Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Espace ) Espace IV 3.0 dci grubsza awaria



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
com4tee

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Espace IV 3.0 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2020, 17:36
Temat postu:

Espace IV 3.0 dci grubsza awaria


Witam forumowiczów. Mam problem więc piszę Wink Otóż odziedziczyłem po rodzinie Espace z 2007 roku sławetne 3.0 dci. samochód ma 130 000 realnego przebiegu (od nowości w rodzinie) więc niewiele. Ale się popsuł i to tak że 4 warsztaty wymiękły nawet z diagnostyki. Awaria wygląda następująco - auto poprawnie zachowuje się pod niskim obciążeniem i do obrotów w okolicach 3500. nie dymi, ma moc wszystko ok. Wciśnięcie pedału do 3/4 lub głębiej lub przekroczenie obrotów wywołuje gwałtowny spadek mocy - przypominający całkowite zdjęcie nogi z gazu. Komputer w zasadzie nie wykazuje żadnych rozsądnych błędów powiązanych ale check engine się pali (przyczyna nie znana). Obserwowałem live data - ciśnienie na listwie i tu ładnie widać tą awarię - ciśnienie spada gwałtownie do nawet nieco poniżej ciśnienia biegu jałowego (oczywiście w momencie odcinki mocy na wciśniętym gazie). Przypuszczenia - lewe powietrze pomiędzy bakiem a pompą - raczej nie bo auto świetnie się zachowuje w niskim zakresie obrotów, awaria pompy wysokiego ciśnienia - znów dziwna by to była awaria, bo gdyby pompa nie była w stanie przekroczyć wydatku i mimo wciśnięcia pedału do dechy trzymała ciśnienie już wybudowane na listwie - to by wskazywało na problem z wydatkiem... ale to ciśnienie gwałtownie spada. wtryski w zasadzie na 100% nie bo nie przelewają (brak czarnej chmury). turbo to samo - to nie jest spadek mocy maksymalnej, to jest jakiś gatunek odcinki. Przypuszczam że jest to awaria natury elektronicznej, choć niczego bym na tym etapie nie wykluczał. Pytania są dwa: jak sądzicie z czym mamy tu do czynienia oraz czy ktoś na Mazowszu jest dobrym specem od tego diesla, zna temat i podjąłby się ogarnięcia naprawy. Ja się trochę znam na samochodach, ale słabo na diesalch i kiepsko u mnie z czasem i miejscem na głębsze przegrzebki - zatem idę w kierunku zlecenia naprawy, ale nie wiem komu. U ogólnych speców od diesli już byłem. Współczuli, nie umieli pomóc.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Czw 15 Paź 2020, 09:28
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace IV 3.0 dci grubsza awaria


Jak zapala się lampka to znaczy że zapisany jest błąd w kompie.
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
com4tee

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Espace IV 3.0 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Paź 2020, 15:18
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace IV 3.0 dci grubsza awaria


dzięki. dostałem poradę że to dość częsta usterka SCV i objawy faktycznie bardzo pasują. ponieważ tam jest zwykły solenoid i nic więcej to komputer nie ma możliwości oceny czy zawór chodzi poprawnie o ile cewka się nie spali. tak więc ten błąd nie objawia się na wykazie. jak pisałem mam kilka błędów, ale nie dających się powiązać z tymi objawami. tak czy inaczej mam w planie iść w stronę wymiany SCV i się zobaczy co dalej. może zrobie test pompy, bo będzie prawie wyjęta i tak.
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 16 Paź 2020, 11:50
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace IV 3.0 dci grubsza awaria


Jak zapala się kontrolka to znaczy że komp rozpoznał błąd z tabeli zapisanej w sterowniku. Nic się nie zapali jeśli nie ma tego w tabeli kalkulatora samochodu. Być może masz za słaby sprzęt diagnostyczny lub źle odczytujesz to co jest pokazywane. Zdarzają się też nieumiejętne ingerencje w sterownik pojazdu (np. usunięcie FAP ) co wiąże się z czyszczeniem min. tabeli błędów w sterowniku. Wtedy pomaga ponowne wgranie od nowa tabeli błędów i rozpoznanie problemu niekiedy trzeba wgrać od nowa cały soft naprawić i dopiero potem fachowo na nowo go "dostosować"
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
com4tee

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Espace IV 3.0 dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2020, 19:31
Temat postu:

Re: ( Renault Espace ) Espace IV 3.0 dci grubsza awaria


Tak, generalnie ciągnę błędy Car Scannerem - a to nie jest dedykowane do Renault. Ale live data pokazuje w ramach tego co mnie ciekawiło (Ciśnienie na listwie, ciśnienie na doładowaniu, ciśnienie oczekiwane). SCV nie raportuje błędu do kompa bo nie może chyba że dojdzie do spalenia cewki. to jest elektrozawór. Jak długo cewka żyje tak długo komp nie wie czy część mechaniczna działa poprawnie czy nie (np zacina się od zabrudzeń, albo nie wiem sprężyna powrotna pękła). tam nie ma żadnych krańcówek ani liniowego odczytu poziomu otwarcia. 2 przewody pod PWM i koniec (zakładam ze PWM, bo w sumie można to uchylać też napięciowo, albo w ogóle zerojedynkowo. OV zamknięte, 12V otwarte). Nie ma co dywagować. Wymieniam SCV i paczamy czy przeszło, jak nie to wrócę i opiszę dalej historę. Może się przyda komuś.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Paź 2020, 19:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Espace »

Opinie o samochodach Renault Espace - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Espace ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

21 900

2012r.

169 230 km

łódzkie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

75 840 km

mazowieckie

RenaultMegane

69 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System