Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Jak otworzyć maskę?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaps

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Renault Master 2,5 dci 120KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 22:02
Temat postu:

Jak otworzyć maskę?


Sprawa może i banalna, ale żeby nie było za prosto, to dodam, że linka jest odpięta od zamka. "Fachowcy" odpięli, bo wymagała tego naprawa i poźniej nie przykręcili jej. Maska zamknięta i teraz problem. Nie mam kiedy podjechać z reklamacją, bo czasu brak.. Może znacie jakiś sposób lub macie jakiś pomysł jak sprawę ugryźć?

Z góry dzięki za pomoc..

Pozdrawiam,
Karol
Powrót do góry
presa

Dyskutant



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: RENAULT MASTER 2.8 2000, renault master 2.3 2014
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 09 Paź 2010, 23:19
Temat postu:

witam!


Witam! Miałem podobny problem, tyle że w masterze z 2000 roku. U mechaników na kanale pękła mi linka. Otworzyliśmy wkrętakiem namierzając odpowiednią część zamka w tej malutkiej szczelince pomiędzy atrapą chłodnicy a krawędzią maski. Seria prób, bo nie od razu się udało. Jeden unosił zamkniętą maskę ile się dało, a drugi z latarką i wkrętakiem działał przy zamku. Więcej nie pomogę. Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
kaps

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Renault Master 2,5 dci 120KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Paź 2010, 13:21
Temat postu:

Re: witam!


presa napisał:
Witam! Miałem podobny problem, tyle że w masterze z 2000 roku. U mechaników na kanale pękła mi linka. Otworzyliśmy wkrętakiem namierzając odpowiednią część zamka w tej malutkiej szczelince pomiędzy atrapą chłodnicy a krawędzią maski. Seria prób, bo nie od razu się udało. Jeden unosił zamkniętą maskę ile się dało, a drugi z latarką i wkrętakiem działał przy zamku. Więcej nie pomogę. Pozdrawiam!


Dzięki za odpowiedź. W moim masterze taki patent raczej nie przeszedłby, ponieważ do zamka trzeba dostać się od strony silnika - od strony atrapy jest mocno zabudowany. Poradziłem sobie w ten sposób, że odkręciłem zderzak, wysunąłem kierunkowskazy - w ten sposób dostałem się do śrub mocujących po bokach atrapę, dalej odkręciłem śruby atrapy, te które znajdują się na górze po środku. Zostały jeszcze dwie - na górze po bokach, ale do tych dostęp ograniczała maska, więc je zostawiłem. Odciągnąłem atrapę maksymalnie na dół i w ten sposób uzyskałem trochę miejsca do śrub mocujących zamek oraz do tych, które trzymają uchwyt przy masce. Początkowo wziąłem się za odkręcanie tych śrub od zamka, mając nadzieję, że jak je poluzuję, to może zamek odpuści. Ale ostatecznie odkręciłem nakrętki, które mocują uchwyt przy masce i to był strzał w dziesiątkę. Nie obeszło się oczywiście bez strat, bo atrapa pękła w jednym miejscu, ale na szczęście to miejsce schowane jest pod maską, więc wcale go nie widać. Najważniejsze, że maskę udało mi się ostatecznie otworzyć, bo tak to lipa..

Kolego - nie cytujemy posta, jeśli odpowiadamy na niego tuż pod nim.
Powrót do góry
16VDaniel

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Węgliniec
Posiadane auto: MASTER 2,5CDTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2019, 16:59
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Jak otworzyć maskę?


A w Movano 2007 to prawie Master, wystarczy lekko podnieść maskę i kluczem 10 odkręcić 2 śruby i maska odkręca się od zamka Smile
W Iveco Daily jest podobnie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultLaguna

29 500

2011r.

215 000 km

śląskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultArkana

94 900

2021r.

64 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System