Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remi25

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Opel Vivaro Life
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2018, 19:52
Temat postu:

Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Witam.
Po prawie trzyletnich poszukiwaniach Opla Vivaro Westfali w długiej wersji (niestety Renault Generation występuje tylko w krótkim rozstawie osi) udało się znaleźć takie auto.
Niestety samochód ma skrzynię Easytronic/Tecshift i to uszkodzoną- wyciekł olej z robota.
Nie interesuje mnie naprawa robota ponieważ auto będzie użytkowane prawie wyłącznie w długich trasach i nie mam przekonania do tego rozwiązania .
Poszukuję dobrego poleconego warsztatu który podejmie się przeróbki na ręczną skrzynie biegów.
Rozmawiałem z gościem z Elbląga Naprawa Skrzyń Easytronic zaproponował przeróbkę za 3500 zł ale ostatnio przez kilka dni nie odbiera telefonu a to już dla mnie nie najlepiej swiadczy o fachowcu .
Czy ktoś może polecić jakiś warsztat w okolicach Gdyni ( do 300 km)?
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 19:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


4500 zł tyle mi powiedział gościu z Krakowa jak pytałem z ciekawości . Nie wiem jaki masz przebieg i jaki stan auta ale przeróbka w starszym aucie mało opłacalna . Ten Pan z Elbląga w 2014 roku jak miałem przebieg 123 tys i zaczynał szarpać powiedział telefoniczne że robot do naprawy na szczęście Pan Wojciech z tego forum mnie oświecił i wymieniłem sprzęgło do dziś robot pracuje jak należy .
Powrót do góry
Remi25

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Opel Vivaro Life
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 20:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Auto ma przebieg 154.000km i jest z 2010r.
Nie bawiłbym się w przeróbkę ale jest to Vivaro Life Westfalia L2h1 czyli przedłużany odpowiednik VW multivana .
Przez okola trzy lata była tylko jedna taka sztuka wystawiona w Polsce na sprzedaż.
Auto kupiłem osobiście w Niemczech od drugiego właściciela z uszkodzonym automatem z założeniem przeróbki na manual.
Cena była oczywiście adekwatnie mniejsza i liczyłem się z kosztem przeróbki około 4000 -5000 zł.
Gość w Elblągu powiedział za przeróbkę 3500 zł ale co z tego jak od tygodnia zero kontaktu Crying or Very sad
Mam propozycję przeróbki w Toruniu u gościa który zajmuje się tylko Traficami/Vivaro ale cena 4500 zł.
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 20 Gru 2018, 00:48
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


To warto przerobić silnik spokojnie 500 tys km zrobi a wersja Vivaro Life Westfalia to jak w totka trafić
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 11:02
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


jakto przerobic silnik? w sensie remont?
kolego wyzej, od lutego zaczynam robic busy w polsce ale nie dosc ze od lutego to jeszcze i podlasie
co do dlugich tras to wlasnie lepiej robot znosi taka jazde bo niewiele sie tam dzieje, najgorsze sa korki, to go zabija
nie zastanawiales sie nad regeneracja robota?
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 11:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Remi25

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Opel Vivaro Life
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Gru 2018, 23:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Myślałem ale z tego co słyszałem to robot potrafi sprawiać problemy.
Sposób zmiany biegów też pozostawia trochę do życzenia.
Gdybym jeździł głownie po mieście to automat = wygoda ale na autostradzie i drodze szybkiego ruchu biegów za często się nie zmienia .
Przeraża mnie też że prawie każda awaria robota zazwyczaj kończy się lawetę lub wyjęciem półosi Crying or Very sad
Potrzebuję auta bezproblemowego tym bardziej ze zdarza mi się czasami wykorzystać auto jako holownika do ciągnięcia przyczepę z łódką skuterem wodnym kempingu oraz lawetę.A awaria auta w takiej sytuacji to najgorszy koszmar Crying or Very sad Shocked
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 24 Gru 2018, 10:59
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


ja osobiscie zostawil bym robota, zmiana wszystkich uszczelnien, wysprzeglika i bedzie sluzyl
to skrzynia jak manualna, nie boi sie obciazen oby byl olej
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
Rafi999

