Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert_

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megane III, 1.2 TCE
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Paź 2019, 20:52
Temat postu:

Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Jako, że to mój pierwsze post na forum to się najpierw przywitam Wink
Moja przygoda z Megane III nie należy do przyjemnych. Mam samochód od nowości, rocznik 2013. Przebieg 93 tys. km.
Silnik 1.2 tce, 97kw, wersja DYQ12 132 5R, Hatchback.

Od czerwca 2019r. walczę z usterką. Zaczęło się od kontrolki "ryzyko awarii silnika" i "skontroluj układ wydechowy".
Po 4 miesiącach nierównej walki wiem, że nic nie wiem... 
W pierwszej kolejności, z problemem pojawiającej się kontrolki pojechałem do zaufanego serwisu aut francuskich. Wspomnę, że kontrolka pojawia się i znika. Zazwyczaj daje o sobie znać po przejechaniu od 4 do 5 kilometrów - a później różnie, raz pojawia się co chwile, drugi raz po kolejnych 4 km...

W serwisie, Pan Krzyś (30 lat doświadczenia z Renault) stwierdził, że trzeba przeprogramować komputer - co uczynił, i faktycznie usterka zniknęła... ale na jakieś 40 km.

Poza kontrolkami samochód zaczął szarpać i zauważyłem zwiększone obroty silnika. 

Niestety Pan Krzyś nie wiedział co dalej i odesłał mnie do ASO.

Trafiłem do ASO, w którym po 3 TYGODNIACH diagnostyki, panowie stwierdzili, że być może przyczyną pojawiających się kontrolek i WYŻSZEGO CIŚNIENIA w silniku jest rozrząd, który sugerują wymienić. Nie dają jednak gwarancji, że wymiana rozrządu rozwiąże problem... Niemniej, dowiedziałem się, że w silniku jest wyższe ciśnienie. Wspomnę, że w silniku jest łańcuch. 
Z racji tego, że nie lubię wydawać pieniędzy nie mając pewności, że to rozwiążę problem (bagatela wycena wymiany rozrządu 6tys. zł ! ), udałem się do poleconego przez ASO Elektronika.

Elektronik, po 2 TYGODNIACH diagnostyki stwierdził, że z elektroniką jest wszystko ok ale uszkodzona jest SONDA LAMBDA.

Byłem pod dużym wrażeniem, że w ASO tego nie wykryli ???? Sonda najprawdopodobniej uszkodzona była dłuższy czas (przyznam, że nie zauważyłem zwiększonego zużycia paliwa ani żadnych innych objawów).

Wymiana sondy, usunięcie błędów i ponowne przeprogramowanie niestety nie rozwiązało usterki.

Trafiłem do kolejnego ASO, w którym  w diagnostyce miał pomóc konsultant techniczny z samego Renault Polska (RP). Sprawa trafiła do RP dzięki Elektronikowi, który konsultował się z technikami. Diagnostyka trwała kolejne tygodnie.... ich diagnoza była dla mnie wielkim zaskoczeniem - jedynym rozwiązaniem problemów jest wymiana silnika !

Warto zaznaczyć, że wszystkie przeglądy, wymiany filtrów i olejów robiłem tak jak w karcie pojazdu, olej wymieniałem co rok po ok 20 tys. km. Lałem olej zgodny z zaleceniami, tankuje tylko na stacjach BP, Orlen.

ASO napisało prośbę o pomoc w częściowym sfinansowaniu wymiany silnika. Jak myślicie jaka była odpowiedź ? oczywiście, że negatywna. Dzisiaj dostałem info : 

"w nawiązaniu do Pana prośby dotyczącej udziału finansowego w wymianie silnika uprzejmie informuje, iż Renault Polska wspiera swoich Klienta do 5 lat od daty wydania samochodu w systemie. Samochód o numerze VIN .... został wydany 18.09.2013 także okres ochronny Klienta minął w zeszłym roku."

Dziękuję, do widzenia, spadaj Pan.

no i co mi doradzacie ? Mi Renault zbrzydł całkowicie, straciłem zaufanie i wiem, że już nigdy nie kupię samochodu tej marki.

