Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Renault Scenic I FL 1,9 dCi 2003- bład DF325 problem z glowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benekbenek

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault Scenic I FL 1,9 dCI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2020, 21:08
Temat postu:

Renault Scenic I FL 1,9 dCi 2003- bład DF325 problem z glowy


Podzielę się, bo w necie nie znalazłem, a sam do tego doszedłem. Walka trwała ponad miesiąc.
Kontrolka świec żarowych zapalała się podczas jazdy w najmniej oczekiwanych momentach i silnik tracił moc przechodząc w tryb awaryjny. Wyrzucenie na luz i odczekanie jak obroty spadną gasiło żółtą kontrolkę i mogłem jechać dalej.
Renault Clip pokazał błąd DF325, co oznacza coś z EGR. EGR-y podobno aż tak się nie psują, więc wyczyściłem i nie pomogło. Założyłem nowy EGR i bez zmian, wróciłem więc do starego wymytego dodatkowo w myjce ultradźwiękowej.
Komputer u 3 mechaników wskazywał wciąż na uszkodzenie obwodu EGR w postaci zbyt niskiego napięcia. Przeczyściłem wszystkie złącza (warto to zrobić w starym aucie ze wszystkimi kostkami z użyciem aerozolu czyszczącego), przeczyściłem nawet styki przekaźników pod maską zdejmując obudowy (jeden miał przypalony styk).
Nie pomogło.
Dowiedziałem się, że czasem pomaga wymiana odmy. 125 zł nie majątek. Nie pomogło.

I teraz co pomogło.
Okazało się, że nie ma pod maską rury dolotowej filtra powietrza- zamontowałem nową, bo lepiej jak silnik dostaje zimne powietrze bogatsze w tlen niż ciepłe zza chłodnicy. Wymieniłem filtr powietrza na fabryczny. Wymieniłem przepływomierz na nowy fabryczny.
POMOGŁO!!!!
Nigdzie na taki opis nie trafiłem, więc się dzielę doświadczeniem, może komuś się przyda.
PAMIĘTAJ! Nie kupuj używanych przepływek- one już nie działają prawidłowo mimo, że mają całe druciki. Napylenie na drucikach dawno odparowało. Mają przebieg po 200 tys. i więcej i są do wyrzucenia. Kupuj tylko oryginalne części! Wiele razy przejechałem się na używkach do tego modelu. Przetestowałem zamienniki poduszki prawej silnika, tylko oryginał nie przenosi drgań na karoserię po wjechaniu w dołek. Przetestowałem 2 przepływomierze i oba do luftu.
Szerokiej !!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultClio

42 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultClio

65 900

2021r.

9 741 km

śląskie

RenaultKadjar

82 990

2021r.

33 000 km

śląskie

RenaultKadjar

97 990

2022r.

20 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System