Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
appaloosa

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia/Wrocław
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci privilege de luxe 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 22:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Co do demontażu aby dostać się do bezpieczników - dzięki za linka - piwko poszło, co do podpinania się pod ECU - to gdzie on się znajduje i jak się do niego dobrać?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
appaloosa

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia/Wrocław
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci privilege de luxe 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 30 Maj 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Rozebrałem wszystko wg instrukcji, ok 30 min roboty. Ale jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach skrzynka bezpieczników wygląda inaczej niż na schematach. Ma ktoś gdzieś rozpiskę co do czego ? Bo nie dam rady podpiąć teraz akumulatora żeby sprawdzać gdzie daje plusa po stacyjce.



Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
woolkan

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefosław/Kielce
Posiadane auto: Scenic 1.5 dci ok.130KM '07/Scenic 1.9 dci 136KM '07
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 30 Maj 2011, 20:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Niestety nikt nie ma rozpiski do tego nowego BSI - sam o to pytałem.Podpowiem, że ja mam podpięte o ile pamiętam pod ten fioletowy drugi górny albo żółty) przewód w środkowej kostce. Musisz szukać - niestety nie pamiętam już w który dokładnie się wpiąłem. Na pewno to ta kostka będzie. Ja dałem radę pospinać wszystko na chwilę żeby poszukać plusa, miernik położyłem na wycieraczce, siedziałem w aucie i cykałem Smile
Powrót do góry
appaloosa

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia/Wrocław
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci privilege de luxe 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 07:42
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Mi auto nie chciało odpalić jak pospinałem wszystko a akumulator podłączyłem przewodami do zacisków. Nawet próbowałem odpalić auto na przewody z drugiego auta - taki sam rezultat. Jak włożyłem akumulator normalnie do środka i wszystko poskręcałem to odpalił bez problemu.

Co do podpięcia pod przewody - mówimy o tej kostce białej z brązową otoczką?
Masz podpięte zasilanie w plus po odpaleniu auta czy w plus po puszczeniu zasilania np na radio i gniazda zapalniczek?

Dobra - znalazłem rozpiskę - dzięki uprzejmości usera aniewa z forum megane.com.pl

Dam znać jak już wszystko podłączę.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
woolkan

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefosław/Kielce
Posiadane auto: Scenic 1.5 dci ok.130KM '07/Scenic 1.9 dci 136KM '07
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 18:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Nie może tak być że światła zapalają Ci się po np włączeniu radia. Ja mam tak jak pisałem (+ po stacyjce), czyli dobiero jak silnik zapali włączają się ledy. Jak gaśnie to się wyłączają. Radio i inne peryferia w środku normalnie mi działają ale na zgaszonym silniku światła (ledy) nie mają prawa się zapalić.
Dla miernika wystarczy że pospinasz wszystko tak jak robiłeś. Mi też auto nie zapaliło ale to wystarczyło żebym znalazł prąd po stacyjce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 18:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
appaloosa

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia/Wrocław
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci privilege de luxe 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Już jestem po montażu wszystkiego, podpiąłem się do żółtego przewodu w czarnej wtyczce (tam o ile pamiętam są 4 kable - żółty biały i dwa czarne) , tam jest + po zapłonie, wszystko skręciłem i działa tak jak piszesz.
Diody led kupiłem DRL 507 HP, mają na kablu złączki, przydatne np w sytuacji demontażu zderzaka, po montażu między kloszami jest odległość 59 cm, między lampami 61 cm. Zmieściły się dość dobrze, choć następnym razem kupiłbym chyba niższe - te mają ok. 32 mm wysokości i wmontowałem je na styk, przy tym musiałem się narzeźbić niemiłosiernie.

Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


wszystko fajnie. jednak tak ułożone lampy, choć zgodnie z przepisami są nie zawsze dobrze widoczne
Powrót do góry
appaloosa

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia/Wrocław
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci privilege de luxe 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 21:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Tutaj jeszcze filmik jak to działa:
http://imageshack.us/clip/my-videos/805/tbj.mp4/

Myślę że z widocznością nie będzie problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 21:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


... i przekręć lampy Very Happy

widoczność jest marna podczas dojazdów do jakiegokolwiek wzniesienia. wtedy lampy te pokazują się na samym końcu. no ale tak stanowią przepisy...
Powrót do góry
appaloosa

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia/Wrocław
Posiadane auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci privilege de luxe 2006
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 13:30
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Co do widoczności na wzniesieniach - na pewno masz rację, ja jednak w 95% jeżdżę po mieście, z prędkością miejską.

Co do przepisów - na pewno wiesz że w niektórych krajach np we Włoszech dzienne obowiązują np tylko na autostradach i poza miastem, a np Austria po wprowadzeniu przepisu obowiązku jazdy na dziennych w 2005 roku wycofała się z niego kilka lat później. W Niemczech z tego co wiem w ogóle nie trzeba jeździć na dziennych. Więc przepisy są różne dla tych samych sytuacji drogowych.

Dla mnie ważne jest, że zrobiłem to sam i osiągnąłem zamierzony efekt. Very Happy

Następne w kolejce automatycznie składane lusterka po zamknięciu auta.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
fan-scenic

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: scenic II, Privilage, 1.9 dci, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 21:56
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


ktoś z okolic Poznania byłby chetny zalożyć mi takie światelka?
i jaki byłby całkowity koszt?
pozdrawiam
_________________
scenic II 1.9 dci 2003
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 21:58
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


załóż se sam... dwóch lewych rąk nie masz przecież Very Happy
manual jest na forum...
Powrót do góry
elfhelm_1

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): LBN
Posiadane auto: Renault Grand Scenic, 1.9DCi,2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 19:01
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Nie będę zakładał nowego tematu, a mam pytanie odnośnie świateł do jazdy dziennej, a automatycznym włącznikiem świateł mijania (ten pod przyciskiem w dźwigni kierunkowskazów)

Czy jeśli zamontuje światła dzienne a następnie włącze automatyczne włączanie świateł mijania to światła dzienne będą gasły pomimo że nie przekręciłem manetki włącznika świateł?


ps. mam nadzieje że zrozumiale napisałem Razz

Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 19:30
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


Będą gasły.
Jeździsz na dziennych i jak zadziła czujnik zmierzchowy to wyłączą się dzienne a zaświecą mijania.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 23:05
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Elektryczne podłączenie świateł do jazdy dziennej Scenic II


do zgaszenia dziennych wystarczy impuls prady od świateł mijania lub pozycyjnych (na takie podłączenie pozwala prawo) pamiętaj tylko żeby prąd ze świateł brać przed żarówką a nie za nią bo jak ci sie przepali żarówka to nie będzie sygnału do dziennych i wtedy bedziesz jechał na dziennych i na jednym od mijania Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Instrukcje, manuale, fotoreportaże


RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultGrand Espace

23 900

2010r.

220 000 km

śląskie

RenaultKadjar

56 000

2017r.

140 000 km

śląskie

RenaultScenic

28 900

2013r.

198 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

63 800

2021r.

14 990 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System