Dodatkowo jak czytam takie artykuły to ciśnienie skacze, że jestem jednym z 400tys. frajerów, którzy kupili samochód z takim silnikiem : 

https://francuskie.pl/pilne-ponad-400-000-samochodow-marek-renault-nissan-mercedes-i-dacia-moze-miec-powazny-problem-z-silnikiem-1-2-tce/ 
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 05 Paź 2019, 15:06
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Ale czego ciśnienie skacze ? Podaj kody błędów ! Jakiś konkret. Bo jak na razie to ściema. Do tego dajesz tylko artykuł o spalaniu oleju. Pisz czytelnie i konkretnie.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
amples

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość / region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2019, 17:43
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


BlackRaven napisał:
Ale czego ciśnienie skacze ?
Może i ciśnienie skacze , ale jemu gdy za dużo wypije Mr. Green
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 06 Paź 2019, 11:54
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Ważne pytanie Czy masz tempomat i ogranicznik prędkości ? To wiele może zmienić
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 13 Paź 2019, 09:48
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Podejżewam że z autem robili już wszystko, pytanie co widać w parametrach i czego dotyczy komunikat, jaki jest jego kod usterki.
Tego autor nie podaje ale sprawa jest ciekawa....
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Nie 13 Paź 2019, 09:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 20 Paź 2019, 08:51
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Jeśli auto ma tempomat to sprawa jest prosta Już taki przypadek miałem też od ASO.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 27 Paź 2019, 15:03
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Podejżewam że z autem robili już wszystko, pytanie co widać w parametrach i czego dotyczy komunikat, jaki jest jego kod usterki.
Tego autor nie podaje ale sprawa jest ciekawa....
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
AUTOcaptur

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łubnice
Posiadane auto: renault captur 1.2 tce
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lip 2020, 10:00
Temat postu:

Problem 1.2 tce


mam podobny problem co kolega robert
Powrót do góry
AUTOcaptur

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łubnice
Posiadane auto: renault captur 1.2 tce
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lip 2020, 11:43
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


BlackRaven napisał:
Jeśli auto ma tempomat to sprawa jest prosta Już taki przypadek miałem też od ASO.

Możesz kolego coś podpowiedzieć w sprawie
Powrót do góry
Azja123

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Renault Megane III, 1.2tce 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Cze 2021, 23:02
Temat postu:

Ryzyko awarii silnika po wymianie rozrzadu Megane 1.2tce


Witam po raz pierwszy na forum. Posiadam Megane 1.2tce 130km 2013r. Po wymianie rozrzadu pokazuje sie komunikat "ryzyko awarii silnika", i jeden raz pokazal sie komunikat "skontroluj uklad wydechowy". Ryzyko awarii raz sie swieci, raz gasnie. Po podłączeniu do komputera pokazuje sie blad DF197 (fuel pressure information, mechanical fault).
Przed wymiana rozrzadu takiego problemu nie bylo.
Czy przyczyna moze tkwic w wymienionym rozrzadzie? Ktos pisal o tym komunikacie i zwiazku bledu z tempomatem w aucie? ale nie doszukalam sie odpowiedzi.
Prosze o jakies podpowiedzi.
Powrót do góry
macktm24

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Megane III 2014 1.2 Tce
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2022, 22:55
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


BlackRaven napisał:
Jeśli auto ma tempomat to sprawa jest prosta Już taki przypadek miałem też od ASO.


Witam, mam identyczny problem. @BlackRaven czy mógłbyś nakierować jak to rozwiązać? Z góry dzięki.
Posiadam MEGANE III 1.2 TCE 115KM 2014 rocznik.
Powrót do góry
marcinpo

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jędrzejów
Posiadane auto: Passat B6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lut 2023, 08:24
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


Dzień dobry
Scenic 1.2 TCe 130Km silnik H5F, przebieg 149tys km, nie znam dokładnie historii tego auta czy był rozrząd wymieniany, ale nic nie stuka czy tez nie trze i nie dzwoni przy niskich czy wysokich obrotach.
Jedyne co to ten błąd dotyczący czujnika ciśnienia paliwa po krótkiej jeździe i błąd ogranicznika i tempomatu.
Po wyskoczeniu tego błędu ciśnienie 5.5BAR a zalecane około 28BAR na wolnych, tak pokazuje Clip
Proszę o informacje co jest tego powodem

błędy to: DTC019064 I DTC1525F3

Czy poradził sobie ktoś z tym? Była też informacja odnośnie tempomatu, proszę osoby które mają wiedzę i mogą pomóc o odpowiedź.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pon 27 Lut 2023, 02:14
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane III, 1.2 tce "Ryzyko awarii silnika" ASO -brak wiedzy


https://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161802
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Megane »

Opinie o samochodach Renault Megane - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultEspace

38 900

2014r.

212 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

91 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System