej niema kzfr za to ewentualnie problemy z turbina moga sie zdarzyc skoro auto bede chcial na pare lat. Prosze o wypowiedzi ,a i jeszcze fap ,ale ponoc w Sceniaku 3 jest malo problemowy i najważniejsze suchy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 22:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Zaczynam dumac nad scenikiem III i jaki silnik w uzywanym aucie bedzie optymalny dziennie okolo 50-60 km plus pare wycieczek po 400 km w ciagu roku. Mam diesla 1.9tdi 100 ktorym przejechalem okolo 60 tys km bez zadnych problemow i awarii. Widzialbym chetnie pod domem 1.5 dci ale meczy mnie temat panewek bez zamków Smile 1.9 tez bym nie pogardzil ale ten sam problem a 2.0 dci sa za drogie.Zostaje jeszcze 1.6 w benzynie gdzie jedyny problem to kzfz no i 1.4tce , ktory bedzie palil najwiecej niema kzfr za to ewentualnie problemy z turbina moga sie zdarzyc skoro auto bede chcial na pare lat. Prosze o wypowiedzi ,a i jeszcze fap ,ale ponoc w Sceniaku 3 jest malo problemowy i najważniejsze suchy.
Powrót do góry
gadu-gadu
tjow

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: renault megane III 1,5 dci , trafic 2,0 dci
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 13:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Witaj,mogę podpowiedzieć jeśli chodzi o grand scenic 1,4 tce 2011 r . - jazda w mieście i tylko w mieście , krótkie dystanse po kilka km , z wyłączaniem silnika to trzeba liczyć od 9 ltr / 100km w górę ; ale jeśli są to już dłuższe odcinki gdzie można jechać 50-60 km/h i wysoki bieg to mój grand z jedną osobą może spalać poniżej 7 litrów tj.
miałem raz nawet 6,8 ltr/100km - wszystkie dane zużycia paliwa podaję z wyświetlacza komputera pokładowego ,
z moich obserwacji wynika ,że nie ma dużej różnicy z realnym zużyciem -wybrałem ten silnik ,ponieważ dużo podróżuję ,średnie spalanie z autostrady przy 140 km/h to około 8,7-8,9 ltr/100km (jedna osoba ) a komfort akustyczny oraz dynamika i lekkość prowadzenia autka , zdolność przyspieszania w zakresie od 100 do 160 km/h
to "poezja" w stosunku do diesla .
Jako drugie auto ,żony , niedługo zawita używane megane 1,5 dci - ponieważ , nie można używać LPG na hali garażowej to alternatywą dla takiego zasilania i taniego jeżdżenia w mieście jest tylko ten silnik 1,5 dci - warto o nim więcej poczytać ,nowsze wersje są bardzo udane , problem panewek to problem interwału zmian oleju i ewentualnie stylu jazdy i niesłuszne jest generalizowanie problemu - a z opinii użytkowników ten silnik bez większych trudów ze strony kierowcy używa poniżej 6,0 ltr/100 km w mieście a poza miastem też daje radę jeśli chodzi o dynamikę i tym bardziej zużycie paliwa.
Mój grand scenic jest z czerwca 2011 r i ma obecnie 105000 km , jestem po wymianie żarówki mijania i jest o.k.....
olej wymieniam co około 20 tys.km i jeżdżę na 0W-40 i od kilku dni ze względu na ekonomię zaczynam myśleć o nowym silniku reno 1,2 tce też w grand sceniku ,do którego chcę założyć dedykowane LPG który będzie wykorzystywał istniejący system paliwowy do wtrysku ciekłego gazu (żadnych wierceń w kolektorach , tylko dodatkowe zawory łączące instalacje benzyny z LPG ,żadnych kwestii związanych z zaworami i ich nadmiernym zużyciem)-MOIM ZDANIEM BĘDZIE TO IDEAŁ ,ponieważ uda się zachować bardzo wysoki komfort akustyczny i lekkość prowadzenia auta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów paliwa dużo poniżej "dieslowych" .... a to jest dla mnie najważniejsze w trakcie 1000 km podróży....
mam nadzieję ,że moje opinie mogą Ci w jakimś stopniu rozjaśnić kwestie wyboru silnika ...
pozdrawiam
tjow
Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mirmur74

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Renault Scenic 1,9 dci 2002 był -JEST Renault Grand Scenic III 1,5dci 2010
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 29 Paź 2014, 19:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


Ja od 1,5 roku jeżdzę GS III silnik 1,5Dci 110KM z filtrem DPF i z własnego doświadczenia mogę go polecić w 100%.
Spalanie małe, zbiera się jak ta lala . Żadnych problemów. Olej wymieniam co 15 tyś. Jeszcze raz POLECAM
Powrót do góry
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 10 Maj 2017, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Czy 1.4 16V TCe to dobry silnik dla Grand Scenic III?


1.4 tce rozrząd jest na łańcuchu ? Może teraz jest więcej użytkowników i mogą porównać ten silnik z 1.6. Jak jest z kołem zapasowym czy jest ? I czy poprzedni Grand miał więcej miejsca?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto


RenaultMegane

20 900

2009r.

163 510 km

śląskie

RenaultCaptur

49 900

2016r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

84 990

2020r.

35 000 km

śląskie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System