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Renault trafic 2,5 generation
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Gru 2018, 13:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Ja swojego robota robiłem w Elblągu i jestem mega zadowolony a też byłem bliski zmiany. Całe szczęście, że przed podjęciem decyzji podjechałem do warsztatu który zajmuje się takimi "profesjalnymi" przeróbkami, I akurat na podnośniku był trafic w trakcie przerabiania. Jak zobaczyłem tą pociętą wiązkę od komputera to moim zdaniem będzie to działać do pirwszej wilgoci w powietrzu.
Wracając do tematu Elbląga gość zna się na temacie ale dodzwonić się do niego jest trudno.
Osobiście jestem za naprawą u mnie od regeneracji upłynęło już 20 tyś km I żadnych problemów.
Wesołych Świąt
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 24 Gru 2018, 14:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


poza kablami wstecznego niema tam co przerabiac, jedynie wyciac wiazke robota o ile przeszkadza wiec nie wiem co oni tam rzezbili
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 28 Gru 2018, 20:57
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Jaki był koszt regeneracji robota ??
Powrót do góry
Remi25

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Opel Vivaro Life
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2019, 22:32
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Auto stoi w Toruniu.
Uszkodzony Robot.
Koszt regeneracji Robota w moim przypadku został wyceniony na 1500 zł.
Mimo wszystko zdecydowałem się na przeróbkę na manual.
zobaczymy co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
Treszo

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Renault Trafic 2,5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Kwi 2019, 16:31
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Witam Panowie naprawiłem robota w Elblagu. Trafic 2.0 z 2012. Naprawa polegała na uszczelnienie wszystko byli ok przez około rok aż znowu zaczęło kapać. Wysłałem jeszcze taz gościowi ponoć poprawił i odesłał mi. Rok temu inny mechanik mi składał i wszystko przyuczyl ok.
Teraz inny skladal i problem z adaptacja bodajże ostatnia. Nie chce zaadaptować wysprzeglika czy coś tak mechanika mówi. Dodam ze sprzeglo i wysprzeglik w tamtym roku wymienione. Błagam pomóżcie:)
Powrót do góry
Remi25

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Opel Vivaro Life
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Kwi 2019, 13:28
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Ja dlatego przerobiłem auto na manuala i puki co jestem mega zadowolony .
Przeróbka trochę kosztowała ale użyto dużo fabrycznie nowych części na przykład nowych linek i biegi chodzą jak w nowym aucie.
Drugi raz podjął bym taką samą decyzję bo bardzo cenię sobie bezstresową bezawaryjną jazdę.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 29 Kwi 2019, 14:16
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


to ze sie [cenzura]...i po roku lub od razu nie znaczy ze to urzadzenie nie do zrobienia, do tematu trzeba podejsc profesjonalnie i wymienic wszystkie uszczelnienia, wyczyscic zawory a przede wszystkim dobrze zlozyc, zrobilem juz kilka robotow i tylko jeden nie nadawal sie do naprawy bo mial rozbity kanal pierscienia segera
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
Artur4u

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Trafic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Cze 2021, 23:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Przeróbka z Tecshift Easytronic na manual dobry warsztat ?


Poszukuje firmy z kujawsko-pomorskiego która pomoże mi w przekładce skrzyni. Mam dwa auta, jedno z manualem, drugie z automatem. Może to kogoś zdziwić ale koniecznie chce mieć automat i chciałbym pozamieniać skrzynie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

86 990

2021r.

15 000 km

śląskie

RenaultMegane

24 900

2009r.

178 000 km

małopolskie

RenaultMegane

18 500

2012r.

250 000 km

pomorskie

RenaultClio

74 000

2021r.

15 100 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System