Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Grand Scenic ) Za dużo oleju silnikowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Grand Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doktorek2635

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9 dCi 2005 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 06:37
Temat postu:

Za dużo oleju silnikowego


Witam mam pytanie odziedziczyłem samochód po bracie Renault Scenic II 1.9 dCi 2005 rok miarka była ulamana do zmierzenia poziomu oleju a nie wiedziałem o tym wlałem olej pojechałem 1,5 km od.domu gdy wracałem auto zaczęło mocno kopcić białym dymem,po wyciągnięciu kluczyka był na wysokich obrotach jak i po wyciągnięciu akumulatora,gdy się okazało że miarka była pęknięta od pomiaru oleju spuściłem cały olej okazało się że było ok. 2 litry za dużo zalałem na nowo 4 litry i odpaliłem auto z początku trochę przykopcił ale po chwili się unormowało po jakiś 5 minutach na wolnych obrotach auto samo wskoczyło na najwyższe obroty i masakrycznie zaczął kopcić,że nic nie było widać,gdy udało mi się go zgasić pod osłona silnika znalazłem to niżej zdjęcie od czego to może być ? Podkładka miedziana i 3 kawałki żeliwa mi wygląda że to od silnika a wy jak myślicie i doradców coś jak możecie









Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Sob 25 Maj 2019, 18:31
Temat postu:

Re: ( Renault Grand Scenic ) Za dużo oleju silnikowego


Te części są z aluminium i nie napisałeś czy silnik jeszcze pracuje po tej sprawie ,a jak pracuje to czy masz jeszcze ładowanie akumulatora? Jak coś takiego się zdarzy (wysokie obroty silnika bez zapłonu )musisz wcisnąć hamulec i na pierwszy bieg i zadławić silnik puszczając sprzęgło.
_________________
jarek
Powrót do góry
amples

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 209
Skąd jesteś (miejscowość / region): w.wa
Posiadane auto: master
Piwa: 11/0
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 17:08
Temat postu:

Re: Za dużo oleju silnikowego


doktorek2635 napisał:
Witam mam pytanie
Odpowiedź znajdziesz tutaj https://www.youtube.com/results?search_query=rozbieganie+silnika
Czeka cie mechanik , bo sam ze swoja wiedzą nie wiele zrobisz .
Nie próbuj go więcej odpalać bo już zaczyna się rozlatywać , i zatrzesz go do reszty a wtedy wymiana silnika .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Grand Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Grand Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

42 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultEspace

26 900

2007r.

224 000 km

śląskie

RenaultLaguna

19 900

2010r.

222 000 km

łódzkie

RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultMegane

31 900

2015r.

145 880 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System