Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 18:48
Temat postu:

chłodnica 3.0dci


Koledzy mam pytanie, z czystej ciekawosci, jak jezdzicie po miescie w te upalne dni to odpala Wam się wogóle czasami chłodnica? przy wyłączonej klimatyzacji oczywiscie? Pozdrawiam!
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 11:28
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Co to znaczy czy odpala nam się chłodnica Question Bo nie rozumie.
Powrót do góry
gadu-gadu
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 12:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Dokładnie tak:) czy czasami jezdzac czy stojąc chlodnica sie odpala (czyli włącza :)czy wogole nic?Smile

Ostatnio zmieniony przez myrney dnia Nie 29 Sie 2010, 13:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
versalka 3.0

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel satis initiale 3.0 dCi, Ford Focus 1.8 ghia
Piwa: 2/7
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 16:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Załącza się wentylator w chłodnicy-pewnie o to koledze chodzi.
U mnie tez od jakiegoś czasu często się załącza. Szczególnie jak stanę w korkach to pracuje prawie cały czas, ale temeratura nie wzrasta powyżej pewnego poziomu. Mnie też trochę to niepokoi, ale zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
versalka 3.0

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Renault Vel satis initiale 3.0 dCi, Ford Focus 1.8 ghia
Piwa: 2/7
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 18:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Myślałem, że motor sie przegrzewa:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 18:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


U mnie wentylator [cenzura] jak głupi ,a im wyższa temperatura na dworzu tym częściej jak i nie cały czas ,ale jak wyłącze klime na panelu to cichnie i się wyłącza więc to normalne , tak mi się wydaję Very Happy ponieważ temperatura silnika stoi jak drut Very Happy
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Ja je kasuje Wink
Jak chodzi o wentylatory to przy działającej klimie i staniu w korku nigdy nie miałem tak żeby wrzuciły drugi bieg. Muszę pochwalić moje autko bo układ chłodzenia pięknie pracuje z czego dużą zasługę przypisuję dobremu jakościowo płynowi chłodniczemu.
Powrót do góry
gadu-gadu
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 21:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


A jaki kolego płyn stosujesz? To znaczy że mój układ pracuje nie prawidłowo ? jeżeli klima nie pracuje a miałem tak przez tydzień bo czynnika mi zabrakło to silniczek pracował jak pszczółka i wentylator się nie załączał często ale jak klime naprawiłem to drugi wentylator pracował tak jak pisałem wcześniej
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Jakiś niemiecki. Musiałbym zalecieć do garażu i zobaczyć bo nie pamiętam. Polecili mi go w serwisie boscha. Wybuliłem kupe kasy ale jestem zadowolony.
Skoro u Ciebie bez włączonej klimy nic się nie dzieje to znaczy że jest dobrze Very Happy U mnie też temperatura stoi jak drut - czasem to się martwię że mam wskaźnik rypnięty bo jak się leci 180 km/h z działającą klimą to powinno cosik drygnąć więcej Rolling Eyes
A wentylatory to mi się włączają jednocześnie bo jak dobrze zrozumiałem jeden Ci leci szybciej Question lub włącza się tylko jeden Question
Powrót do góry
gadu-gadu
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


koledzy - wentylatora od chlodnicy przy wyłączanej klimie nie powinno byc słychać - samochód jest tak wytlumiony ze go nie slychac. - slychac tylko nieznacznie klime ale trzeba sie wsłuchać Smile
wskaznik na panelu temp. stoi jak drut bez wzgledu czy stoimy w korku czy jedziemy 200 na godzine Smile
Dzieje sie tak ponieważ w każdym velu została obniżona na komputerze temp włączania sie wentylatora z 90 stopni do 70 ma to na celu zmniejszenie możliwości przegrzania sie silnika. Dlatego wskaźnik na temp jest cały czas w 1/4 pozycji i w sprawnym silniku nie powinien byc wyzej.
_________________
Przemek
Powrót do góry
MareckiEl

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 621
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Vel Satis 3.0 dci 2004r
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 13:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Szczerze mówiąc nie wiem przy ilu stopniach włącza się wentylator chłodnicy silnika ale wskazówka stoi przed poziomą kreską jakieś pół centymetra . A wiatrak chłodnicy klimy słychać głośno ale na zewnątrz a w środku nic w końcu to Velsalka Very Happy a nie jakiś klekot niemiecki
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Wto 31 Sie 2010, 21:28
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


No faktycznie wentylów nie słychać i z tym trzeba się zgodzić ale to że włączenie wentylatorów zostało obniżone do 70 stopni jest nieprawdą. Owszem renault wykonało pewne zabiegi w stosunku do początkowych modeli które faktycznie się przegrzewały i zmienili zbiornik wyrównawczy i poprawili układ węży oraz chłodnica jest inna(na to nie daję 100%). Prawidłowa temperatura silnika 3.0d V6 wacha się w granicach 80-85 stopni celcjusza gdzie normą jest 81 stopni.
Jak kupowałem versalke byłem w renault na teście auta który trwał prawie godzinę. W tym czasie auto cały czas chodziło. Temperatura silnika była niezmienna - 81,5 stopnia. W takim razie wentylatory powinny chodzić non stop Cool Test wykazał że włączają się przy 87 stopniach u mnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 13:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Proszę jak temat się ładnie rozwinąłSmile Mi chodzi o to że jeżdżąc nie włączają się wiatraki ale kiedy np. zgasze auto i za chwilkę odpale (np. wyskoczę do kiosku po gazetęSmile to wtedy w gorące dni na dosłownie 15s odpalają się wiatraki chłodnicy ( bardzo cicho ale jednak słychać jak się odpalą) i to mnie trochę zdziwiło. Ale mam nadzieje ze to nie początek końca('Shocked')
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:01
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Widocznie płyn potrzebuje schłodzenia.
W niektórych autach jest tak że jak się zgasi silnik a temperatura płynu jest ponad normę to wentylatory nadal chodzą (w lagunie tak miałem) a w niektórych nie (czytaj vel satis) dla oszczędzenia niby energi.
Powrót do góry
gadu-gadu
myrney

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16v
Piwa: 3/6
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 19:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) chłodnica 3.0dci


Tak sobie myslalem koledzy ze skoro skrzynia w 3.0 jest chłodzona tym samym płynem chłodniczym co silnik, to moze stary olej w skrzyni nie chłodzi za dobrze i to przez niego odpalają sie wiatraki np. stojąc w korku, bo jak mam odpalone auto na neutralu to moze stac i 2 godziny i wiatrak się nie włączy. Co Wy na tą teorię? Smile Ja mam przejechane 130tyś i nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni, servis mówi ze olej dożywotni ale czy ktos zna olej który z czasem nie traci swoich właściwości?!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

5 700

2004r.

240 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

30 500

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultModus

15 900

2008r.

188 000 km

mazowieckie

RenaultKangoo

11 900

2004r.

255 090 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System